30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Střet auta s motorkami uzavřela policie jako přestupek, řidič je nemocný  (Přečteno 5943 krát)

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil

Jsem jedinej kdo si všiml že motorkář má také svou vinu když nejel při pravém okraji tak jak měl jet?

Ale dojemný videjko si z toho udělali, to se musí nechat

https://plzen.idnes.cz/motorkar-nehoda-klatovsko-fabie-dai-/plzen-zpravy.aspx?c=A171024_141534_plzen-zpravy_vb&setver=full
« Poslední změna: 24 Října 2017, 17:43:42 od t4455 »
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

Jsem jedinej kdo si všiml že motorkář má také svou vinu když nejel při pravém okraji tak jak měl jet?

Ale dojemný videjko si z toho udělali, to se musí nechat

https://plzen.idnes.cz/motorkar-nehoda-klatovsko-fabie-dai-/plzen-zpravy.aspx?c=A171024_141534_plzen-zpravy_vb&setver=full

Především řidič Fabie patrně předjížděl to auto, co je na videu za ním. Byl částečně v protisměru. Fakt si neumím představit, že za nehodu může zdravotní indispozice, tedy pokud neuvažuji demenci řidiče. Motorkář sice nejel co nejvíce na pravé straně, ale byl ve svém pruhu. Žádnou vinu nemá, nic neporušil.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 207
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Ani bych se nedivil, kdyby kryli dalsiho fizla...
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil

Tak řidič fóbie příjde o řidičák kvůli nemoci, že může být za volantem nebezpečný a stejně jede a sejme motorku. Jak motorkáře nemusím, tak tady bych na ně vinu neházel.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil

Mně není jasné tohle :
Citace
....řidič fabie neměl v době nehody řidičské oprávnění pro Českou republiku. Policisté mu ho odebrali kvůli jeho zdravotnímu stavu v březnu loňského roku....
Takže by podle mne měl dostat pálku jako za úmyslné ublížení na zdraví protože věděl, že je nemocen a že jeho nemoc může tohle způsobit a přesto sedl za volant. Nějak mi to hlava nebere. Zase použiju ten příměr, ale Lacina vs TOTO !!!!! ať jde ta naše justice do prdele !
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

Mně není jasné tohle :
Citace
....řidič fabie neměl v době nehody řidičské oprávnění pro Českou republiku. Policisté mu ho odebrali kvůli jeho zdravotnímu stavu v březnu loňského roku....
Takže by podle mne měl dostat pálku jako za úmyslné ublížení na zdraví protože věděl, že je nemocen a že jeho nemoc může tohle způsobit a přesto sedl za volant. Nějak mi to hlava nebere. Zase použiju ten příměr, ale Lacina vs TOTO !!!!! ať jde ta naše justice do prdele !

Pochopitelně, neměl řidičák, kvůli epilepsii (znám případ epileptika ze svého okolí, taky jezdil bez papírů, než je dostal zpět, ale nestalo se naštěstí nic). Tj. sedl za volant u vědomí toho, že není zdravý a nemá řidičák. Plus tady za nehodu určitě nemohl epileptický záchvat, ale jeho riskantní jízda. Kvalifikovat to pouze jako přestupek, když málem zabil dva lidi......  :x
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil

Ten fabiatik způsobil předtím jinou nehodu, od které ujížděl...
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

Ten fabiatik způsobil předtím jinou nehodu, od které ujížděl...

Zajímavé, máte zdroj? 
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil

Tehdy se zmiňovalo ve více článcích, teď např. tady.

https://domazlicky.denik.cz/z-regionu/v-protismeru-smetl-dva-motorkare-dostane-ale-maximalne-pokutu-20171024.html

Takže idiot měl u nás zákaz, způsobil nehodu, od které ujížděl a nasledne sestřelil ty dva kluky. To bych už klasifikoval jako mařenku.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil

Podle článku zákaz neměl, byl jen zdravotně nezpůsobilý, tedy mařenka asi ne.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil

Nad tím jsem přemýšlel a úřad mu zakázal řídit - takže maření výkonu úředního rozhodnutí ?

https://www.epravo.cz/top/clanky/trestny-cin-mareni-vykonu-uredniho-rozhodnuti-a-vykazani-v-judikature-nejvyssiho-soudu-94160.html

A ještě jeden odkaz. Video doporučuji zhlédnout.

http://www.suzukibandit.cz/openforum/viewtopic.php?id=17542
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Mně není jasné tohle :
Citace
....řidič fabie neměl v době nehody řidičské oprávnění pro Českou republiku. Policisté mu ho odebrali kvůli jeho zdravotnímu stavu v březnu loňského roku....
Takže by podle mne měl dostat pálku jako za úmyslné ublížení na zdraví protože věděl, že je nemocen a že jeho nemoc může tohle způsobit a přesto sedl za volant. Nějak mi to hlava nebere. Zase použiju ten příměr, ale Lacina vs TOTO !!!!! ať jde ta naše justice do prdele !

Nedávno se tohle řešilo ve světě motorů (ten časopis), pán šel probrat pár osobních věcí k psycholožce, nesedli si a pán už nikdy nenavštívil. Zato s ním bylo zahájeno správní řízení ohledně odebrání ŘP, ale to se v práskacím státu holt stává (a lékaři tuto možnost napráskání mají). V případě zájmu můžu článek ofotit a poslat do PM. Pokud neznáme bližší informace ohledně této věci, nevíme v podstatě nic. Video jsem neviděl, donašeče nevolil a komentuju čistě odebrání ŘP "ze zdravotních důvodů".

Mj. pokud budu mít naražený prst, dostanu na ten prst dlahu (beru v potaz že mám automat), zastaví mě fízli tak mají předpokládám stejnou možnost mi odebrat ŘP a zahájit se mnou správní řízení, nebo se pletu?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil

goyi: V tomhle případě projde to, co si obhájíte, je jedno, jestli u policie nebo v přestupkovém řízení  ;)

Ano, je tady málo vstupů, soukromý závěr jsem si udělal: trpí nějakou formou epilepsie a u nás přišel o ŘP. Protože žije v říši, udělal si oprávnění tam, buďto neměl lékaře trotla, nebo nemoc zatloukl. A protože je z Písku, evidentně se vracel do rajchu a cestou měl banální nehodu. A rozhodl se ujet a způsobil další.

Předpokládám regres od pojišťovny a v článku zmíněnou pokutu, zajímalo by mne, jestli dostane body za dvě nehody.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

goyi: V tomhle případě projde to, co si obhájíte, je jedno, jestli u policie nebo v přestupkovém řízení  ;)

Uz ste zkousel neco u policie obhajovat?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil

omluva za OT

goyi: Povedlo se mi ukecat vjezd do zákazu vjezdu, nepřipoutaný a telefonující najednou, u strážníka MP. Řešeno domluvou. Pravda, materiální aspekt naplněný nebyl a byl jsem nabitý optimismem a energií se bránit, tak mne radši pustil....
IP zaznamenána