30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] nepřesné označení místa měření  (Přečteno 3307 krát)

Cyrkus

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
[?] nepřesné označení místa měření
« kdy: 03 Března 2016, 19:44:59 »

Zdravím,
došla mi výzva, že sem byl změřen na adrese XY a ta je velice nepřesná. Kdysi sem tu zahlédl nějaké rozhodnutí/judikát, že to musí být jednoznačně specifikováno a teď to nemůžu nikde najít. Může mi někdo pomoct? Díky :)
IP zaznamenána

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:nepřesné označení místa měření
« Odpověď #1 kdy: 03 Března 2016, 20:17:30 »

Je to ono?

Citace: 4 As 28/2010 - 56
V první řadě je třeba správním orgánům vytknout, že řádným způsobem nebylo označeno, resp. specifikováno místo, kde došlo k naměření nedovolené rychlosti vozidla Škoda Octavia. K tomu policisté uvedli, že měření prováděli v obci na ulici Frýdlantská v místě, kde je autobazar a točna autobusu MHD, přičemž konec obce je vyznačen značkou v místě, kde jsou kasárna a prodejna pana Samiece. Nejvyšší správní soud však shledává takovéto vyjádření nedostatečným.“


Judikát here: https://db.tt/GszV7NzO
« Poslední změna: 03 Března 2016, 20:19:56 od mila6032 »
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:nepřesné označení místa měření
« Odpověď #2 kdy: 03 Března 2016, 20:22:29 »

Nedoporučuju to ale vytahovat v první instanci, protože ouřad to jednoduše napraví klidně v rozhodnutí nebo před tím a nic nezískáte (pokud to není situace, že to nelze prokázat vůbec). Ve vašem zájmu je, aby tam tato nepřesnost zůstala až do rozhodnutí.
IP zaznamenána

Cyrkus

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:nepřesné označení místa měření
« Odpověď #3 kdy: 03 Března 2016, 20:38:46 »

mila6032: ano, myslím, že to je ono a to sem hledal, tisíceré díky :)
burtonbell: chápu kam tím míříte, tohle je jiná, celkem specifická situace a je potřeba jim to omlátit o hlavu teď :) přesto děkuju za varování, velice si vážím toho, jak se zdejší komunita o sebe stará :)
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:nepřesné označení místa měření
« Odpověď #4 kdy: 03 Března 2016, 20:48:24 »

tím lépe :) mě se jednou stalo, že jsem tenhle judikát vytáhnul moc brzy a nezískal tím nic, chybama se člověk učí :)
IP zaznamenána