30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 14

Autor Téma: japonec - komplikace ? :-)  (Přečteno 216186 krát)

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #135 kdy: 20 Listopadu 2014, 14:13:49 »

A následuje protiprávní jednání z jejich strany  :D

Udělejte, co jsem napsal, a pak dejte vědět.

P.S. Mám silné podezření, že zrovna v Židlích mají tohle fórum jako povinnou četbu.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #136 kdy: 20 Listopadu 2014, 18:20:43 »

P.S. Mám silné podezření, že zrovna v Židlích mají tohle fórum jako povinnou četbu.

Aspoň se naučí, jak správně postupovat :)
IP zaznamenána

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #137 kdy: 21 Listopadu 2014, 12:02:59 »

Přece ten úřad nemůže odložit projednávání na základě toho, že se udaná osoba nedostavila. To se potom taky nedostavujte a je hotovo. :D
Přece, na to aby ten případ mohli odložit, musí mít nějaký zákonný důvod, nebo se pletu?
To jako když sprostý podezřelý dělá mrtvého brouka, tak ho nelze nijak potrestat? :D
Ti němci to je ale banda! :D
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #138 kdy: 21 Listopadu 2014, 18:42:37 »

Nemohou to dělat, ale dělají. Jednomu úřadu jsem podal níže zkopírované podání. Na to reagovali tak, že dotyčného řidiče znovu obeslali, znovu mu bylo doručeno fikcí a on se - světe div se - na ně znovu vysral. Následně vydali příkaz (jako kdyby se snad druhým obesláním řidiče vypořádali s tím, co jsem jim napsal), před cca měsícem byl podán odpor a zatím ticho po pěšině.


Tímto Vám k Vaší „výzvě k přestupku ze dne XX.3.2014“, vyhotovené dne XX.7.2014, sděluji následující:
V předmětné výzvě uvádíte, že řidiči vozidla, který měl spáchat údajný přestupek, byla řádně doručena výzva k podání vysvětlení. Tento na ni však nijak nereagoval. Dále uvádíte, že „Vámi uváděná osoba řidiče je pro správní orgán nedostupná a pokud Vaše podání nebude ve lhůtě 5 dní (od obdržení této výzvy) doplněno o skutečnosti, na základě kterých by správní orgán mohl zahájit správní řízení s uvedenou osobou, bude přestupek odložen a bude zahájeno řízení o správním deliktu s provozovatelem vozidla uvedeného vozidla /z pietních důvodů ponechávám v původním znění/ podle ust. § 125f odst. 1 zákona č. 361/2000 Sb.“

Předmětné podání tedy o některé skutečnosti doplním, byť ne právě o ty, které požadujete.

Tak především „skutečnosti, na základě kterých by správní orgán mohl zahájit správní řízení s uvedenou osobou“, jsem Vám sdělil již po zaslání „výzvy k uhrazení určené částky“, když jsem Vám sdělil totožnost řidiče vozidla. Toto sdělení se přitom považuje za podání vysvětlení (ust. § 125h odst. 6 zákona č. 361/2000 Sb., o silničním provozu; dále jen „ZoSP“).

Jelikož Vám bylo k prověření došlého oznámení o přestupku podáno vysvětlení (ust. § 60 odst. 1 zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích; dále jen „ZoP“), z něhož zcela jasně vyplývalo, kdo je osobou podezřelou ze spáchání údajného přestupku, byli jste povinni s danou osobu zahájit řízení, leda že by nastaly důvody pro odložení věci podle ust. § 66 odst. 1 ZoP.

Samotná skutečnost, že podezřelý nereagoval na doručenou písemnost, nezakládá zákonný důvod pro odložení věci. V takovém případě by se bylo možné zprostit odpovědnosti za přestupek pouze tím, že jeho pachatel bude ignorovat (řádně doručenou) korespondenci od správního orgánu a tento následně nepovede přestupkové řízení, nýbrž věc automaticky odloží. Takový postup je nezákonný a správní orgány takto absurdně v praxi ani nepostupují.

Jestliže byla podezřelému řádně doručena výzva k podání vysvětlení a tento na ni nijak nereagoval, správní orgán mohl postupovat v souladu v ust. § 60 odst. 2 ZoP, které stanoví, že „tomu, kdo se bez závažných důvodů nedostaví na výzvu ke správnímu orgánu k podání vysvětlení podle odstavce 1, nebo tomu, kdo bezdůvodně podání vysvětlení odmítá, může správní orgán uložit pořádkovou pokutu až do výše 5000 Kč.“

Správní orgán je povinen postupovat tak, aby byl zjištěn stav věci, o němž nejsou důvodné pochybnosti, a to bez ohledu na procesní aktivitu či pasivitu podezřelého (viz ust. § 3 správního řádu). Veškeré skutečnosti, na základě kterých můžete zahájit správní řízení s uvedenou osobou, již znáte – v tomto směru tedy není dále co doplňovat.

II.

Odložení přestupku a zahájení řízení o správním deliktu s provozovatelem vozidla z důvodu, že „osoba řidiče je pro správní orgán nedostupná“ (ať již tento výraz má znamenat cokoliv), vůbec nepřipadá v úvahu. Jestliže je navíc dotyčné osobě ze strany správního orgánu řádně doručována pošta, tak je naprosto absurdní tvrzení, že je pro něj „nedostupná“.

Ust. § 125f odst. 4 ZoSP stanoví, že „obecní úřad obce s rozšířenou působností správní delikt podle odstavce 1 projedná, pouze pokud učinil nezbytné kroky ke zjištění pachatele přestupku a
a) nezahájil řízení o přestupku a věc odložil, protože nezjistil skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě, nebo
b) řízení o přestupku zastavil, protože obviněnému z přestupku nebylo spáchání skutku prokázáno.“

V daném případě tedy nebyly splněny zákonné podmínky pro projednání správního deliktu.

Správní orgán skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě zjistil, neboť jsem mu je sdělil v písemném podání vysvětlení. Žádné řízení o přestupku pak nebylo zahájeno, tudíž nemohlo být ani zastaveno.

Postupujte tedy laskavě v souladu se zákonem a řešte údajný přestupek s podezřelým, jehož totožnost znáte a kterému platně doručujete korespondenci (tudíž není „nedostupný“).
IP zaznamenána

Karin

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #139 kdy: 29 Ledna 2015, 18:37:58 »

To uz jsem taky sam resil. Mi je uplne jedno jestli to byla osoba ktera mi ukazala doklady, jestli tady byla legalne ci nikoli. Mam pouze jednu povinnnost - znat identifikaci. Tecka. At mi prokazi ze to byl nekdo jiny. A to se jim nepodari.

Ten zakon je tak mizerny a deravy, uz proto ho mam v zadnici.

Jestli tomu dobre rozumim tak po me muzou chtit jmeno a adresu trvaleho bydliste, to jsem jim poslala.  Dale chteji cislo pasu a rodne cislo. Maji na to narok? Musim si opsat ty cisla kdyz nekomu pujcuji motorove vozidlo? Cizinec je z Vietnamu, neumi cesky ...
« Poslední změna: 29 Ledna 2015, 18:43:54 od Karin »
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #140 kdy: 29 Ledna 2015, 19:05:03 »

dejte jim, co chtějí, jinak napíšou, že nedostali potřebné informace a rozhodnou.... samozřejmě špatně.
IP zaznamenána
Concorde

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #141 kdy: 29 Ledna 2015, 19:07:03 »

dejte jim, co chtějí, jinak napíšou, že nedostali potřebné informace a rozhodnou.... samozřejmě špatně.

Přesně tak. Totožností se rozumí jméno, příjmení, datum narození a trvalý pobyt - ideálně doručovací adresa.
IP zaznamenána

Karin

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #142 kdy: 29 Ledna 2015, 19:59:40 »

dejte jim, co chtějí, jinak napíšou, že nedostali potřebné informace a rozhodnou.... samozřejmě špatně.
Diky, poslu jim tedy datum narozeni. Jeste jsem se chtela zeptat: Namerili to z mobilniho lejzoveho radadaru jak pisou, mestaci. Nemeli by tedy pri zjisteni prestupku zakrocit a zjistit si identitu ridice? Sedi tak v aute a pak rozesilaji pokuty, to je urcite pohodlnejsi.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #143 kdy: 29 Ledna 2015, 20:04:45 »

Takže to nebyl automatizovaný bezobslužný radar?

Jinak sežeňte si nějakého vietnamce (z nejbližší tržnice), aby Vám napsal vietnamsky datum narození. Když ten Váš kamarád neuměl česky, tak Vám své nacionále česky nenapsal. A Vy nejste soudní překladatel, že ano…
« Poslední změna: 29 Ledna 2015, 20:13:58 od ViktorN »
IP zaznamenána

Karin

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #144 kdy: 29 Ledna 2015, 21:15:08 »

Takže to nebyl automatizovaný bezobslužný radar?

Jinak sežeňte si nějakého vietnamce (z nejbližší tržnice), aby Vám napsal vietnamsky datum narození. Když ten Váš kamarád neuměl česky, tak Vám své nacionále česky nenapsal. A Vy nejste soudní překladatel, že ano…

Nebyl to bezobsluzny radar, sedeli v aute a lovili. Pak jeste napsali ze neveri ze to by cizinec a ze si to vymyslim. Kde na tohle prisli? :-)
IP zaznamenána

Karin

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #145 kdy: 29 Ledna 2015, 21:18:35 »

A jeste vim zcela naprosto jiste ze z fotky nemuzou poznat nikoho, je to focene ze zadu tak maji jen spz
IP zaznamenána

reseth

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #146 kdy: 29 Ledna 2015, 23:58:55 »

Pokud to měřili četníci sami tak to nekomplikuj cizincema. Viz paragraf o správním deliktu:
a) porušení pravidel bylo zjištěno prostřednictvím automatizovaného technického prostředku používaného bez obsluhy při dohledu na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích nebo se jedná o neoprávněné zastavení nebo stání,

Protože se to na tohle napasovat nedá, tak to na SPRDEL nemůžou překlopit a postačilo by jim slušně odmítnout vypovídat(bez "osoba blízká"), co nejstručněji s odvoláním na listinu.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #147 kdy: 30 Ledna 2015, 00:12:44 »

Nebyl to bezobsluzny radar, sedeli v aute a lovili. Pak jeste napsali ze neveri ze to by cizinec a ze si to vymyslim. Kde na tohle prisli? :-)

Třeba Vám vysvětlí, že opice ten radar jenom vozí a hlídají a on vše ostatní zvládne sám včetně dálkového odesílání naměřených dat. A sám i pozná, kolik se má správně jet na každém místě měření.
Když už jste napráskala cizince, tak si datum narození klidně vymyslete. Taky se můžete splést. Ať si ho hledají. Klíčové je, že řidiče nemají a pod správní delikt to nepadá.
IP zaznamenána

Karin

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #148 kdy: 30 Ledna 2015, 10:06:32 »

Pokud to měřili četníci sami tak to nekomplikuj cizincema. Viz paragraf o správním deliktu:
a) porušení pravidel bylo zjištěno prostřednictvím automatizovaného technického prostředku používaného bez obsluhy při dohledu na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích nebo se jedná o neoprávněné zastavení nebo stání,

Protože se to na tohle napasovat nedá, tak to na SPRDEL nemůžou překlopit a postačilo by jim slušně odmítnout vypovídat(bez "osoba blízká"), co nejstručněji s odvoláním na listinu.
Dekuji moc za radu, je to muj prvni kontakt s MP, tak kdyz by bylo nejake priste tak budu chytrejsi. Chtela jsem to slusne vyridit, mozna bych i zaplatila takovou tu odpusku, ale hnali me rovnou k podani vysvetleni tak jsem jim to vysvetlila pisemne. Poslu jim co chteji, snad uz to tim bude vyresene.
IP zaznamenána

Karin

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #149 kdy: 30 Ledna 2015, 10:10:39 »

Nebyl to bezobsluzny radar, sedeli v aute a lovili. Pak jeste napsali ze neveri ze to by cizinec a ze si to vymyslim. Kde na tohle prisli? :-)

Třeba Vám vysvětlí, že opice ten radar jenom vozí a hlídají a on vše ostatní zvládne sám včetně dálkového odesílání naměřených dat. A sám i pozná, kolik se má správně jet na každém místě měření.
Když už jste napráskala cizince, tak si datum narození klidně vymyslete. Taky se můžete splést. Ať si ho hledají. Klíčové je, že řidiče nemají a pod správní delikt to nepadá.
Kdyby tedy delali svou praci a pri zjisteni prestupku zakrocili, mohli to mit zaroven vyresene, ale to je asi moc prace.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 14