30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odebírání ŘP POZOR!  (Přečteno 26279 krát)

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Odebírání ŘP POZOR!
« Odpověď #45 kdy: 11 Listopadu 2015, 11:48:01 »

Ani jeden z pěti poslanců Karlovarského kraje neodpověděl. Jestli mají DDoS nebo WinDDowS nevím...
IP zaznamenána

Natean

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 58
    • Zobrazit profil
Re:Odebírání ŘP POZOR!
« Odpověď #46 kdy: 03 Prosince 2015, 18:08:40 »

Přišla mi odpověď od Jiřího Koubka z TOP09, že on i jejich klub jsou proti a s odkazem na tenhle článek:
http://echo24.cz/a/iG37D/trest-pred-rozsudkem-koalice-nas-vraci-na-vychod
IP zaznamenána

spapanek

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:Odebírání ŘP POZOR!
« Odpověď #47 kdy: 04 Prosince 2015, 08:58:37 »

Tak jsem udelal vycuc z mych odpovedi :)

Kolovratník Martin - Jako zpravodaj zákona tento návrh poslance Kudely detailne znám a od zacátku s ním nesouhlasím.
Jan Farský - mužete se spolehnout, proti tomu návrhu budeme maximálne bojovat, snad se ho podarí zastavit.
Jirí Koubek (aka asistentka Jitka Zykánová) - http://echo24.cz/a/iG37D/trest-pred-rozsudkem-koalice-nas-vraci-na-vychod
Josef Hájek - Pan poslanec Kudela byl urcite veden dobrými úmysly. Z mého pohledu je ovšem jeho  pozmenovací návrh nevhodne formulován a proto rozumím Vašim obavám a jeho pozmenovací návrh nepodporím.
Zbynek Stanjura - dovoluji si podekovat za Váš email a zároven Vás informovat, že poslanecký klub ODS bude hlasovat proti uvedenému pozmenovacímu návrhu.
Jaroslav Klaška (aka Ivana Horáková) - jménem pana poslance Ing. arch. Jaroslava Klašky Vám dekuji za zaslaný podnet.
   Pan poslanec také bojuje za snížení nehodovosti a cílenou prevenci nehod v rámci programu pro ridice (recidivisty) tzv. REPADO.
   Snížit nehodovost a zvýšit pocit bezpecí a solidnosti na silnicích, to je náš cíl.
   => Pochopil nekdo, co tim chtel basník ríct? Nicméne pokracovaní prislo primo od Klasky:):
   
   kolega Petr Kudela se na tento problém zeptal prímo na Ministerstvu dopravy. Odpoved naleznete níže.
   Osobne jsem toho názoru, že ridic, který nic nespáchal, o svuj RP neprijde, není duvod RP zadržet.

Ivan Pilný - jen strucne na schuzi HV jsem hlasoval, jak je snadno overitelné proti návrhu p. poslance Kudely a uciním tak i vesnemovne


Tot jest muj vysledek psani cele PS. Neni to moc (je to malo:)), ale lepsi nez dratem do oka;)
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Odebírání ŘP POZOR!
« Odpověď #48 kdy: 04 Prosince 2015, 09:04:52 »

Já jsem tolik odpovědí nedostal a to jsem také psal všem 200. Trochu jsem doufal v názor od praotce silničního fašismu zmrda soudruha StB. Stanislava Humla, avšak marně.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Odebírání ŘP POZOR!
« Odpověď #49 kdy: 04 Prosince 2015, 19:56:06 »

Pěkně zdravím,

po konzultacích na úřadech i s policií jsem navrhl, aby se do § 118b odst. 1 se za větu první vložila věta „Policista je rovněž oprávněn zadržet řidičský průkaz, je-li řidič podezřelý ze spáchání přestupku, za který lze uložit zákaz činnosti na dobu delší než 6 měsíců.“.

Odůvodnění: jezdí po silnicích mnoho řidičů, kteří posílají všechny své přestupky do správního řízení, kterému se zcela systematicky vyhýbají. Do správního řízení jdou jako "podezřelí ze spáchání přestupku" a po marném uplynutí lhůty se jejich "podezření ze spáchání" nikde nesmí evidovat. Návrhem se policistovi umožňuje zadržení ŘP na místě, není to v pozici "zadrží". I společnost má právo na ochranu.

 

V druhém bodě jsem navrhl: V § 125c odstavec 6 zní:

„(6) Zákaz činnosti se uloží na dobu

a) od jednoho roku do dvou let za přestupek podle odstavce 1 písm. c), d), e) bodů 1 a 5, a písm. h),

b) od šesti měsíců do jednoho roku za přestupek podle odstavce 1 písm. a), písm. b), písm. e) bodů 2 až 4 a 6, písm. f) bodů 2, 7 a 10 a podle odstavce 3,

c) od jednoho měsíce do šesti měsíců

1. tomu, kdo spáchal přestupek podle odstavce 1 písm. f) bodů 3, 5, 6 a 8, písm. g) a i) v období dvanácti po sobě jdoucích kalendářních měsíců dvakrát a vícekrát,

2. tomu, kdo spáchal přestupek podle odstavce 1 písm. f) bodu 5 úmyslně tím, že nezastavil vozidlo na pokyn „Stůj“ daný při řízení nebo usměrňování provozu na pozemních komunikacích anebo při dohledu na bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích osobou k tomu oprávněnou, nebo

3. za přestupek podle odstavce 1 písm. f) bodu 9.“.“.

A to tučně vyznačené je vjíždění na železniční přejezd v době, kdy je to zakázáno. Tedy za přestupek vjíždění na železniční přejezd v době, kdy je to zakázáno, se uloží zákaz řízení vozidel na dobu jednoho měsíce až 6 měsíců. Sem tedy patří komentář, že zákaz řízení na jeden měsíc nikoho nezabije, pokud tedy přežije přejezd přes železniční přejed v době, kdy se nejspíš řítí vlak.

Emoce vzbudil ten první návrh. Samozřejmě jsem si ho dopředu nechal prověřit ze všech stran. Vyjádření legislativního odboru ministerstva dopravy je níže.

Nechal jsem si udělat rozbor svého návrhu. Stanovisko je zde:

-          Pozměňovacím návrhem dochází pouze k rozšíření okruhu přestupků, u kterých lze v případě podezření z jejich spáchání zadržet řidičský průkaz, nedochází však ke změně principu zadržování řidičského průkazu, který platí již dnes.

-          Doba, po kterou je řidičský průkaz zadržen, se započítává do doby uloženého trestu zákazu činnosti, není to tedy trest navíc. Z tohoto důvodu je stanoveno, že zadržet řidičský průkaz lze jen u podezření ze spáchání přestupku, za který lze uložit trest zákazu činnosti na dobu nejméně šest měsíců, tak aby bylo zaručeno, že délka zadržení řidičského průkazu nepřesáhne délku trestu, který za porušení přestupku hrozí.

-          Spravedlivý proces je zajištěn – proti rozhodnutí o zadržení řidičského průkazu lze využít jak řádné opravné prostředky, tak není vyloučena možnost soudního přezkumu v rámci správního soudnictví (judikováno rozhodnutím Nejvyššího správního soudu č.j. 7 As 69/2008 -47). V tomto ohledu nepřináší pozměňovací návrh žádné změny.

-          Zadržení řidičského průkazu je obdobou okamžitého opatření na místě, kterým se při provedené kontrole zamezuje nějaké činnosti, která by mohla mít škodlivé důsledky, a až následně dochází k rozhodování ve správním řízení, ve kterém se tyto závěry potvrdí či nepotvrdí.

-          Na zadržení řidičského průkazu nelze nahlížet jako na „trest“, který je ukládán ještě před rozhodnutím o spáchaném přestupku, ale naopak jako na opatření, které má primárně ochránit ostatní účastníky silničního provozu před jednáním osoby, která je důvodně podezřelá z toho, že se dopustila závažného porušení pravidel silničního provozu.¨
 
 Dostal jsem přeposlanou odpověd.  :o
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil
Re:Odebírání ŘP POZOR!
« Odpověď #50 kdy: 04 Prosince 2015, 22:01:03 »

Tak ať tam to hovado ještě doplní, že pokud  se v následném SŘ nepotvrdí jejich "podezření" tak bude řidiči vyplaceno odškodnění ve výši nákladů na plat osobního řidiče za celou dobu neoprávněného zadržení ŘP.
IP zaznamenána

feardes

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Odebírání ŘP POZOR!
« Odpověď #51 kdy: 04 Prosince 2015, 22:54:59 »

Citace
... správního řízení, kterému se zcela systematicky vyhýbají.
Co to je "vyhýbat se správnímu řízení", to snad ani nejde od té doby co si zavedli fikci doručení. Pasivní procesní taktika přece není žádné vyhýbání se.

Citace
Tak ať tam to hovado ještě doplní, že pokud  se v následném SŘ nepotvrdí jejich "podezření" tak bude řidiči vyplaceno odškodnění ve výši nákladů na plat osobního řidiče za celou dobu neoprávněného zadržení ŘP.
To je naprosto přesné, to by měl bejt standard pro případy kdy stát někoho poškodí.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:Odebírání ŘP POZOR!
« Odpověď #52 kdy: 09 Prosince 2015, 11:55:18 »

Zprába z přímého přenosu PS ve věci novely ZPPK
Kudela (PN 2931)
C1 a C3 - zadržení ŘP opicií na místě za další zločiny: zamítnuto
C2 - 1 až 6 měsíců ŘP do čistírny za jízdu na červenou ve správním řízení: přijato
Berkovec (PN 2928) - úplný zákaz předjíždění všeho včetně bicyklů na křižovatkách: zamítnuto
Takže spíše win
Jako celek přijato
« Poslední změna: 09 Prosince 2015, 15:46:13 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Odebírání ŘP POZOR!
« Odpověď #53 kdy: 09 Prosince 2015, 12:17:44 »

C2 - 1měsíc ŘP do čistírny za jízdu na červenou ve správním řízení: přijato

Tak to má Helmut dost blbý, co?
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Odebírání ŘP POZOR!
« Odpověď #54 kdy: 09 Prosince 2015, 12:52:54 »

Záznam z jednání fakt stojí za to. Zejména poslanec Klaška je síla. Ubozí úředníci, hnusní řidiči...

http://www.psp.cz/eknih/2013ps/audio/2015/12/09/index.htm

Zhruba od půl jedenácté.
IP zaznamenána

feardes

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Odebírání ŘP POZOR!
« Odpověď #55 kdy: 09 Prosince 2015, 15:13:37 »

poslanec Laudát (TOP 09):
Citace
Vy sami jste možná také dostali od rozhořčené veřejnosti řadu mailů. Myslím si, že Sněmovna by neměla si udělat tu ostudu, že by toto odešlo do Senátu. Takže velice apeluji na to, aby zrovna tento pozměňovací návrh byl odmítnut, jakkoliv ty další, které tam pan kolega Kudela dával, tak ty naopak co se týká železničních přejezdů, tak to má naši podporu.
IP zaznamenána