30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 6

Autor Téma: Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků  (Přečteno 30439 krát)

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #15 kdy: 18 Ledna 2017, 21:04:15 »

To je dobrý. Ještě lepší je jezděte podle předpisů. A budou nahraní :-) (jen sy tak fťypkuju).

Bohužel na fígl "jezděte podle předpisů" našli už dávno patch, prostě si ty přestupky vymyslí. Zažito, odzkoušeno.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #16 kdy: 18 Ledna 2017, 22:09:53 »

Možná by to byla i otazka výkladu, zda-li radar užívaný za účelem výběru pokut JE skutečně zařízením určeným k dohledu na bezpečnost provozu. Stejně tak je otázkou výkladu, co je vlastně IR dioda. Podle mne je IR dioda součástka (a nikoliv zařízení), jež slouží pouze jako zdroj světla pro záznamové zařízení v autě a účelem tohoto není znemožňovat či ovlivňovat funkci technických prostředků… ale uznávám, že je to hodně tenký led.
Pokud jde homologovat "parkovací asistent", proč ne IR přísvit kamery zabudovaný na špicu auta do SPZ rámečku.
Tak mě napadá, je vůbec rámeček SPZ homologován, pokud má každý dealer svoje polepy na něm?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 900
    • Zobrazit profil
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #17 kdy: 18 Ledna 2017, 22:25:26 »

Zkuste Waze.

No to určitě, jako navigace těžce nepoužitelný (je to schopný vymyslet zajížďku po silnicích snad 10.třídy trvající 5x déle než původní přímá cesta krokem). No a taqk jsem to nechal už jenom zapnutý, na trase Plzeň - Olomouc - Jeseník a přes Polsko zpět jsem potkal snad 20 hlídek fízlů a ani jednu ten krám nehlásil. Kolem jedné hlídky jsem jel dvakrát a poprvé jsem ji nahlásil a napodruhé mi to stejně nevarovalo.
Je to aplikace k ničemu....

BTW: ani se mi nepodařilo nastavit, aby mne to nějak zvokově varovalo, že jsem překročil rychlost, jenom na displeji - ale na ten celou cestu nečumim....ale to jsem jenom možná nenašel to správný nastavení.
« Poslední změna: 18 Ledna 2017, 22:27:42 od pk202 »
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #18 kdy: 18 Ledna 2017, 23:08:17 »

Zkuste Waze.

No to určitě, jako navigace těžce nepoužitelný (je to schopný vymyslet zajížďku po silnicích snad 10.třídy trvající 5x déle než původní přímá cesta krokem). No a taqk jsem to nechal už jenom zapnutý, na trase Plzeň - Olomouc - Jeseník a přes Polsko zpět jsem potkal snad 20 hlídek fízlů a ani jednu ten krám nehlásil. Kolem jedné hlídky jsem jel dvakrát a poprvé jsem ji nahlásil a napodruhé mi to stejně nevarovalo.
Je to aplikace k ničemu....

BTW: ani se mi nepodařilo nastavit, aby mne to nějak zvokově varovalo, že jsem překročil rychlost, jenom na displeji - ale na ten celou cestu nečumim....ale to jsem jenom možná nenašel to správný nastavení.

Se vším respektem k vám mám zkušenost zcela opačnou. Waze, nejenže mě vodilo celé prázdniny (2x-3x týdně D1) spolehlivě mimo všechny kolony, i když jsem v podstatě věděl, že úsek Rousínov-Vyškov nemá v podstatě cenu jezdit jinudy, než mimo D1 (Komořany). Včetně aktuálního trafficu všude na frequentovanějších úsecích a průměrné rychlosti online automaticky. Ve městě, používám denně. Hlášení o nehodách, policii a stojících vozidlech + dalších informací samozřejmě záleží na uživatelích přímo úměrně. Pokud mám jen trochu čas a už jsem nějakou přínosnou informaci dostal, min. 1 přínosnou pošlu. Nevím, jaké úseky jste zrovna jezdil a jak dlouho aplikaci používal, než jste jí zavrhnul. Dejte jí ještě šanci. Ne nadarmo od ní Google bere informace o trafficu. Ne nadarmo ji používá D-F ;) (respekt) Není možné, pokud jste jel přes Polsko, že nebyly dostupné data? I když zrovna poláci jezdí o level výš, ti jedou CB i v osobácích (těch pár co znám), takže nepotřebují čumět a klikat do Waze, ale normálně si to řeknou přes vysílačky na kanálu, který mají nalazen všichni, tuším 28. To je oldschool sharing použitelný i u nás na D1 v polštině :D

BTW : zvukové nastavení : Spustit Waze, vyrolovat zleva (z mapy) panel, kde jsou poslední trasy, oblíbené, atd., Klik na ikonku nastavení vlevo nahoře (jsou tam 2:matička=nastavení, power off), rozbalí se menu nastavení, rolovat dolů, pod rozšířenými nastaveními je Tachometr, v tachometru 4 volby : Zobrazit tachometr, Zobrazovat rychlostní limit, Přehrát výstražný zvuk a Varování % nebo rychlost o..

Ale ty CB v každém autě by se mi líbily :) ať jsem zpátky u tématu : Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků

« Poslední změna: 19 Ledna 2017, 00:39:12 od papros »
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #19 kdy: 19 Ledna 2017, 00:36:45 »

Ne nadarmo ji používá D-F ;) (respekt)

To je jen protože s tim ještě nejel 150km v mlze v noci po neznámé trase, za tu dobu to na mlhu upozorní asi 60x.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 900
    • Zobrazit profil
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #20 kdy: 19 Ledna 2017, 08:31:56 »

Díky za info. Nicméně mám rooming na data a přes to Polsko to byl jen kousíček (Jesník-Klodzko-Náchod). Jako navigaci jsem to zkoušel použít vícekrát - a téměř vždy to byl opruz - možná je to tím, že raději 10 minut počkám v koloně, než bych 8 minut se smrtí v očích řezal zatáčky někde po okreskách.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #21 kdy: 19 Ledna 2017, 09:20:50 »

Třeba v Praze Waze dost klame. Buď to maj zapnutý taxikáři, když kempujou  nebo nevím. Nicméně například Dlouhá červená jak nos našeho prezidenta a v reálu úplně prázdno. Případně třeba Novodvorská v půl druhé ráno hlásí pomalu jedoucí kolonu.
Na druhou stranu, když jsem jel na podzim na Slovensko, pěkně mne shodil z dálnice při příjezdu do Brna a  objel jsem stau, která byla na dálnici.
Já většinou zapnu Waze na takovouo povšední informaci o stavu na silnici. Jeslti mám jet jednou nebo druhou trasou.
IP zaznamenána

Spocklw

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #22 kdy: 19 Ledna 2017, 11:06:53 »

Praha a i Brno mají evidentně problém v tom, že si to zapínají děcka, které jedou tramvají nebo autobusem (a jinde třeba zase cyklisti, ale to nebývá tak časté). Takže v důsledku toho máte prázdnou dlouhou ulici, ale protože tramvají která staví každých pár set metrů projelo třeba x lidí se zapnutým waze, statisticky významně je to pro waze pomalá trasa... Jako dalo by se to samozřejmě řešit, ale vedení a vývojáři jsou bohužel takoví... značně nepružní... a upřímně tuhle nepružnost a nelogičnost mnoha řešení vidím jako hlavní příčinu, proč by to jednou mohl celý projekt padnout.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #23 kdy: 19 Ledna 2017, 12:32:23 »

Díky za info. Nicméně mám rooming na data a přes to Polsko to byl jen kousíček (Jesník-Klodzko-Náchod). Jako navigaci jsem to zkoušel použít vícekrát - a téměř vždy to byl opruz - možná je to tím, že raději 10 minut počkám v koloně, než bych 8 minut se smrtí v očích řezal zatáčky někde po okreskách.
Waze do úseků cesty ukládá průměrnou rychlost vozidel, takže náhradní trasu počítá na základě reálných průjezdů ostatních v dané denní době. Nestává se tedy, že na rozesraný silnici by tě navigace nutila jet max. povolených 90, abys stihnul dojet včas. Waze nabízí lepší alternativu pouze pokud ušetříš 5 a více minut, to nemusí být reálné, protože se toho pak chytnou ostatní wazeři a ucpou i objízdnou trasu, jelikož to používá ranec lidí.
IP zaznamenána

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #24 kdy: 19 Ledna 2017, 12:45:04 »

Napadlo ma prekryť časť (prednej) SPZ novinami/novinovým papierom, a prilepiť niečim lepivím, napríklad žuvačkou alebo nejakým maglajzom, nemusí to byť super lepivé ale aby to bolo autentické že sa tam prilepili za jazdy, držal by to nápor vzduchu. Obdobne by fungoval aj farebný mikroténový sáčik, a možno by ho proste stačilo zatrhnúť o nejakú medzeru v držáku alebo v nárazníku.
Pri kontorlnej kontole robiť blbého, poletovali nejaké noviny na ulici, asi sa to tam prilepilo, využitelné to vidím na nejakých dlhších cestách. Keby boli policajti moc aktívny myslíte že to taká argumentácia ustojí? Obdobne jak vypálená žiarovka o ktorej som nevedel
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #25 kdy: 19 Ledna 2017, 12:59:40 »

Podle mě by to šlo, akorát tím teda zvyšíš pravděpodobnost kontrolní kontroly -> další oser ;D
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #26 kdy: 20 Ledna 2017, 22:46:22 »

já sem potkal už několik aut, která měla čísla na spz tak ošoupané, že nešla téměř přečíst na dálku vůbec, protože naní zbyla akorát bílá písmena bez černého potisku.. většinou se jednalo o zadní spz.. ale nikde není napsáno, že pokud mám spz ošoupanou např, z častého ježdění do myčky, musím jí vyměnit ne?  a úsekovky maj pak smůlu ?
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 757
    • Zobrazit profil
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #27 kdy: 21 Ledna 2017, 00:01:07 »

kdysi jsem se tím zabýval - tedy IR - a limitujícím byl malý vyzařovací úhel
čili jak to nastavit, aby to svítilo tam, kam má

druhý problém vidím v denním provozu, kdy okolní osvětlení bude výkonnější než IR

čili na úsekovku -podle mě - jedině "schovat RZ" nebo jet jako ovce
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #28 kdy: 21 Ledna 2017, 01:45:33 »

já sem potkal už několik aut, která měla čísla na spz tak ošoupané, že nešla téměř přečíst na dálku vůbec, protože naní zbyla akorát bílá písmena bez černého potisku.. většinou se jednalo o zadní spz.. ale nikde není napsáno, že pokud mám spz ošoupanou např, z častého ježdění do myčky, musím jí vyměnit ne?  a úsekovky maj pak smůlu ?
Nezáleží na tom, kdo, jak a čím Vám značku ošoupal, ale že je nečitelná. A to se dá zjistit mozkovým myšlením.
http://www.12bodu.cz/bodovany-prestupek-125c-1a-2.html
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 655
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #29 kdy: 21 Ledna 2017, 22:00:45 »

Viděl sem i případy, kdy potisk byl OK, ale reflexní vrstva se už z půlky sloupala. Co se zaměřit na to? Bez reflexe to asi kamera nepřečte. Co to udělá když se to zapeče v troubě na 250+? :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky
Stran: 1 [2] 3 4 ... 6