30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Úsekové měření Chotěboř - o miliony se dělí s firmou  (Přečteno 10702 krát)

CzechFreak

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření Chotěboř - o miliony se dělí s firmou
« Odpověď #15 kdy: 23 Ledna 2018, 17:09:29 »

Z Chotěboře mi před půl rokem přišla výzva, ... Máte s nimi někdo zkušenost?
Já jsem dostal výzvu v červenci (rychlost po odečtu maximální do 60 km/h) a ke konci lhůty jsem odpověděl dopisem, kde jsem uvedl dostupné informace o nezákonnosti přenosu výkonu státní správy na soukromý subjekt atd. a sdělil jsem jim, že z toho důvodu jsem nezaplatil a v případě správního řízení se budu bránit dostupnými právními prostředky.
Uvažoval jsem taky Deadmuta, ale rozhodl jsem se nakonec, že se s nima budu soudit, když to bude nutné. Zatím ticho po pěšině, ale nevím, v jaké lhůtě ještě mohou zahájit správní řízení. Neví to někdo zkušenější?
V případě zájmu o nevyužitý sesumírovaný dopis s řešením Deadmut přepošlu. Možná bude potřeba změnit neboštíka.
IP zaznamenána

cane

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření Chotěboř - o miliony se dělí s firmou
« Odpověď #16 kdy: 23 Ledna 2018, 17:14:15 »

Jak je to vlastně s těmi lhůtami? Psali mi tuhle v žádosti o podání vysvětlení, že na to mám 10 dní (předtím se asi půl roku neozvali), to oni můžou?
Jaký právní předpis, prosím, upravuje "nezákonnost přenosu výkonu státní správy na soukromý subjekt"?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření Chotěboř - o miliony se dělí s firmou
« Odpověď #17 kdy: 23 Ledna 2018, 17:16:24 »

Citace
ale nevím, v jaké lhůtě ještě mohou zahájit správní řízení
1 rok, viz §§29 an. ZoP

cane: pokud jste ještě nečetl, tak základy jsou na road-fens http://road-fens.cz/. Na co máte 10 dní? Na podání vysvětlení?
"Nezákonnost přenosu výkonu státní správy na soukromý subjekt" z čehosi (=ústava) to vyplývá, zde se pyráti odvolávají třeba na rozsudek NSS ze dne 2. 4. 2008, čj. 1 As 12/2008-67
Měření rychlosti vozidel na pozemních komunikacích nelze jakožto součást působnosti policie a obecní policie při dohledu na bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích podle zákona č. 361/2000 Sb., o silničním provozu, přenést bez zákonného zmocnění na jiný subjekt (§ 79 odst. 8 a § 124 odst. 8 a 9 tohoto zákona).. Dostupné též zde
« Poslední změna: 23 Ledna 2018, 17:32:27 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

CzechFreak

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

CzechFreak

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření Chotěboř - o miliony se dělí s firmou
« Odpověď #19 kdy: 23 Ledna 2018, 17:25:20 »

IP zaznamenána

iuporlxq

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření Chotěboř - o miliony se dělí s firmou
« Odpověď #20 kdy: 08 Března 2018, 16:20:52 »

@cane:
taky mi v lednu přišla výzva, zřejmě přišly na řadu resty z loňska ... odepřel jsem vysvětlení, a už tu mám příkaz => odpor

@CzechFreak:
někdo má asi štěstí, že na něj kašlou :-)

každopádně rád se s váma zkontaktuju nějak neveřejně, zvlášť pokud by tedy došlo na soud, tak by asi neškodil společnej postup ... nevim, jak to tady chodí, jak se spojit a neudat se?
IP zaznamenána

CzechFreak

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření Chotěboř - o miliony se dělí s firmou
« Odpověď #21 kdy: 08 Března 2018, 16:51:00 »

@iuporlxq:
Mně před pár dny taky poslali příkaz na 1500,-. Podání odporu do 8 dní zvládnu sám, ale na případný soud by asi bylo vhodné mít dobrého právníka.
Tady tato kancelář se něčím podobným zabývala:
https://www.advokatijelinek.cz/nezakonnost-zmereni-prekroceni-rychlosti-radarem-soukromeho-subjektu.html
Pro možnost kontaktování je zde soukromá zpráva.
Určitě uvítám společný postup.
IP zaznamenána

iuporlxq

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Úsekové měření Chotěboř - o miliony se dělí s firmou
« Odpověď #22 kdy: 09 Března 2018, 11:35:05 »

soukromá zpráva nezaručuje, kdo je její příjemce ... a už dost na tom, že sem nelezu přes anonymizér

do soudu daleko, ještě by mělo proběhnout jednání na úřadě, kde by se ovšem nějaké zastoupení už také hodilo

mám známého, ale ti Jelínci také nevypadají špatně

tak uvidíme, jak si poradí s odpory, a kdyžtak pojďme do toho
IP zaznamenána