30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: C 15a Zimní výbava: základní varianta značky nově platí celoročně od 1.1.2016  (Přečteno 16930 krát)

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil

Starší vzorek - jak starý? Není třeba vyhazovat zimní pneu se slušným vzorkem po 4 letech, jak tvrdili výrobci, ovšem cca 10 let už je opravdu moc. Původně měkká pneumatika "vyschne" a zvlášť za nízkých teplot ztratí přilnavost. Jednou jsem zkusil dojet 12 let staré zimní micheliny v létě, spotřeba o 1/2 litru klesla, ale klouzalo to jak sviň (v létě!).
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil

Mám obdobnou zkušenost s dojížděním zimních gum (vzorek pod 4 mm, 3 roky starý Goodyear Ultragrip cosi) v letních teplotách. Klouzalo to jaxviňa - kupodivu zejména v zatáčkách, při brzdění tak znatelné nebylo. Nicméně jsem toho po pár stovkách kilometrů nechal a gumy se vzorkem  2,5 až 3 mm vyhodil.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil

To mi pripomina ako som kedysi na starom Formane dojazdieval zimne Debica z Intersparu (600/ks). Bolo to sice hovno auto, ale nepozoroval som ani na letnom 45 st asfalte nejake naznaky skorsieho smyku a pod. Odjazdili nakoniec este dalsiu zimu, pretoze vyzerali byt uplne v pohode, dokonca som sa s nimi vyhrabaval z hlbokeho snehu. Vyhodil som ich spolu s Formanom, mali odjazdenych nejakych ~30.000 km.
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Záleží na autě. Na mojí nákupní tašce co váží 700kg i s plnou nádrží dojíždím kde co a vliv to moc nemá. Ovšem na skoro dvoutunovém autě mé ženy je nutné si dávat bacha a přezouvat včas a zimáky bych na tom v létě rozhodně nedojížděl.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 202
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Starší vzorek - jak starý? Není třeba vyhazovat zimní pneu se slušným vzorkem po 4 letech, jak tvrdili výrobci, ovšem cca 10 let už je opravdu moc. Původně měkká pneumatika "vyschne" a zvlášť za nízkých teplot ztratí přilnavost. Jednou jsem zkusil dojet 12 let staré zimní micheliny v létě, spotřeba o 1/2 litru klesla, ale klouzalo to jak sviň (v létě!).

Nevim jak stary, koupil jsem to s autem,predpokladam do 3 let + 2 roky to mohlo nekde trcet ve skladu, na omak tvrda fakt nebyla, ale va vlku spise klouzala - byl to Kormoran.

Majitel jezdil dost a zbyly mi tam 5mm, ktere ani po 10Kkm jsem sjel asi o 1mm, bohuzel na jednom pneu 4mm a na zbylych 5mm(nechci se hadat s tupym PaCh).
Takze nove gumy a tyhle asi prodam na dojeti nekomu na vesnici.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

U nás nic takového jako měkké směsi na osobákách na kamiony prostě není. Používají se tvrdší univerzály s hlubším dezénem, ale to tak dobře nefunguje.

Každý úředník přece ví že na vlastnostech pneumatik nezáleží.. ze zlé pneumatiky dělají hodnou písmenka M+S na boku (taky M.S, M/S, MS, ET, ML, MPT nebo POR).

Zima tady u nás v nížině je tři dny a na hory jedu jednou za rok, takže holt když napadne pojedu o 10 pomaleji a jsem v klidu. Větší rozdíl ty opradu dobrý zimní gumy neudělaj.

To by se spíš vyplatilo jezdit na letních a mít někoho ochotného na pár dní v roce půjčit auto.

A doufám že loňský rok si zastánci povinných zimních pneumatik od listopadu do března budou pamatovat.
Hlavně jak jsem 23. prosince byl venku bez bundy jen v košili protože bylo 16 stupňů.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 754
    • Zobrazit profil

měl jsem Hakapelity taky
vydržely 9let, z toho od léta 2014 sloužily jako celoroční
když jsem je letos měnil za nové ( tentorkát Kumho, protože i nokian podlehl módě SUV vzorků ) tak je servisák s neskrývanou radostí vykopal z dílny na hromadu, se slovy, že kdyby věděl, co vydrží, tak mi je snad vůbec tenkrát neprodal  :D
auto za tu dobu najezdilo nějakejch 200tkm tedy jako i s létem
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World

Já budu zkoušet možná dojíždět na zadní nápravě, protože to auto ze 2/3+ jezdí a brzdí na přední, čili tam je skoro jedno co bude na zadku :D Ale bohdá kdy se k tomu dostanu, při tom co najezdím na zimákách (3-5k?) to sjedu taky za 10 let. Proto nechápu, jak můžou lidi kupovat nějakej no-name, většina vohnoutů stejně najezdí 00hovno a nějaký dobrý gumy z předchozí řady v doprodeji stojí o stovku víc než barumky, na který bych nehráb ani klackem.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Proto nechápu, jak můžou lidi kupovat nějakej no-name, většina vohnoutů stejně najezdí 00hovno a nějaký dobrý gumy z předchozí řady v doprodeji stojí o stovku víc než barumky, na který bych nehráb ani klackem.

Noname jsou levnější i než barumky. Tak rozdíl může být třebas 500.. a u pneumatik je všechno krát 4 tak to už jsou dva litry. A právě když v zimě moc nejezdí tak to berou jako argument pro to si dobrý gumy nekupovat.

A to do nich ještě výrobci pneu hustili že 5 let stará pneu se má vyhodit i když není sjetá. Naštěstí s tím přestali když se chytili do vlastní pasti a lidi pak nechtěli kupovat ze skladů pneu se starším datem výroby.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World

Jo, u novejch. Já koukal na všechno možný a nakonec sem si řek kašlu na to, rozdíl u 205/60 byl pár stovek, když sem vzal nějaký starší zásoby. Rychlostní index aspoň 210, že :D Vono totiž jo, ve srovnávači cen vypadávaj i srandy jako za 500, ale když se na to podíváš, tak tohle sou všechno nějaký chyby a ve skutečnosti to je něco úplně jinýho, kolikrát je to tam tak propašovaný, že to je úplně jinej výrobce, rozměr, všechno. Případně jim to tam visí jako nejnižší cena, ale když si to rozklikneš, nikdo to už za tu cenu nemá. Nebo to aspoň není skladem. Takže velká bouda a reálně byly předloni všechny od tisícovky, a to i no-name. I blbý barumky stály kolem 1500. To sem radši vzal pár let starý výherce většiny testů…

A vůbec, co sou dva litry? S jejich nájezdem jim to vydrží 5-10 let, dyť to je nic. Nezbude na bránika v plastu nebo co? Já radši budu žrát měsíc suchej chleba než se někde rozmáznout v domění, že by přece režim nedovolil prodávat šunt, kterej nedrží ani na suchu…
« Poslední změna: 08 Ledna 2016, 00:29:23 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 202
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Jo, u novejch. Já koukal na všechno možný a nakonec sem si řek kašlu na to, rozdíl u 205/60 byl pár stovek, když sem vzal nějaký starší zásoby. Rychlostní index aspoň 210, že :D Vono totiž jo, ve srovnávači cen vypadávaj i srandy jako za 500, ale když se na to podíváš, tak tohle sou všechno nějaký chyby a ve skutečnosti to je něco úplně jinýho, kolikrát je to tam tak propašovaný, že to je úplně jinej výrobce, rozměr, všechno. Případně jim to tam visí jako nejnižší cena, ale když si to rozklikneš, nikdo to už za tu cenu nemá. Nebo to aspoň není skladem. Takže velká bouda a reálně byly předloni všechny od tisícovky, a to i no-name. I blbý barumky stály kolem 1500. To sem radši vzal pár let starý výherce většiny testů…

A vůbec, co sou dva litry? S jejich nájezdem jim to vydrží 5-10 let, dyť to je nic. Nezbude na bránika v plastu nebo co? Já radši budu žrát měsíc suchej chleba než se někde rozmáznout v domění, že by přece režim nedovolil prodávat šunt, kterej nedrží ani na suchu…

Ty nokiany jsem sehnal cca 1600,- , nevim jestli jsou lepsi ci horsi jak barum, protoze jsem na barumkach nikdy nejel. Ale proste drzi a v zime po polsku mam neco najezdeno. Led(taky prijde na to jaky) sem zatim nepotkal, ale tam pomuzou stejne jen hreby.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil

Behemot:  ...Rychlostní index aspoň 210, že :D ...

Dovolím si upozornit na skutečnost, že čím vyšší rychlostní index, tím měkčí směs (adheze s rostoucí rychlostí klesá, přilnavost se tedy dohání takto), s ohledem na životnost to není třeba přehánět, zimní pneu dokonce mohou mít nižší rychlostní index než je max rychlost v techničáku, řidič pak musí mít ale na přístrojové desce upozornění v tomto smyslu.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World

Ty nokiany jsem sehnal cca 1600,- , nevim jestli jsou lepsi ci horsi jak barum, protoze jsem na barumkach nikdy nejel. Ale proste drzi a v zime po polsku mam neco najezdeno. Led(taky prijde na to jaky) sem zatim nepotkal, ale tam pomuzou stejne jen hreby.
Tomu sem se radši vyhnul. Podle diskusí je kvalita velice proměnlivá, a to od drží na všem po nedrží na ničem. Nevím jestli to je modelem, zemí původu nebo podle rozměrů, ale nehodlám to zkoušet experimentálně. Podobně na tom byl Nankang.

cyklista: ke 200 s tím jezdím (samozřejmě na suchu a za světla :D), cílem bylo pořídit gumu na danou rychlost, ne ušetřit pětikorunu. Loni jsem se s nima vydal ještě v březnu do Reichu, takže měly najeto možná k 5k a v podstatě krom kamínků byly jak nový. Ne, nebojím se, že by mi nevydržely aspoň pět let…a měkký jsou právě cílem, ne? Kór když jsou starší :D
« Poslední změna: 08 Ledna 2016, 09:47:14 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil

Já teda měl Barumky poměrně často. Většinou zimní. A neměl jsme s nima jediněj problém. Teď mám také. Neměl jsme tma co obout, tak jsem vzal nové (jako nové .. nevím jak dlouho jim ležely ve skladu) a v současné pražské kalamitě, kdy každej jede jak s platem vajec a valníkem porcelánu, si nemůžu stěžovat. Je fakt, že mám dlouhý a poměrně těžký auto, který je celkem umění utrhnout a dostat do smyku .. ale jako i třeba vyhrabat se z těch rozježděných sr...sněhu nebyl problém.
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil

Kdo neví, kdy byly pneumatiky vyrobeny, zjistí z DOT kódu na jedné straně pneumatiky. Je to změť čísel a písmen, většinou tři čtyřpísmenné skupiny. Poslední čtyři jsou týden a rok výroby.
Takže údaj 359 je průser (vyrobeno 35. týden 1999), 0116 vynikající.
A pozor na výhodné slevy. Už jsem viděl pneumatiky skladované zřejmě přes léto někde nahoře v hale pod střechou, zdeformované tak, že nešly nasadit na disk.
IP zaznamenána