30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nápad: Pokyny policisty jsou nadřazeny...  (Přečteno 3304 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 032
    • Zobrazit profil
Nápad: Pokyny policisty jsou nadřazeny...
« kdy: 14 Září 2016, 03:43:48 »

§ 76 odst. 5 zákona č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích:
Pokyny policisty, strážníka obecní policie, vojenského policisty nebo příslušníka vojenské pořádkové služby jsou nadřazeny přechodné, místní i obecné úpravě provozu na pozemních komunikacích.

Proveditelné asi pouze v místech, kde se nevyskytujou fízlové až tak často a zejména pro problémy s parkováním:

"Velevážený úřade, v místě, které uvádíte jsem zastavil já, ač je to dle přechodné/místní/obecné úpravy zakázáno, nicméně mi to přikázal policista (nebo strážník)."

To je samo o sobě možná málo, nicméně, je takový problém sehnat uniformu a zpětně na onom místě zahrát divadýlko, kdy mě (falešný) policista (nebo strážník) vyzve jménem zákona k odstavení vozidla na místě, kde se to běžně nesmí? Možná by se mi podařilo si to i nahrát na kameru. Protože ale nemám zájem, aby byl policista (nebo strážník) popotahován, jelikož si jejich obětavé práce vážím a obdivuju jejich ochotu riskovat život a obětovat se pro bezpečnost nás občanů, video bych poskytl pouze s rozpixelovaným obličejem (a případně číslem odznaku).

Je v mém uvažování nějaká zásadní chyba? Díky.
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Nápad: Pokyny policisty jsou nadřazeny...
« Odpověď #1 kdy: 14 Září 2016, 08:06:10 »

Nemusi byt ani rozpixelovany oblicej, to by mohlo zvysovat podezreni uradu, ze je to fake. Staci proste jen ho zabirat bez hlavy. Policista vam preci jiste naridil, ze nesmite zabirat jeho oblicej, a jakozto zakonu dbaly obcan vite, ze kazdy pokyn z moci uredni je treba nalezite a bezodkladne vzdy splnit.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Nápad: Pokyny policisty jsou nadřazeny...
« Odpověď #2 kdy: 14 Září 2016, 09:23:43 »

Zákon o přestupcích, §21, odst. 1 písmeno c) a i).

EDIT enzym - přímý odkaz: § 21 zákona č. 200/1990 Sb.
« Poslední změna: 14 Září 2016, 09:32:42 od enzym »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 032
    • Zobrazit profil
Re:Nápad: Pokyny policisty jsou nadřazeny...
« Odpověď #3 kdy: 14 Září 2016, 13:42:59 »

mosquitoe> Proto píšu "asi jen v místech, kde se nevyskytují fízlové až tak často". Takové divadýlko asi nebude vhodné hrát přímo před fízlárnou.
IP zaznamenána