30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nové radary v Hlinsku a okolí zaskočily tisíce rychlých řidičů  (Přečteno 9744 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Nové radary v Hlinsku a okolí zaskočily tisíce rychlých řidičů
« Odpověď #15 kdy: 22 Prosince 2016, 16:36:54 »

Tohle je spíš k pivu. Podpis DS nahrazuje (což u InfZ žádosti je irelevantní, vlastnoruční či ekvivalentní podpis není vůbec potřeba), ale už neplatí, že by se na všechny údaje potenciálně vytěžitelné z ISDS pohlíželo tak, jako by byly integrální součástí podání. To prostě pravda není a mohu to demonstrovat na konkrétních případech. Ale ve vláknu o buzeraci v Hlinsku je to OT ...
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Nové radary v Hlinsku a okolí zaskočily tisíce rychlých řidičů
« Odpověď #16 kdy: 22 Prosince 2016, 19:12:25 »

Zákon jsem samozřejmě předtím četl, ale myslel jsem, že ta identifikace z DS bude stačit. Takže jsem to zaslal opravené. Jde nějak řešit to, že nenapsal co konkrétně a jen holou větu že to nesplňuje to co má a ať to opravím? Abych je trochu zaměstnal..  :)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Nové radary v Hlinsku a okolí zaskočily tisíce rychlých řidičů
« Odpověď #17 kdy: 22 Prosince 2016, 20:10:45 »

.....
- ve výzvě k doplnění samozřejmě musí být uvedeno, co chybí či je třeba opravit, pokud úředník dělá naschvály, můžete to přejít nebo na něj podat obecnou  stížnost (§ 175 SprŘ)
....

Tohle by nestačilo ?
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Nové radary v Hlinsku a okolí zaskočily tisíce rychlých řidičů
« Odpověď #18 kdy: 22 Prosince 2016, 21:46:37 »

Předtím jsem to pročítal na mobilu a přehlédl jsem to. Podívám se na to a něco dám dohromady  :)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Nové radary v Hlinsku a okolí zaskočily tisíce rychlých řidičů
« Odpověď #19 kdy: 23 Prosince 2016, 10:17:06 »

Ano, stížnost na nesprávný postup a nevhodné chování úřední osoby podle § 175 SprŘ.

Do textu stížnosti můžete čerpat z výše odkázané (by vvvvv) Kužílkovi odpovědi http://poradna.otevrenaspolecnost.cz/pravo-na-informace/nalezitosti-zadosti-o-informace-podle-zakona-106-1999-4087 Dále můžete poukázat na to, že i když to není v § 14(5)(a) InfZ výslovně uvedena povinnost povinného subjektu uvést, které údaje je třeba doplnit, lze takovou povinnost dovodit z účelu tohoto ustanovení. Pokud by to i tak nebylo zřejmé, plyne to dále ze základních zásad činnost správních orgánů, konkrétně § 4 správního řádu - škodolibá výzva k doplnění ve stylu „něco vám tam chybí, kiš, kiš, neřeknu co“ těžko může být v souladu s výkonem veřejné správy jako služby veřejnosti.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Nové radary v Hlinsku a okolí zaskočily tisíce rychlých řidičů
« Odpověď #20 kdy: 02 Ledna 2017, 15:16:55 »

Tak jsem dostal odpověď, podle vyjádření bych řekl, že radary mají nastavené na 53 km/h, ale odhaduju, poslal jen obecnou odpověď. A docela mě zaráží jak lidi ochotně platí...
IP zaznamenána