30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - Tačůd

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 11
31
Nedopravní tématika / Re:Dvě prasátka
« kdy: 13 Ledna 2024, 00:13:15 »
To Hořčík:  Ne, prase nikdo nekradl, to by to mohl zopakovat kdykoliv později. Ale maso nic moc, je to starší kanec. Jsem si skoro jistej, že to vypouštěl soused, aby to mohl pak nafotit a poslat podnět na úřad. Mám totiž mladší a příjemnější ženu než je ta jeho krůta  - tak třeba proto.
Byl dokonce přestřižený řetěz se zámkem. Pak už jsem novej nedával, nemá to cenu, stačí kdekoliv po délce plotu rozplést pletivo – otázka pár minut, ani nepotřebuje kleště. Je to takový ten obyčejný plot z měkkého drátu. Dokud nebude opravdu zle, masivní zeď tam stavět opravdu nebudu. Myslím, že už se i uklidnil, jeden jeho výslech jako svědka mu stačil (docela se ztrapnil). A za pár měsíců se stěhujem.
Krádež prasete by jinak byl docela dobrej motiv, pro někoho cizího. Ale asi by to při neúspěchu zopakoval. No, nebo zjistil, že prase jen tak neomráčí ani nenaloží do auta (je těžký a budí respekt), tak to vzdal po prvním večeru – to je pravda. Ale „uteklo“ 4x a pokaždý ho nafotil někdo z trojice hospodských přátel či jejich kámoška, takže ten motiv závisti je pravděpodobnější.


32
Nedopravní tématika / Re:Dvě prasátka
« kdy: 12 Ledna 2024, 23:57:08 »
To swenak: Máte pravdu, to by mohl být docela dobrý argument, že se u nás doopravdy něco děje. Sice už se dlouho nic nestalo, ale, světe – div se, už je to tu zas. Já tomu tak i věřím: jakmile tam dám kameru, určitě se zase někdo chytí. Možná mi je nějaký maniak i pouští ven každou noc, akorát o tom nevím, protože se zvířátka vždy způsobně vrátí zase domů ještě před úsvitem…
Né, vážně: myslím, že by prase a ani kozy, který by asi šly na noční procházku taky, by nic neprovedly, prostě by se nažraly skromné trávy, co venku je, a zase by přišly domů. Když opodál tentokrát nebude stát nikdo s kamerou udavačskou, tak se opravdu nic nestane. Navíc, zrovna třeba půjdu kozy a prase zkontrolovat a popovídat si s nima a když zjistím, že nejsou doma, najdu je na blízké loučce a naženu je zase domů…
Už čtu na nějakým foru, že program Security Camera CZ udělá z mobilu fotopast (fotky při pohybu před kamerou posílá na druhý mobil). Takže by to šlo pořídit i bez koupě kamery. I když si myslím, že můj levnej mobil v noci moc fotit neumí. Leda, že by někdo operoval už za šera. Třeba se poštěstí… Do úterka už se mi asi nikdo nechytí, tak odvolání holt pošlu bez toho, a jestli se někdo chytí pozdějš, tak to k odvolání můžu přidat a poslat jim dodatečně, ne?


33
Nedopravní tématika / Re:Dvě prasátka
« kdy: 12 Ledna 2024, 14:10:14 »
Ještě by mne zajímalo, co by se stalo, kdyby mi někdo vypustil prase ještě jednou a já tentokrát policajty zavolal. Samozřejmě by nic nezjistili... tím by padnul argument úřadu, že jsem měl policajty minule zavolat (a když jsem je nezavolal, tak je moje výpověď, že prase někdo vypustil, účelová...)

34
Nedopravní tématika / Re:Dvě prasátka
« kdy: 12 Ledna 2024, 02:35:02 »
Tak, on kdokoliv sem může jezdit k někomu na chalupu, nebo třeba pravidelně jezdit kolem nebo chodit za naší zahradou na pěší výlety - evidence o tom nikde není: uvěřitelná  a nevyvratitelná situace se dá vymyslet vždy a s kýmkoliv... Byli jsme párkrát i v novinách a TV, kde vychvalovali naši půjčovnu koz, tak pachatelem může být i nějaký nepřítel půjčoven koz, který se o nás dozvěděl z televize...

Jaký přestupek: no ono to je vlastně jedno, protože od jeho spáchání už uplynul jeden rok, promlčecí lhůta nebyla ničím přerušena. Takže až na výjimky, kde je promlčecí lhůta 3 roky, jsou všechny ostatní přestupky (nějaké to poškozování cizí věci, vstup na pozemek, krádež a podobně) jsou už promlčené. Ten přestupek, ze kterého mne viní, zrovna má tříletou lhůtu, ale ten se vztahuje pouze na CHOVATELE, a tím by daný člověk nebyl... Tedy, píše se tam, že "každý... je povinen učinit opatření proti úniku zvířat". Tím ale podle mne myslí právě toho chovatele, jinak by za únik mého prasete mohli vinit třeba i starostu vedlejší vesnice...

35
Nedopravní tématika / Re:Dvě prasátka
« kdy: 12 Ledna 2024, 01:13:25 »
To je určitě zajímavá, elegantní myšlenka.
Jestli to je nějakej přestupek či trestnej čin, to nevím  - asi někdo ze zkušenějších tady. Promlčený už to asi bude, vlastně, ale - i to asi bude vědět líp někdo z vás...
A jak to pak udělat? Teď to bude ve fázi odvolání. Pokud by se někdo z vás chtěl přiznat a poslat mi to (předem ze srdce děkuji!), rád to k odvolání přiložím... Jde to takto vůbec udělat?

36
Nedopravní tématika / Re:Dvě prasátka
« kdy: 12 Ledna 2024, 00:46:39 »
Tak tak, prekluze mne z toho tentokrát nevyseká. Musím podat to odvolání, no. Jako - není to částka, která by mne zničila. V životě už jsem ztratil mnohem víc. Ale bylo by hezké nad nimi vyhrát - mně nějak pořád dráždí ta myšlenka, že když máte zvířata a někdo vám je vypouští ven, tak vám za to ještě přišijou přestupek.  A ne, fotopast není cesta - plot je dlouhej, a já nechci mít kamery všude po zahradě. Navíc, už přes rok žádný zvíře "neuteklo", takže už bych se tý slasti, že bych souseda načapal, ani nedočkal. Mně asi stačí, když vyhraju tím, že se ubráním tomu nařčení z přestupku.

37
Nedopravní tématika / Re:Dvě prasátka
« kdy: 11 Ledna 2024, 00:45:44 »
Odvolání bych měl poslat do 16.1.
Tady jsem si zapsal pár reakcí na to Rozhodnutí, který bych do toho odvolání třeba dal. Budu samozřejmě moc rád za rady a nápady, co tam dát.
„Dne 22.11.2022 večer unikl samec nezajištěnou bránou“ – Jak může SO tvrdit, že brána byla nezajištěna? Jak vyplývá i z dalšího textu tohoto Rozhodnutí, brána byla zajištěna dvěma lany, dále řetězem s visacím zámkem. To žalovaný za zajištění pokládá, dokonce za zajištění dostatečné.
„V sobotu 24.9.2022 uniklo jedno z prasat opět nezjištěným způsobem a pohybovalo se u obecního úřadu“ – není pravda, v tento moment jsem nebyl chovatelem těchto prasat, nebyla chována na mém pozemku, nemohla z něho tedy ani uniknout a nemohu být za tento únik ani odpovědný. Viz níže.
„Dne 26.12. 2022 proniklo jedno z prasat dírou v plotě na zahradu domu č. p. xx v obci ….“ – plot poškodila fena ze zahrady domu č.p. xx, tedy fena sousedova, případně soused sám, či někdo z jeho rodiny. Jak řečeno níže, z jeho chování po celou dobu i z jeho svědecké výpovědi vyplývá, že k tomu měl silný motiv. Vzniklou dírou potom prolezlo prase. Nebylo to poprvé, co sousedova fena takto pronikla na náš pozemek, při předchozím průniku jsme já i soused díru zahradili a plot zpevnili, nicméně fena se podhrabala na jiném místě, nebo alespoň tato nová díra byla na jiném místě.
„prasat chovaných v domě čp. 6“ – v domě žádná prasata chována nejsou a nebyla
„trvale bytem Praha 10 – Nusle“ – městská část Nusle se nenachází v městském obvodu Praha 10. Chybné ztotožnění žalovaného.
„Vhledem k tomu, jak bouřlivě debata mezi oběma pány probíhala, není skutečnost, že p. Flodrman nejprve tvrdil o své feně něco jiného, pro OŽP důvodem, aby na něho podal podnět pro přestupek podle § 2 odst. 2 písm. e) zákona č. 251/2016 Sb., o některých přestupcích, ve znění pozdějších předpisů, kterého se fyzická osoba dopustí tím, že úmyslně podá nepravdivou nebo neúplnou svědeckou výpověď ve správním řízení. Není jasné, co by ti tím p. Flodrman sledoval, když v tomto řízení jsou řešeny úniky prasete, nikoliv psa“ – (Soused mi chtěl uškodit, jeho výpověď si vnitřně odporuje, je tedy nedůvěryhodná)
Správní orgán namítá, že „i když je řízení ovládáno mj. zásadou materiální pravdy, nezbavuje to, vzhledem k dikci § 52 správního řádu, účastníka řízení povinnosti označit důkazy na podporu svých tvrzení. Každý je povinen prokázat, co sám tvrdí, pokud má správní orgán právě z jeho tvrzení vycházet“, a že tedy bylo potřeba zavolat k úniku prasete policii. Žalovaný namítá, že to, že by k úniku prasete zavolal policii, by nijak nepomohlo prokázat, zda únik způsobila třetí osoba, či ne. (opsat z mého dopisu, co se tam stalo a že tam žádné stopy, po kterých by policie mohla jít, nezůstaly. Není to závažný trestný čin, nevznikla tam škoda, prase už se samo vrátilo na zahradu, takže by policie (podle jejich vlastních slov) ani nenasadila psovoda. Policie by mohla pouze konstatovat to, co tvrdím i já: prase se vrátilo, řetěz chybí (nelze dokázat, že tam původně byl, protože byl ukraden). Dost možná by se jednalo o zneužití policie.
SO uvádí příklad, že opatření musí být účinná, připodobněním úniku prasat k úniku psa za zvěří na procházce, po špatném nasazení elektronického obojku psovi s hustou srstí. Zásadní rozdíl vidím ovšem v tom, že zatímco u psa, husté srsti a obojku, došlo k chybné úvaze majitele psa, že elektrický impuls projde hustou srstí, zatímco únik prasat byl způsoben cizím zaviněním, úmyslným jednáním. Nelze zcela eliminovat možné působení třetí osoby, která může mít i zlý úmysl (msta, opilecká výtržnost, poškození „přistěhovalce z Prahy“) – míra zabezpečení by pak musela zahrnovat mnohaprvkový kamerový systém (jedna kamera se dá oslepit, pozemek je velký), alarm, neustálou pohotovost, ocelové pláty, ostnatý drát, zkrátka, proměnit zahradu v pevnost, a ani to by nevyloučilo, že někdo bezpečnostní prvky neprolomí.
Dále SO argumentuje, že podobně chybné a trestné (sic!) je ohradit zvířata na pastvině ohradníkem, protože ohradník může selhat.  Ohradník může nejen selhat, ale může být i poškozen třetí osobou – ať už záměrně, nebo nedbalostí. Turista může do ohradníku vjet na tříkolce, motorista nerespektuje zákaz vjezdu a omylem zbourá ohradník a ujede, soused chce chovatele poškodit a poruší ohradník na nepřehledném místě – proti takovým útokům je chovatel zcela bezmocný a nelze po něm vyžadovat, aby tato rizika zcela eliminoval, nelze jej za takové jím nezaviněné úniky sankcionovat. SO může argumentovat, že chovatel mohl postavit tak odolný ohradník, který nikdo porušit nemůže, ale to by se opět muselo rovnat vysoké betonové zdi a ocelovou armaturou, a to je zcela neúnosné jak ekonomicky, tak fakticky – chovatel by na takový „ohradník“ nikdy nedostal stavební povolení. A i takový ohradník se dá narušit – například buldozerem nebo velkou palicí. Takovou míru zabezpečení zvířat před únikem samozřejmě nikdo nebuduje a i stádo býků bývá zabezpečeno obyčejným ohradníkem dřevěným nebo elektrickým, který se dá narušit třetí osobou poměrně snadno, ať už z nedbalosti, a tím spíše záměrným jednáním. Nebo třeba živelnou pohromou, spadlým stromem a podobnými zásahy, které nejsou způsobeny a nemohou být ani předvídány chovatelem. A přestože se podobná narušení jistě čas od času stávají, takové zabezpečení se obecně považuje za dostatečné. Nikdy nelze ZCELA vyloučit únik zvířat, žádná opatření nemohou být účinná DOKONALE A V KAŽDÉ SITUACI. Nelze tedy chovatele ze spáchání přestupku obvinit automaticky vždy, když dojde k úniku jeho zvířat, aniž SO stanoví, jak k úniku došlo a kdo jej způsobil.
Je jistě pozoruhodné, že chovateli zvířata „utíkala“ právě a jenom v krátkém období podzimu 2022. V předchozích třech letech ani jednou, v následujícím roce až do současnosti také ani jednou. Opatření chovatele proti úniku přitom byla na podzim 2022 (tedy před počátkem úniků) zdvojena oproti předcházejícím letům (protože soused, pan Flodrman, zdvojení opatření opakovaně vyžadoval a poslal na mne několikrát i kontrolu Státní veterinární správy, která ovšem žádné problémy s mým chovem prasat a zabezpečením zvířat proti úniku neshledala), a přesto zvířata opakovaně unikala právě na podzim 2022. Když byl zdokumentován dostatek úniků, byl podán podnět na SO (pan soused Flodrman a starosta obce spolu každý týden vysedávají do noci v místní hospodě, hostinským je zde rovněž zmíněný pan Hrubý; většinou v hospodě sedí právě a pouze právě tito tři pánové) a od té chvíle zvířata opět, jako zázrakem, unikat přestala, ačkoliv opatření proti úniku potom již zůstala stále stejná (jak jsem již psal, dokonale zvířata ochránit proti úniku nelze, moje opatření jsou přiměřená a za obvyklých okolností dostatečně účinná).
OŽP konstatuje, že ve dnech a hodinách, kdy k úniku prasat došlo, opatření učiněna nebyla. Samotný fakt, že se prasata pohybovala mimo chovný prostor, je toho prý důkazem. – takže: pokud se například nějaký soused sebere a v noci mi přestříhá vzadu oba ploty, čímž způsobí únik zvířat z pastviny, znamená to apriori, že opatření z mé strany učiněna nebyla? Pokud se jiný člověk vydá v noci do hor, na pastvinu s býky nebo ovcemi, palicí poruší ohradník, z vandalství nebo úmyslu, znamená únik zvířat z takto poničeného ohradníku apriori, že chovatel neučinil opatření proti úniku? Jistě ne. Pokud takový chovatel tvrdí, že mu ohradník musel někdo poničit, protože jindy je ohradník stabilní, není přeci důvod jeho tvrzení pokládat za účelové. Pokud mu poškození ohradníku způsobil třeba soused, třeba z důvodu msty nebo závisti, k poškození a následnému úniku mohlo snadno dojít i opakovaně, a to dokonce i na různých místech či různým způsobem. A poškození mohlo být snadno provedeno tak, aby nezanechalo žádné stopy po činu a jeho původci – dokonce se to dá i předpokládat. Žádný soused si jistě nepřeje, aby byl dopaden. Zůstává jenom podezření, třeba tím, že soused neustále vyhledává nějaké spory, reaguje podrážděně, s averzí.
„Kdo měl být chovatelem prasete v den, kdy bylo prase u obecního úřadu, odmítl p. xxxx sdělit. Za chovatele tedy považuje OŽP p. xxxx“. – nechci označením této osoby přivodit tomu druhému chovateli újmu, protože se jedná o osobu mně blízkou, neboť bych újmu, kterou by utrpěla, důvodně pociťoval jako újmu vlastní. Tento druhý chovatel by újmy mohl snadno dojít, pokud bych jej označil, protože, jak jsem dodatečně zjistil, nejspíš neučinil opatření proti úniku zvířat, ačkoliv je učinit mohl.
Ze svědecké výpovědi pana souseda Flodrmana (k dispozici jsem SO poskytl originální nahrávku i transkript) velmi flagrantně vyplývá, že motivem jeho stížnosti v hospodě panu starostovi, který obratem podal stížnost na Magistrát a která se stala podnětem k tomuto správnímu řízení, nebylo ani blaho zvířat, ani snaha cokoliv zlepšit. Motivem jeho stížnosti  byla osobní msta, vyplývající z jeho averze vůči mně. Nebylo to zdaleka poprvé, co mu něco vadilo, byl to třeba způsob, jakým řežu dřevo na cirkulárce, naše děti jsou prý moc hlučné, kozel smrdí, prasata mu k jeho bazénku přitahují hovada (odborně rod Bzikavka – bzikavky ovšem do našeho okolí přitahuje spíš odpar vody z jeho bazénu). Neustále vyhrožoval, že pokud nebudu dělat své věci tak, jak chce on, udá mne na úřady. Nemohu zde napsat, že má zvířata vypustil on, protože na to nemám důkazy, ale z jeho výpovědi averze vůči mé osobě přímo čiší. Je jistě pozoruhodné, že vždy, když prase uniklo, bylo vzápětí viděno jím, nebo někým z jeho přátel – s panem Hrubým a panem starostou tvoří nerozlučnou trojici, která každý den v týdnu sedí v jinak osamělé hospodě a pijí spolu pivo. Paní Steinhauserová je s panem starostou spřízněná, mají velice blízký vztah a dělá pro něho různé pomocné práce. Na Xxxxx žije tři sta lidí, ale prase se vždy nějak záhadně dostalo ven a vzápětí jej uviděl  a v rámci svých možností i vyfotografoval někdo z těchto čtyř navzájem propojených lidí.  Snaha poškodit mne je zřejmá i z podnětu, který pan starosta na magistrát zaslal – píše, že prase je agresivní a působí lidem škody, i když žádné takové zprávy od obyvatel nedostal a na dotaz je ani nebyl schopen ničím doložit.
Je jistě hezké, že pan soused mne nyní potrestal, snad už tím dostane satisfakci a nechá naši rodinu žít v míru a pokoji. Nepřipadá mi ale správné, že k řešení svých sporů se mnou využívá místo lidské dohody nebo občansko-právního soudnictví správní orgány (kromě magistrátu také například Státní veterinární správu), a že správní orgány tuto jeho hru neprohlédly a za peníze daňových poplatníků mne stíhají za záhadné úniky, které byly všechny zkoncentrovány do krátkého časového období, které ale ani nezpůsobily žádnou škodu ani zvířatům, ani obyvatelům obce.
„Vhledem k tomu, jak bouřlivě debata mezi oběma pány probíhala, není skutečnost, že p. Flodrman nejprve tvrdil o své feně něco jiného, pro OŽP důvodem, aby na něho podal podnět pro přestupek podle § 2 odst. 2 písm. e) zákona č. 251/2016 Sb., o některých přestupcích, ve znění pozdějších předpisů, kterého se fyzická osoba dopustí tím, že úmyslně podá nepravdivou nebo neúplnou svědeckou výpověď ve správním řízení. Není jasné, co by ti tím p. Flodrman sledoval, když v tomto řízení jsou řešeny úniky prasete, nikoliv psa. I když patrně jeho fena v minulosti na pozemek k p. XXXX pronikla, nelze z toho dovozovat, že 26.12.2022 tomu tak muselo rovněž být, protože díru v plotě by prase samo nevytvořilo, jak tvrdí p. XXXX“. – O psa jde jen v tom smyslu, že sousedův pes bylo první zvíře, které porušilo plot. Tehdy jsme díru po psovi zadělali... ale pokud jeho pes opět pronikl na náš pozemek někdy bezprostředně před tím, než naše prase proniklo k němu, neměli bychom už možnost díru zadělat a není potom na místě vinit mne z nezabezpečení plotu, když díru třeba udělal jeho pes a moje prase ji jen využilo po něm.  V ostatních dvou případech zvířatům někdo otevřel bránu, ale v tomto zvíře proniklo plotem. Proto skutečnost, zda sousedův pes někdy na náš pozemek pronikl, nebo ne, svoji důležitost má, a soused by ani v této otázce neměl lhát. Bouřlivost debaty přece neznamená, že se při ní svědek křivé výpovědi dopustit smí. Jeho výpověď ukazuje (poslal jsem SO originální nahrávku i její transkript), že svědek se nedrží pravdy, že sám připouští, že bude výpověď měnit podle toho, jak velkou vůči mně zrovna pociťuje averzi, že mu jde především o pomstu, že není jako svědek důvěryhodný. Domnívám se, že jeho výpověď by vůbec neměla být brána v úvahu, žádná její část, protože svědek je nevěrohodný.
Stejně tak by neměla být brána v úvahu výpověď pana Hrubého, protože jeho první (a jediná) výpověď proběhla bez přítomnosti obžalovaného. Prvni vypoved je přitom neopakovatelna, obžalovaný  nemá kontrolu nad tim, jak byly skutecne položeny otázky, zda nebyly návodné či kapciózní apod. Nemáte záznam, jak se svědek choval, více třeba
https://is.ambis.cz/th/thzj7/Katerina_Hollerova_-_bakalarska_prace_-_Vyslech_v_kriminalisticke_praxi.pdf, str. 41.

---
Tož, to je pár možností, co mne napadly, že by do odvolání třeba šly nějak použít.

38
Nedopravní tématika / Re:Dvě prasátka
« kdy: 11 Ledna 2024, 00:12:02 »
Tak, do plachet se obul svěží vítr: přišlo Rozhodnutí. První kolo jsem prohrál. Dávám do přílohy. Překvapilo mne, že SO stále trvá na tom, že už samotný fakt, že zvíře uniklo, je dostačujícím důkazem toho, že nebyla podniknuta opatření proti úniku.  Přitom, pokud by prase třeba někdo vypustil úmyslně, aby mne poškodil, žádná rozumná opatření by nebyla dost účinná, aby mu v tom zamezila. Plot je dlouhý, místo je opuštěné... Budu automaticky shledán vinným, ať už jsem něco způsobil, či ne?


39
Nedopravní tématika / Re:Slepice
« kdy: 03 Října 2023, 00:05:46 »
Pro pořádek jenom uvádím, že KVS mi na moji stížnost napsalo toto:

Na základě Vašeho podání ve věci stížnosti podle § 175 správního řádu, vedené pod č.j.
SVS/2xxxxxxxxxx. doručené dne 14.7.2023, Vám sděluji následující:
K pochybení spočívající ve vydání usnesení čj. SVS/20ccccccccc správní orgán
uvádí, že stížnost neshledává důvodnou, neboť správní orgán negativně nezasáhl do práv
účastníka řízení a ani toto usnesení nemělo dopad na další řízení. Nicméně správní orgán
uvádí, že vydání uvedeného usnesení nebylo třeba, a že pracovníci vypracovávající toto
usnesení byly poučeni o postupech při vedení správního řízení.   
Ani další stížnost, směřující proti posouzení jednání účastníka řízení, jenž bylo
posouzeno jako spáchání přestupku, neshledal správní orgán jako důvodnou. Správní orgán
uvádí, že v rozhodném období posoudil stanoviska odborné autority (tzv. Scientifical reports) v oblasti zdraví zvířat (např. ESFA) v oblasti vývoje nákazové situace a cirkulující variantě viru HPAI. Zároveň vzal správní orgán při rozhodování o závažnosti daného přestupku v potaz novelu NAŘÍZENÍ KOMISE V PŘENESENÉ PRAVOMOCI (EU) 2020/687 ze dne 17. prosince 2019, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/429, pokud jde o pravidla pro prevenci a tlumení určitých nákaz uvedených na seznamu. 
Na základě těchto nových stanovisek odborných autorit a změně evropské legislativy,
došlo k zastavení vedeného správního řízení.

S pozdravem

 MVDr. Otto Vraný
Ředitel (KVS SVS)

Dalo se to čekat: snůška blábolů. Co taky jinýho k tomu mohli vymyslet.
Takže jsem využil § 175 odstavec (7) Správního řádu a ještě SVS trochu zaměstnám:

Žádost podle § 175 odstavec (7) Správního řádu o přešetření způsobu vyřízení stížnosti
V Praze dne 2. října 2023

Mám za to, že stížnost, kterou jsem podal u Krajské veterinární správy Státní veterinární
správy pro Středočeský kraj, nebyla v odpovědi č.j. SVS/2yyyyyyyyy řádně vyřízena, proto podávám žádost o její přešetření k nadřízenému orgánu, tedy ÚVS.

Přikládám svoje stížnosti i shora zmíněnou odpověď.

K této odpovědi, zaslané mi KVS SVS StČ, podotýkám:

K pochybení spočívající ve vydání usnesení čj. SVccccccccccccc:
Negativně bylo zasaženo do mých práv, neboť mi bylo přikázáno činit něco, co jsem činit nemusel. Pokud bych příkazu uposlechl, mohlo by to mít i vliv na průběh dalšího řízení. Pokud bych příkazu neuposlechl a na Usnesení nereagoval stížností, můj Odpor by nebyl přijat a Příkaz by nabyl právní moci – a to samozřejmě znamená velký vliv na průběh řízení.

K dalšímu pochybení, zmíněnému v dalším odstavci:
KVS se zde odvolává na nařízení Komise, které bylo vydáno dříve, než byl domnělý přestupek spáchán, není tedy pravda, že by se v průběhu mezi obviněním z přestupku a zastavením jeho projednávání objevily nějaké nové materiály, které by měly směrodatný vliv na posouzení, zda se přestupek stal, či nestal.   
Zastavení řízení naopak, dle sdělení KVS přímo na Usnesení Č. j. SVS/20oooooooo o zastavení, vychází z „adresného určení Nařízení SVS o mimořádných veterinárních opatřeních vs. deklarování chovatelem volně pohybující se drůbež jako edukativní pomůcky“ – zkrátka, správní orgán měl ještě před obviněním z přestupku v ruce všechna relevantní fakta, ovšem jednou je vyhodnotil jako přestupek, a posléze, aniž by získal jakákoliv další fakta, řízení zastavil. Orgán zde tedy není konzistentní, chová se zmatečně, vystavuje mne neoprávněnému stíhání.

Žádám o vyrozumění o výsledku přešetření a přijatých opatřeních

děkuji
xxxxxxxxxxxxxxxxx

O výsledku vám pak zase napíšu...

40
Hm, a já myslel, že tím, že z každé mzdy se platí daň, tak berňák o tom nějaký data má. Takže nemá? Mně by stačilo, kdyby moh fú nějak zjistit, že nějakej člověk v čr ten rok vůbec nepracoval (pak by nebylo důležitý, že fú nemůže zjistit VÝŠI bonusů – pak by asi neměl o bonus jak zažádat, ne? Matka v čr vůbec nebyla, ani tu nepracovala...

No a k tý nule – proč nám ale na formuláři nabízej, abysme tam ty děti s 0 měsícema psali? K čemu to pak je, pokud se nezapočítávaj do pořadí a za 0 měsíců je 0 korun? Rodič by si nepřilepšil ani o korunu. Dřív v Pokynech nulový děti vůbec nezmiňovali...
Navíc, na formuláři není ani zmínka o tom, že se nulový děti do pořadí nezapočítávaj, takže každej rodič, kterej přemejšlí, dá to nulový dítě na první místo a další dítě dá na další místo, kde mu formulář na něj vypočte víc peněz. To by pak fú musel opravovat spoustu DAP – a zbytečně. Jste si jistej, že to je tak, jak píšete?

41
Takže finančák ani zpětně nezjistí, jestli byl nebo nebyl na dítě uplatněnej bonus, podle rodnýho čísla? Myslel jsem, že i pokud je bonus vyplacenej v rámci mzdy, tak se to nakonec stejně k finančáku dostane? A může si aspoň fú zjistit,  jestli žena ten rok pobírala mzdu? Pokud ji nepobírala a nepodávala DAP, tak by o ten bonus neměla jak požádat, ne?

V oddílu DAP "údaje o dětech ve společně hospodařící domácnosti" se má na každej řádek napsat jedno dítě a počet měsíců, za který se bonus nárokuje. V pokynech je napsaný: "Vyplňte počet kalendářních měsíců, po které uplatňujete daňové zvýhodnění za 1. dítě bez ZTP/P. Uveďte i vyživované děti, u kterých neuplatňujete daňové zvýhodnění tak, že do sloupce vyplníte nulu." Takže jsem z toho pochopil, že dítě s nulou klidně můžu napsat do 1. řádku, v dalším řádku už bude dítě, za který uplatňuju třeba 12 měsíců, a to už se počítá jako 2. dítě, s vyšším měsíčním bonusem.  Jinak by nemělo smysl dítě s 0 měsícema vůbec uvádět, protože by se tím vůbec ničeho nedocílilo. ALe protože přímo naváděj, ať člověk dítě s 0 měsícema uvede, tak si myslím, že to je kvůli tomu zvýšení pořadí. Ne?

42
Taky mne docela zaujalo, že mi nedovolí uplatnit bonus na děti, které má bejvalka, "ve výši 0" měsíců.
To je docela zajímavá věc, ta "Výše 0" - objevuje se v posledním DAP, bez nějakýho bližšího vysvětlení, a když jsem zkoumal na přiznání a instrukcích k vyplnění, co se dalo, došel jsem k úsudku, že když bejvalka uplatní bonus ve 12 měsících, já ho můžu uplatnit aspoň ve výši 0 měsíců. Což má na výši bonusu vliv, protože ostatní děti se tak dostanou na pozici "třetí a další dítě", kde je ovšem za dítě bonus vyšší.
Pochopil jsem to správně? Proč po mně chtěj čestný prohlášení od matky, když bonus 0 měsíců můžu, jestli jsem to dobře pochopil, uplatnit v každém případě, at už matka žádala o 0, nebo 12 měsíců...?

43
Můžu i v daňovém řízení nahlédnout do (celého) spisu? Za stejných podmínek jako u správka, tedy kdykoliv v pracovní době úřadu a bez ohlášení?
Kdybych tam zašel a oni se mnou chtěli "když už jste tady" sepsat nějaké moje vyjádření, můžu odmítnout, s tím, že nejsem připraven, atd?
Může mít nějakej smysl si popovídat s referentem, který má můj připad na starosti? Jako, že bych mu byl sympatickej a on všechna řízení zastavil?
Už jsem sice podal odvolání k platebnímu výměru, ale další tři řízení jsou pořád na 1. stupni: Výzva k podání dodatečného daňového tvrzení: "Na základě výše  uvedeného Vás správce daně  vyzývá k podání dodatečného daňového  přiznání, eventuálně  k  vysvětlení oprávněnosti  uplatňované slevy" za rok 2020, a totéž za rok 2021. Za rok 2022 pak Sdělení
o výsledku postupu k odstranění pochybností podle ust. § 90 odst. 1 a 2 DŘ, kde je poučení: "Daňový subjekt je oprávněn do 15 dnů ode dne, kdy byl seznámen s výše uvedeným
dosavadním výsledkem postupu k odstranění pochybností (takže do zítřka), podat návrh na pokračování v dokazování spolu s návrhem na provedení dalších důkazních prostředků (§ 90 odst. 2 daňového řádu)"
Prekluze za tyto roky by nastala ještě za hodně dlouhou dobu, tak předpokládám, že vůbec nemá smysl řízení nějak natahovat? Mám počkat, až mi za roky 2020 a 2021 pošlou platební příkazy a zase se proti nim odvolat, jako za rok 2019? A co s tím rokem 2022? Tam mi asi nepošlou plaťák, ale rovnou upraví DPO, ještě než ho vyúčtujou? Lze se tam tedy proti něčemu vůbec odvolat? Pošlou mi tu úpravu ve formě rozhodnutí?

44
Žena mi určitě nic nepošle, nebude si nechávat ověřovat nějaká prohlášení nebo chtít svědčit, má novýho chlapa, do kterýho je zamilovaná a já do jejího novýho života rozhodně nepatřím. Odvolání stavím na tom, že společná domácnost je něco, co se nedá nějak snadno definovat ani dokázat, děti mají nárok být ve společných domácnostech obou odděleně žijících rodičů, dočasný pobyt mimo jednu z nich ji tímto neruší, navíc rozsudek soudu v USA nebyl u nás uznán - chápu to správně, že když rozsudek soudu v USA u nás nebyl uznanej, tak se k tomu přistupuje, jako by vůbec neexistoval ?  Žádná dohoda o automatickým uznávání těchhle rozsudků neexistuje, a například se ani nemůžu znova oženit, protože jsem pořád ženatej a mám to i v občance...
Kromě toho dokládám rozhodnutí soudu, že daňový bonus může pobírat i rodič, kterýmu nebyla přiřknuta péče o dítě - důležité je jenom to, že o bonus za tento rok nežádá i druhý rodič.   finančák po mně chce, abych to doložil čestným, úředně ověřeným prohlášením matky, ale proč si to proboha neověří z vlastní databáze? přece tam asi má uvedeno, jestli nějaká konkrétní osoba podávala DAP nebo za ni platil daň zaměstnavatel, ne?

45
SZ.

Jo, včera byla neděle, tak to odvolání musím podat do dneška... tak si na to jdu sednout

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 11