Přestupek (dříve správní delikt) provozovatele (tzv. řešení osoby blízké) > Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky

Pokuta nepojízdnému vozidlu

(1/5) > >>

am6:
Ahoj, v datovce na mě čeká výzva, celkem tuším k čemu, příběh byl asi takový:

1. přišel jsem ke svému nabouranému vozidlu, a to tak že je nepojízdné, za stěračem lísteček s číslem, na druhé straně viník omlouvá se, že odjel ale hrozně moc někam musel (trochu divná logika, někoho naboural, svojí schůzku nezrušil, zato mojí ano, když jsem na ni neměl čím odjet)
2. kvůli značné škodě + majitel mého vozidla leasingovka, volám PČR
3. viník, který měl čas až večer, si překvapivě rychle udělal čas na PČR hned a obratem se na místo nehody dostavil; k mému překvapení dostává od PČR pokutu 200 Kč za zavinění nehody (místo 2500 - 5000 za § 125c / 1i) 4.), ale nekomentoval jsem to
4. policii jsem odmítl sdělit řidiče mého vozidla při zaparkování, protože po přechozí zkušenosti s podobnou událostí jsem věděl co chystají, to je značně nasralo, a řekli, že vozidlo oznámí úřadu
5. podle mého mi na 99% poslali odpustek na:
Zastavení a stání § 25 (3) Při stání musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy; při zastavení musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro oba směry jízdy.

3 metry na průjezd tam zůstaly. Oni budou tvrdit, že jsem tam stál, což je přestupek. Já můžu tvrdit, že jsem jen zastavil a tím se ničeho nedopustil. Je to cesta k rychlému konci?

Nebo je nějaká cesta jiná cesta jak to rychle a s minimálním úsilím ukončit jako win? Helmut? Čtu tady na fóru, že lidem spíš už nefunguje. Nějak moc nemám náladu na dlouhé dopisování s úřadem.

PS: abych předešel spekulacím, moje vozidlo stálo normálně při obrubníku v řadě ostatních aut, nejednalo se o osamocené auto zahozené uprostřed hlavní silnice. Legálně na tom sídlišti prakticky parkovat nejde vzhledem k poměru legálních parkovacích míst a bytových jednotek

Fogyn:
Pokud vím, tak jste jel, do protivky viděl vozidlo, tomu jste uhýbal tím, že jste "ZASTAVIL VOZIDLO" na krajnici, kde vás projíždějící vozidlo následně nabouralo. To, že vás uvnitř řidič neviděl a nechal vám lístek je holt smůla..

cocomoon:
Narazil jste na slušného řidiče, který sice odjel, ale nechal férově lístek.
To že by dostal ujetí od nehody, nebo co je ten paragraf (nechce se mi to hledat) vám osobně ničemu nepomůže a je to i trošku mimo ducha v kterém se nese toto fórum (dát co nejméně státu na pokutách).

Já bych tvrdil, že jste jen zastavil. Ale odjet už jste nemohl, protože po vyložení nákladu jste se vrátil k nabořenému autu.

asmodeus:
Mám v sobě pár piv, ale:
Sprdel lze aplikovat, jestliže automatizovaný prostředek, nebo zastavení a stání bla bla ... to všichni známe. Ale je tam podmínka - nemělo za následek nehodu, což splňujete dokonale.

Co jít tímhle směrem?

alo.is:
To spojení slov "porušení pravidel má za následek dopravní nehodu" by se dalo vykládat možná tak, že jde o vozidlo viníka dopravní nehody. Řidiči to může být jedno, když je neznámý, akorát aby se to nedozvěděla pojišťovna, počkal bych s takovou argumentací, až bude pojišťovnou uzavřena pojistná událost, aby to neskončilo malusem.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi