30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Přerov, rychlost - můj vozík páchal přestupek  (Přečteno 3519 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 034
    • Zobrazit profil
Re:Přerov, rychlost - můj vozík páchal přestupek
« Odpověď #45 kdy: 10 Února 2023, 00:46:25 »

(ještě by to chtělo tu anonymizaci trochu doladit - str. 3 dole)

Zajímavé. Jaké správní řízení bylo zastaveno? Pokud vím, tak zde běží pouze jedno správní řízení a to se mnou jako řidičem. Nebo se mýlím?

edit: Moje oznámení o zahájení řízení a lerionovo usnesení mají stejnou spisovou značku. Zdá se tedy, že rozhodnutím SO2 bude zastaveno správní řízení se mnou jako s řidičem - tedy jakmile mi bude doručeno.
« Poslední změna: 10 Února 2023, 01:04:21 od Číkus »
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 849
    • Zobrazit profil
Re:Přerov, rychlost - můj vozík páchal přestupek
« Odpověď #46 kdy: 10 Února 2023, 09:13:46 »

Omlouvam se, anonymizace napravena (take tam to jmeno nastrazili tolikrat...)

V mailu mate spis neanonimizovany. Obavam se, ze vzhledem k dalsimu textu bude urad trvat na tom, ze zastavili rizeni se mnou jako s provozovatelem a nikoli s ridicem. Ale minimalne postouchnout by to stalo za to :D
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 034
    • Zobrazit profil
Re:Přerov, rychlost - můj vozík páchal přestupek
« Odpověď #47 kdy: 10 Února 2023, 10:51:57 »

No jenomže s Vámi žádné řízení zahájeno nebylo, ne?
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 849
    • Zobrazit profil
Re:Přerov, rychlost - můj vozík páchal přestupek
« Odpověď #48 kdy: 10 Února 2023, 11:44:18 »

To je pravda. Byl jsem jen vyzvan k udani ridice a pak usnesenim vyzvan k dolozeni dukazu proti ridici.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 849
    • Zobrazit profil
Re:Přerov, rychlost - můj vozík páchal přestupek
« Odpověď #49 kdy: 02 Dubna 2023, 18:48:39 »

Hmm, Prerov se Vcera, 1. 4. 2023, mi bylo od MMB doruceno do DS Predvolani svedka. Takze Prerov to poslal do Brna, aby mne vyslechli v miste trvaleho pobytu.

Citace

Dostavte se dne 18. 4. 2023 v 09:00 hod. do kanceláře Magistrátu města Brna, Odbor přestupků v dopravě, za účelem

podání svědecké výpovědi ve správním řízení o přestupku,

který spáchal řidič dne 24. 7. 2022 v 11:47 hod. při řízení jízdní soupravy s přípojným vozidlem registrační značky XXXXXXXX (dále jen „vozidlo“), v Přerově, místní části Lýsky, na ulici U Silnice, v blízkosti budovy č. 13/36, když za jízdy překročil dovolenou rychlost v obci.

Předmětem Vaší svědecké výpovědi jsou okolnosti jízdy uvedené jízdní soupravy s přípojným vozidlem, zda jste byl jízdy účasten ve výše uvedeném čase a místě, kde došlo k překročení dovolené rychlost v obci Přerov, ev. k okolnostem předání vozidla řidiči v rámci dohody o půjčování vozidla.

Správní orgán provede důkaz svědeckou výpovědí v souladu s ust. § 55 zákona č. 500/2004 Sb., správního řádu (dále jen „správní řád“). Podle ust. § 55 odst. 1 správního řádu každý, kdo není účastníkem, je povinen vypovídat jako svědek. Dle ust. § 59 správního řádu, správní orgán předvolá osobu, jejíž osobní účast při úkonu v řízení je k provedení úkonu nutná. Vaše osobní účast je k provedení úkonu nutná, proto Vás správní orgán PŘEDVOLÁVÁ. S sebou vezměte občanský průkaz (nebo jiný doklad totožnosti dle ust. § 36 odst. 5 správního řádu). Předvolaný je povinen dostavit se včas na určené místo; nemůže-li tak ze závažných důvodů učinit, je povinen bezodkladně se s uvedením důvodů správnímu orgánu omluvit.

Pro případ odročení, například že se z nařízeného termínu řádně omluvíte, byl stanoven náhradní termín dne 25. 4. 2023 v 09:00 hod.

Takze predpokladam, ze se z prvniho terminu uvolnim pro nevolnost a pri druhem odepru podat vypoved.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 034
    • Zobrazit profil
Re:Přerov, rychlost - můj vozík páchal přestupek
« Odpověď #50 kdy: 02 Dubna 2023, 20:33:39 »

Vy máte místo trvalého pobytu v Brně?

Mám za to, že by to měl řešit místně příslušný úřad, tedy paraziti z Přerova. Krom toho je vedeno správní řízení se mnou a doposud mi nebylo doručeno nic. Raději ještě vyčkejte. A pošlete mi na mail to předvolání, děkuji.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 034
    • Zobrazit profil
Re:Přerov, rychlost - můj vozík páchal přestupek
« Odpověď #51 kdy: 12 Dubna 2023, 18:21:50 »

03.04.2023 mi bylo doručeno předvolání k ÚJ od MMB.

Mám za to, že MMB není místně příslušným orgánem a nesplňuje ani podmínky pro dožádání, proto by měl odmítnout provést úkon.

Účast na ÚJ je mým právem a nikoli povinností. Lerion by se ale mohl omluvit a požadovat, aby se MMB zachoval v souladu se zákonem a odmítl provést úkon. Zejména když bude lerion tou dobou v Přerově a přesun do Brna by mu způsobil neúčelné náklady.

V prvním termínu nemohu, ten druhý termín bych se skřípáním zubů na chvíli zvládl. Ale je otázkou, zda by má účast k něčemu byla.

Ale možná bych je pomalu mohl prošťouchnout žádostí o uplatnění opatření proti nečinnosti, lenochy jedny.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 849
    • Zobrazit profil
Re:Přerov, rychlost - můj vozík páchal přestupek
« Odpověď #52 kdy: 12 Dubna 2023, 19:14:30 »

Koukam, ze vas predvolali k ustnimu jednani na stejnou dobu jako mne ke svedecke vypovedi. Asi chteji, abych ukazoval prstem :D A ano, TP mam v Brne. To, ze budu 18. 4. v Prerove je dobry napad.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 849
    • Zobrazit profil
Re:Přerov, rychlost - můj vozík páchal přestupek
« Odpověď #53 kdy: 24 Dubna 2023, 15:09:29 »

Moje omluva z terminu 18. 4. zustala prozatim bez reakce. Tak je asi na case omluvit se i na zitrejsi termin. Muze byt treba toto?

Citace
Omluva z předvolání ke svědecké výpovědi
Tímto se omlouvám z termínu 25. 4. 2023 v 9:00 hodin, kdy jsem předvolán ke svědecké výpovědi. Po konzultaci s mým právním zástupcem mám za to, že se Magistrát města Brna nezachoval v souladu se zákonem, jelikož se předvolání ke vědecké výpovědi vztahuje k správnímu řízení o přestupku, který se měl stát v Přerově.
MMB není místně příslušným orgánem a nesplňuje ani podmínky pro dožádání dle § 13 Zákona č. 500/2004 Sb. MMB by měl v tomto případě odmítnout provést úkon.
Dostavení se ke správnímu řízení do Brna by způsobilo neúčelné náklady, jelikož se nacházím v Přerově.
Žádám tedy MMB o zrušení tohoto předvolání a odmítnutí provedení úkonu dle 13 odst. 4 § 13 zákona č. 500/2004 Sb.
Pokud je mé svědectví nezbytné pro dané správní řízení, nechť si mě předvolá místně příslušný správní orgán dle zákona.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 034
    • Zobrazit profil
Re:Přerov, rychlost - můj vozík páchal přestupek
« Odpověď #54 kdy: 24 Dubna 2023, 15:13:29 »

Za mě OK.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 424
    • Zobrazit profil
Re:Přerov, rychlost - můj vozík páchal přestupek
« Odpověď #55 kdy: 24 Dubna 2023, 16:05:31 »

Pouze svědecká výpověď, nikoliv vědecká :-)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 034
    • Zobrazit profil
Re:Přerov, rychlost - můj vozík páchal přestupek
« Odpověď #56 kdy: 29 Května 2023, 19:27:43 »

22.05.2023 doručeno usnesení SO1 o zastavení řízení se mnou jako s provozovatelem řidičem.

Napadají mne dva paralelní kroky:

Schrödingerovo odvolání:
1) Poslední den odvolací lhůty bude posláno obyčejným e-mailem (z e-mailové adresy patřící Blondi) blanketní odvolání.
2) O pět dní později pošlu blanketní odvolání doporučeným dopisem.
3a) Pokud to sežerou, časem se přijde na to (jim poradíme), že usnesení nabylo právní moci marným uplynutím lhůty pro odvolání, neboť jsem odvolání podal pozdě (2) a ten e-mail (1) nebyl podán oprávněnou osobou. Tj. po dobu odvolacího řízení se mnou již poběží promlčecí lhůta provozovatele (ale to se úřední parazit dozví až později).
3b) Pokud to zamítnou jako opožděné (a zahájí řízení s provozovatelem), Blondi mi ráda dosvědčí že jsem ten e-mail z její schránky posílal já.

Seznamka:
Možná by se mohly osobně poznat značky z Ford Maverick s Žigulem. Dala by se pořídit nějaká fotodokumentace. Nebo třeba videodokumentace, jak si za Žigula se značkami z Forda připřáhnu vozík a odjíždím. Když už bude uplynutý rok od přestupku, klidně se přiznám k řízení vozidla s jinými značkami než které mu byly přiděleny.
« Poslední změna: 29 Května 2023, 20:06:03 od Číkus »
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 849
    • Zobrazit profil
Re:Přerov, rychlost - můj vozík páchal přestupek
« Odpověď #57 kdy: 29 Května 2023, 20:01:02 »

Jako s provozovatelem? Toho Fordu?
Mohu poprosit do emailu neanymizovane zneni, trochu se v te zacernene verzi ztracim kdo je kdo  :D

Setkani samozrejme neni problem. Zigulik i s vozikem je uskladnen kousek za Tisnovem. Co je ovsem zvlastni, tak mne, jako provozovateli voziku zatim nic neprislo.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 034
    • Zobrazit profil
Re:Přerov, rychlost - můj vozík páchal přestupek
« Odpověď #58 kdy: 29 Května 2023, 20:07:21 »

Omlouvám se, s řidičem. Opraveno.

Neanonymizované usnesení zasláno.

Kolem Tišnova občas jezdím, něco podnikneme.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 034
    • Zobrazit profil
Re:Přerov, rychlost - můj vozík páchal přestupek
« Odpověď #59 kdy: 16 Července 2023, 18:25:29 »

03.07.2023 doručena výzva k doplnění odvolání.

Nestíhám odpovědět včas, asi pošlu reakci přímo na SO2. Nabízí se argument, že usnesení o zastavení řízení je nesmyslné, neboť toto správní řízení již bylo dávno zastaveno.
IP zaznamenána