30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: omezující nálepka v červeném kruhu  (Přečteno 4806 krát)

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:omezující nálepka v červeném kruhu
« Odpověď #15 kdy: 12 Října 2023, 15:33:38 »

Myšlenka ok, ale bohužel zůstane nejspíš jen nápadem, protože není jak ji spolehlivě ověřit.
Proč hned radar? Modrá zóna s tím bonzovacím autíčkem je celkem levný test. To autíčko má podle mě lepší vybavení než běžná úsekovka a k případné pokutě je celkem dlouhá cesta a pokuta je nevelká. Ale pokud se vám přestane při výjezdu zvedat sama závora v nákupáku, pak jste i tak na dobré cestě :-)
IP zaznamenána

_jk

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:omezující nálepka v červeném kruhu
« Odpověď #16 kdy: 12 Října 2023, 15:37:50 »

Teď jak píšu tak mě napadlo, že by šly využít nově rozšířené kamery, co rozpoznávají značky u výjezdů z parkovišť OC. Trochu punkové řešení, ale už hotové a zadarmo :D
Na to bych nespolehal.
Nekdo mi nacouval taznym do cumaku, vsechno cajk, jenom je znacka trochu pochroumana, avsak lidsky bez problemu citelna.
Na dovolene ve FR jedu do podzemni garaze, koukam, na listku mi to vyplivlo prectenou znacku tak, ze namisto trech znaku uprostred byly otazniky. Ven mne to vsak pustilo.
Kdyz jsem si toho pri odjezdu vsiml, rikam si jo, dobry, treba s tim budou mit radary problem taky.
Z omylu mne vyvedl jiz "info radar" na zacatku obce, ktery pri nejakem prekroceni rychlosti znacku precist umi, a to i v noci. Takze ocekavam, ze pokutovaci radar by to asi rozlousknul taky.

Soucasne teda tyhle informativni radary, co ukazi rychlost a radek pod ni napisou "ZPOMAL" nebo vypisou SPZ, muzou byt dobrym pokusnym kralikem... pokud teda u nej neni i ostrej, jako je tomu treba na Domazlicke v Klatovech.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 635
    • Zobrazit profil
Re:omezující nálepka v červeném kruhu
« Odpověď #17 kdy: 12 Října 2023, 16:26:55 »

Na okraj debaty - někde byl článek, že ten SW je naučený hledat zadní SPZ podle obrysu světel.
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 235
    • Zobrazit profil
Re:omezující nálepka v červeném kruhu
« Odpověď #18 kdy: 12 Října 2023, 16:58:07 »

Jan Novák: Máte pravdu, ale v tomhle případě nemáte pod kontrolou kdy okolo autíčko projede, případně jestli už projelo a nafotilo. Tím pádem nevýhody - dlouhé prostoje a nejistota, jestli měření proběhlo (obzvlášť, když úspěch měříme tím, že nedorazí výzva :) ). Proto jsem spíš uvažoval nad radarem, kde tu jistotu člověk má větší.

jk: Dobrý nápad, nad inforadary jsem neuvažoval. Tenkrát ještě nezobrazovali značky.

Erik: Článek byl na dfens: https://dfens-cz.com/jak-funguje-automaticke-skenovani-registracnich-znacek/
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:omezující nálepka v červeném kruhu
« Odpověď #19 kdy: 13 Října 2023, 09:42:25 »

Parkuju třetím rokem denně v modré zóně a vím, že na autíčko je spoleh. Jednou jedinkrát jsem zapomněl na své protizónové opatření, protože byl státní svátek a přistálo to hned (svátek nerovná se neděle jako u MHD).
IP zaznamenána