30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Sprdel pro s.r.o. za rychlost (Trutnov)  (Přečteno 54841 krát)

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #45 kdy: 17 Května 2015, 14:00:17 »

.......abychom označili viníka a tedy se to nevrátilo zpět na sprdel a zároveň, aby viník nedostal pokutu a body.

Co takhle si posypat hlavu popelem a úřadu sdělit, že jste trochu zašantročili poštu, a že jim tedy dodatečně sdělujete, že auto jste půjčili jiné právnické osobě (některý z Vašich obchodních partnerů) nebo mé anglické firmě ( viz http://30kmh.cz/index.php?topic=1475.0 ). Oni jí to pošlou a Ti je pošlou do prdele (nejsou provozovatel) nebo naopak budou spolupracovat (ping pong, plná moc na Vás ...)
IP zaznamenána

Trewor

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #46 kdy: 18 Května 2015, 20:30:09 »

Moc děkuji všem za názory. Některá navrhovaná řešení mi přijdou příliš složitá. Převádět auto na jinou osobu asi nebudeme.

kverulant: něco takového mám v plánu, ale budou si to přehazovat zaměstnanci. prekluze je za čtyři měsíce. jen nerozumím, zda váš návrh splní to, že se to nevrátí na sprdel a zároveň nedostanu pokutu a body (neřídil jsem, ale hodlám to vzít na sebe ať se s tím nemusí srát někdo jinej.)

Mimochodem dnes v novinách vyšel o měření v tomhle úseku článek, kterej mě docela dost nasral a mám o důvod víc, jim nic neplatit. když pominu ty hovadiny, co v něm píšou, tak mě tam zaujalo hlavně to, že když provozovatel nahlásí jiného řidiče, prodlužuje se promlčení na dva roky. wtf?

http://i58.tinypic.com/301zlls.jpg
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #47 kdy: 18 Května 2015, 22:30:08 »

kverulant: něco takového mám v plánu, ale budou si to přehazovat zaměstnanci. prekluze je za čtyři měsíce. jen nerozumím, zda váš návrh splní to, že se to nevrátí na sprdel a zároveň nedostanu pokutu a body (neřídil jsem, ale hodlám to vzít na sebe ať se s tím nemusí srát někdo jinej.)
Lepší je půjčit jiné společnosti, pachatele mají, musí řešit, sprdel nehrozí, řidiče, kterého by obodovali nemají. Ideální zahraniční partner s řidičem, co bere poštu a neklade do prekluze odpor.
IP zaznamenána

Trewor

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #48 kdy: 26 Června 2015, 20:31:34 »

Zdravím přátelé,
dnes nám přišlo rozhodnutí o spáchání správního deliktu a rád bych vás opět poprosil o radu, jak postupovat dál. Nejprve shrnu, co se dělo.

7.9.2014 - naměřená rychlost 87 kmh úsekovým rychloměrem v Trutnově.
16.1.2015 - do DS doručena výzva k zaplacení určené částky (2000 Kč), http://oi59.tinypic.com/sdcr4n.jpg
18.3.2015 - do DS doručena  výzva k podání vysvětlení, kteréžto jsme měli učinit písemně, http://i62.tinypic.com/aeboeg.png, http://i61.tinypic.com/2gslvte.png
Výzvu jsme nepodali, jelikož písemné podání vysvětlení trestat nemohou, jak napsal Mršťa a jak zmiňuje i FSM 3.7.

Čekal jsem teď, že teda pošlou jednateli firmy předvolání k ústnímu jednání. Místo toho nám ale přišlo už rozhodnutí v příkazním řízení, s tím, že se provozovatel vozidla dopustil správního deliktu podle ust. § 125f odst. 1 zák. č. 361/2000 Sb.

http://i57.tinypic.com/dcah4p.png
http://i58.tinypic.com/2zsd5yo.png
http://i59.tinypic.com/10r8zfl.png

Samozřejmě hodlám proti tomu podat odpor, jen doufám, že jsme neprošvihli lhůtu, protože mi to v práci opět dali do ruk až 5 dní po tom, co to došlo do DS. Chtěl bych vás poprosit o pomoc v následujících věcech:
1) Odpor lze podat do 8 dnů ode dne jeho oznámení ke zdejšímu Městskému úřadu Trutnov. Chápete, co to kurva znamená? Chápal bych do 8 dnů od doručení, ale tohle mi jaksi není jasný, do kdy teda máme na odpor čas.
2) Jelikož neproběhlo předvolání k ústnímu jednání, mám v odporu tuto skutečnost zmínit?
3) Jsou někde k dispozici nějaké vzory toho, jak vůbec takový odpor vypadá, například jaké má mít náležitosti apod.?

Děkuji za odpovědi na tyto moje tři otázky, vaší pomoci si nesmírně vážím. Prekluze nastane 7.9.2015, to je za chvíli. Rád bych se zbavil té sprdele a rovnou jim nahlásil řidiče a pingpongem to pak dotáhl až do toho září a nasrat.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #49 kdy: 26 Června 2015, 21:22:34 »

odpor do 8 dnů od oznámení = od doručení, pokud bylo doručeno 21.6. tak 29.6.

odpor podáváme zásadně blanketní, nehledě na to, že vysvětlení jste na výzvu nepodali, čili není co rozporovat, vzory jsou zde http://30kmh.cz/index.php?board=24.0, stačí napsat: proti příkazu č.xxx ze dne xxx podávám odpor

jestli je předpoklad rychlého konání ze strany ouřadu, schladil bych je vzápětí námitkou podjatosti, prázdniny na krku, to do září nedají

PS: stačilo si tu něco málo přečíst a tento dotaz by byl zbytečný
« Poslední změna: 26 Června 2015, 21:28:59 od burtonbell »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #50 kdy: 26 Června 2015, 22:07:34 »

Pěkný příklad, jak se proignorovat až ke sprdeli. Ale plány jste měl dobré. Jenom teď už nikoho řidič zajímat nebude a pokud se nepodaří zpochybnit to měření (např. smlouvy města se soukromými firmami ), tak Vám moc šancí nedávám.
Aspoň máte možnost si za své peníze užít nějaké jednání, natáčet a zesměšňovat úřednictvo, zmocňovat k jednání hluchoněmé Romy, vyhrožovat jim, že se necháte zvolit starostou a všechny je vyházíte apod......    :)
IP zaznamenána

Trewor

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #51 kdy: 26 Června 2015, 22:50:03 »

To jsem z toho teda jelen. :o K čemu by teda bylo podávat ten odpor, když už je nebude zajímat řidič? Oni přeci porušili zákon, když chtějí zaplatit za sprdel, aniž by si před tím předvolali majitele vozidla (jednatele firmy) k podání vysvětlení. Ve FSM je napsáno "tradičním a napadnutelným postupem správních orgánů je, že nenařizují ústní jednání podle § 49 spr.ř". Když tohle napadnu, musí si majitele předvolat a ten pak řekne, kdo vozidlo řídil a tím žádná sprdel nenastane a skutečný řidič pouze řekne, že je to promlčený. Nebo jsem snad vedle jak ta jedle?

Ten odpor, tak jak mě tu zprcal burton, že jsem si to měl dohledat  :-[, podám tak jako tak.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #52 kdy: 26 Června 2015, 23:34:06 »

.... Kverulant občas jsem, ale k ústavnímu soudu to hnát nebudu vzhledem k tomu, že s tím nemám absolutně žádné zkušenosti a už vůbec ne finance na právníky......
Problém je, že se Vás zastane patrně až ten Ústavní soud.
http://www.profipravo.cz/index.php?page=article&id_category=16&id_article=257169&csum=8da535a7

Takže proto Vám bylo doporučováno to držet na úrovni řešení přestupku. Takhle Vás čeká souboj s úředníky v Trutnově, odvolání, zamítnutí odvolání a Vaše rozhodování, zda bojovat dál. Je osobně to peníze a čas nestojí.
Ale určitě bojujte, víc už Vás to stát nebude a aspoň to zdražíte i jim.
« Poslední změna: 26 Června 2015, 23:36:17 od kverulant »
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #53 kdy: 27 Června 2015, 10:17:50 »

To jsem z toho teda jelen. :o K čemu by teda bylo podávat ten odpor, když už je nebude zajímat řidič? Oni přeci porušili zákon, když chtějí zaplatit za sprdel, aniž by si před tím předvolali majitele vozidla (jednatele firmy) k podání vysvětlení. Ve FSM je napsáno "tradičním a napadnutelným postupem správních orgánů je, že nenařizují ústní jednání podle § 49 spr.ř". Když tohle napadnu, musí si majitele předvolat a ten pak řekne, kdo vozidlo řídil a tím žádná sprdel nenastane a skutečný řidič pouze řekne, že je to promlčený. Nebo jsem snad vedle jak ta jedle?

Ten odpor, tak jak mě tu zprcal burton, že jsem si to měl dohledat  :-[, podám tak jako tak.

ty tady motáš 2 věci - to o čem píšeš dle FSM, je ústní projednání přestupku, ale v tomto případě už sprdele, kde by jednání teprve mělo proběhnout po podání odporu, ohledně vysvětlení k osobě řidiče jste se na výzvu nevyjádřili ergo sprdel vaším vlastní přičiněním. kdybyste na výzvu bonzli řidiče a přidali pár tanečků k získání času, byla by prekluze přestupku piece of cake

nezprcal jsem tě :) jsem ošklivej na všechny, protože se je snažím naučit bojovat vlastními silami. kdyby si každej přečetl základy + pár kauz podobného typu jako konkrétně řeší, nebylo by tu 1000 stejných dotazů typu "jak se podává odpor" apod., takže si to neber osobně :)
IP zaznamenána

Trewor

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #54 kdy: 27 Června 2015, 16:28:11 »

Okay, rozumím, že byla hovadina nechat to dojít do sprdele, jenomže já měl za to, že prostě sprdel nenastane, když neproběhlo to podání vysvětlení (chtěli pouze písmené a to je, jak jsem pochopil z FSM i z toho co mi psal Mršťa, nezákonné, holt jsem to pochopil špatně, no). Předpokládám tedy, že to "zamítnutí odvolání", které zmiňuje kverulant, tak prostě je z jejich strany automatické, nehledě na to, co v odvolání uvedu. Takže buď zaplatím 3500 za sprdel nebo bude následovat soud a basta.

Já to nechci vzdávat a chci bojovat, serou mě čím dál víc. Jednak těma výhružnýma dopisama, co furt posílaj, obcházením zákonů i tím, jak se postupně dozvídám, kolik na tom v trutnově vydělávají. Sousedovi od nich přišla výzva taky. Jedné firmě od nás z Náchoda, která tam v průběhu několika týdnů posílala zaměstnance odbavit nějakou zakázku, tak přišlo těch výzev několik desítek za asi 45 tisíc Kč (majitel tam jel a snížili mu to na polovinu a on zaplatil). Jsou to zmrdi par excellence. Jenomže i když si 3x přečtu jak mám postupovat, tak jak s tím mám nulové zkušenosti, tak prostě mi některý věci nedocvaknou, i když je mám přímo před očima.

Kdyby to šlo tedy k soudu, můžu asi předpokládat další náklady v řádu desetitisíců, co?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #55 kdy: 27 Června 2015, 16:44:21 »

Napsal jsem, proč byla chyba to nechat dojít do sprdele. Není vyloučeno, že když budete ukazovat ramena s tím, jak to poženete až k Ústavnímu soudu, tak to odvolací orgán vrátí nebo nechá někde vyhnívat. Přeci jenom náklady na právní zastoupení platí obvykle prohrávající a na tento případ už je judikátů dostatek. Teď už jste trochu zorientovaný, cena školení je známá, tak s chutí do toho.
IP zaznamenána

Trewor

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #56 kdy: 27 Června 2015, 16:54:33 »

Takže já se jdu teď podívat na spořící účet, kolik prachů můžu vrazit do právníka :) a pročíst další témata tady na fóru. Podáme zítra přes datovou schránku odpor a až se to bude nějak dál vyvíjet, zase si sem přijdu pobrečet, ať mi poradíte. Zatím mockrát díky.

PS: obecně si přijdu jako velmi inteligentní člověk, ale teď se cítím jako totální pako, že jsem to nechal zajít do sprdele. >:(
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #57 kdy: 27 Června 2015, 18:31:53 »

Chybama se člověk učí :) já svůj první případ taky projel, ale od té doby ani jeden :)
IP zaznamenána

Trewor

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #58 kdy: 28 Června 2015, 18:56:15 »

Ještě bych měl dotaz. V Poučení na konci dokumentu se uvádí, že "řízení o přestupku lze zahájit, pokud se provozovatel zprostí odpovědnosti za správní delikt podle § 125f odst. 5 zákona o silničním provozu".

Sice tu svorně píšete, že sprdel znamená, že už přestupek nikdo řešit nebude, ale já tohle vyjádření chápu tak, že ještě můžeme naprášit řidiče a tím se ta sprdel zastaví. Jsem opět mimo? :)

http://i59.tinypic.com/10r8zfl.png
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel pro právnickou osobu za rychlost
« Odpověď #59 kdy: 28 Června 2015, 19:25:03 »

Ta věta je tam trochu mimo kontext, je to již v textu psáno výše a znamená to, že provozovatel je z toho venku, pokud mu auto bylo odcizeno nebo ho prodal před okamžikem přestupku. Takže naprášení nic neřeší.
IP zaznamenána