30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: "BUS" pruh  (Přečteno 4875 krát)

solan_cabras

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:"BUS" pruh
« Odpověď #15 kdy: 31 Července 2020, 12:44:25 »

Já se domnívám, že tam hraje roli to, že je to o více než o 20 km/h v obci - tomu se asi věnují přednostně, ale je to jen moje domněnka...

Ano.. i na MHMP mají přednostní fronty.. přibližně to bude čím závažnější přestupek tím větší riziko že MHMP vyvine nějakou aktivitu.
Ale ..můj názor.. použití vyhrazeného pruhu je jen zbytkový přestupek §125c(1) k) a tak v přednostní frontě nebude.

U MHMP je v bagatelních věcech typický průběh odpustek a pak promlčení..
..u některých věcí odpustek, správní řízení a pak promlčení..
..když váš případ vylosují že ten budou řešit tak odpustek, správní řízení, odvolání na ministerstvo a pak promlčení  :) :)

Na jednu stranu je to pro osobu, co pruh využije pozitivní, na druhou stranu by bylo zajímavé mít v takové věci nějaké pravomocné rozhodnutí, hlavně ze zvědavosti...

Nikde jsem tu téma kdy by vyhrazený pruh dospěl do pravomocného nenašel, tak třeba se někdy něco dozvíme, no a třeba ne :)
IP zaznamenána

motoosman

  • Příspěvků: 257
    • Zobrazit profil
Re:&quot;BUS&quot; pruh
« Odpověď #16 kdy: 31 Července 2020, 12:48:27 »

Jen v rychlosti. Existuje rozsudek o použití BUS pruhu v Pbicích u AFI. Pán projel rovně a neodbočil.
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

solan_cabras

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:"BUS" pruh
« Odpověď #18 kdy: 03 Srpna 2020, 09:49:25 »

Asi to bude tento http://www.nssoud.cz/files/EVIDENCNI_LIST/2014/61A_31_2014_21___Simecek_Jan_20150408085649_prevedeno.pdf

Díky, to je canc... Právní věta "Jízda cca 150 m ve vyhrazeném jízdním pruhu však takovou potřebu užití jízdního pruhu neadekvátně přesahuje a znamená potenciální překážku silničního provozu pro vozidla, pro které je vyhrazený jízdní pruh určen" je geniální... No škoda, že ta argumentace žalobce je poměrně slabá, chybí mi tam i materiální aspekt "přestupku"...

Každopádně díky...
IP zaznamenána