30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Překročení rychlosti o více než 50km/h ve zkušební době  (Přečteno 4348 krát)

karlos9964

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

Dobrý den,
chtěl bych zde poprosit znalých o radu s mým problémem.
Měl jsem udělen zákaz řízení soudem za alkohol (1,06 promile) na 18 měsíců. Po cca 12 měsících jsem si zažádal o prominutí zbytku trestu a bylo mi vyhověno. Absolvoval jsem psychotesty, přezkoušení v AŠ a řidičák mi byl 14.10. vrácen se zkušební dobou 1 rok.
Bohužel, při mé smůle, se mi včera přihodila nepříjemná situace. Předjížděl jsem na silnici první třídy kamion a po předjetí a zařazení zpět do svého pruhu jsem byl s největší pravděpodobností změřen neznačenou Octavií III, která stála vlevo na okraji silnice čumákem ke mě. Bohužel rychlost v moment změření byla cca 155km/h tachometrových. Začal jsem ihned brzdit na předepsanou rychlost (snažím se jezdit předpisově, překračuji jen při předjíždění), ale myslím, že jsem byl už změřen. Bude se tedy jednat o překročení o více než 50km/h mimo obec. Navíc se mi podařilo bohužel (zakecaný s přítelkyní) překročit rychlost cca 3 týdny zpět v obci a byl jsem zachycen stacionárním radarem - tachometrových 60km/h, takže předpokládám cca 55-57km/h.
Zajímá mne, zda je nějaká šance, že bych z toho mohl vyváznout bez ztráty řidičáku? Nebo mám počítat s obnovením prominutého zákazu + nový zákaz za rychlost? Lze se nějak hájit tím, že to bylo při předjíždění? Myslím že ne, jelikož předjížděné vozidlo již nejspíše nebude na snímku.
Předem velice děkuji za cenné rady.
Pěkný den
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 925
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více než 50km/h ve zkušební době
« Odpověď #1 kdy: 23 Listopadu 2017, 08:23:29 »

Moc tomu nerozumim - zastavili te fizlove nebo ne?
Pokud ano, mas problem.
Pokud ne, ma problem provozovatel tveho vozidla, kteremu za to ale nemuzou sebrat ridicak - maximalne udelit pokutu. Take je mozne, ze ridil nekdo uplne jiny ... treba jsi pujcil vozidlo kamaradovi z Nemecka nebo Rakouska nebo uplne odjinud ...
IP zaznamenána

karlos9964

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více než 50km/h ve zkušební době
« Odpověď #2 kdy: 23 Listopadu 2017, 08:25:54 »

Omlouvám se, nezastavili mě. Jen s největší pravděpodobností vyfotili. A auto je psané na mě.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více než 50km/h ve zkušební době
« Odpověď #3 kdy: 23 Listopadu 2017, 08:32:22 »

Záleží na tom, jak je přesně formulovaná ta podmínka a jak ji bude interpretovat soud, pokud se mu to dostane na stůl (o dovykonání zbytku trestu pro neosvědčení se musí opět soud rozhodnout). Můžu jen odhadovat, jak to přesně je ve vašem případě, ale obvykle když je zákaz za chlast, tak soud řeší jen zda tam opět byl chlast a rychlost či jiné přestupky ho nezajímají. Ale nemusí to platit univerzálně.

Pokud jde o to změření o 50+, tak z vašeho vyprávění plyne, že jste nebyl zastaven, tedy nejprve vyčkejte, zda něco nepřijde, a pokud ano, vaší primární strategií bude nepřipustit, že jste řídil vy. Automat v obci neřešte vůbec, v této míře to nejspíš bude v rámci tolerance, a i kdyby ne, bude to obec řešit primárně s provozovatelem (hesla sprdel, odpustek ... viz tuna materiálů zde) a řidič nikoho zajímat nebude.

A jinak prosím neurážejte inteligenci místního čtenářstva - pokud tedy to prohlášení, že se snažíte jezdit předpisově a přitom po předjetí kamionu (v místě, kde je zřejmě 90 km/h) jedete 155 km/h nebylo myšleno jako komická vložka. Zkrátka jste jel rychle.
IP zaznamenána

karlos9964

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více než 50km/h ve zkušební době
« Odpověď #4 kdy: 23 Listopadu 2017, 09:24:23 »

Děkuji za reakci. Rozhodně jsem nechtěl nikoho urazit. Vím, že jsem jel rychle. Budu tedy čekat na psaní z úřadu a uvidí se. Ještě jednou díky.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více než 50km/h ve zkušební době
« Odpověď #5 kdy: 23 Listopadu 2017, 09:35:18 »

Co se týká toho překročení který změřili státní z civilního auta tak nejdřív přijde psaní od policajtů, budou chtít podat vyvětlení.

Co se týká toho úsekovýho měření tak to přijde z magistrátu.
« Poslední změna: 23 Listopadu 2017, 09:37:19 od t4455 »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více než 50km/h ve zkušební době
« Odpověď #6 kdy: 23 Listopadu 2017, 12:29:27 »

karlos9964: všechno to je "myslím že mě změřili".. přišlo už něco z úřadu??

Počkejte až něco přijde.. za úsekáč asi přijde odpustek..

odpustek je poplatek za to že se přestupek nebude vyšetřovat.. jestli potřebujete čistý štít a nevadí platit tak stačí odpustek zaplatit.. odpustek není žádná pokuta ani uznání viny a oficiálně nikdo nic nespáchal.

Překročení mimo obec.. podle vyprávění ani nevíte jestli vás změřili.. a kolik naměřili.. u některých aut 155 na tachometru znamená i méně než 145 ve skutečnosti.. počkejte co přijde a kolik naměřili.
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více než 50km/h ve zkušební době
« Odpověď #7 kdy: 23 Listopadu 2017, 17:15:14 »

Existují desítky ba i tisíce řidičů, co mohli řídit vaše auto............
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více než 50km/h ve zkušební době
« Odpověď #8 kdy: 08 Prosince 2017, 21:32:25 »

Děkuji za reakci. Rozhodně jsem nechtěl nikoho urazit. Vím, že jsem jel rychle. Budu tedy čekat na psaní z úřadu a uvidí se. Ještě jednou díky.

Chválím, že předjíždíte.... svižně :-) kdyby tak předjížděl každý, můj svět by byl hned o kousek veselejší.
IP zaznamenána