30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nové policejní Octavie porušují zákon, aniž by pořádně vyjely  (Přečteno 13532 krát)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Nové policejní Octavie porušují zákon, aniž by pořádně vyjely
« Odpověď #15 kdy: 29 Prosince 2015, 16:59:01 »

To je strašnej shit. V Opeře to držkuje vo reklamách, když to vypnu tak se stejně načítá hovno krom pojebanejch reklam všude kolem, v IEčku to samý. No ať si to strčej někam.

Šlo by jen přetlumočit vo co šlo? Bez pohyblivejch obrázků se asi obejdu…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Nové policejní Octavie porušují zákon, aniž by pořádně vyjely
« Odpověď #16 kdy: 29 Prosince 2015, 17:08:56 »

Vesměs PAN redaktor zjistil to je psáno na autoforu. Octavky maj vydanou homologaci proti zákonu. Světla nejsou vidět, správně by neměla být v provozu .. bla. bla. bla.
Podle men natočili reportáž o článku na autoforu, jen to takhle neřekli. Pokud si pamatuju (koukal jsem na to v rychlosti v kanclu) tak nemají ani vyjádření nikoho kompetentního.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Nové policejní Octavie porušují zákon, aniž by pořádně vyjely
« Odpověď #17 kdy: 29 Prosince 2015, 17:11:32 »

Nj, jsem právě chtěl vidět jestli jim tam řečnil aspoň nějakej no-name právník, nebo je to úplně o ničem…ale co, třeba se někdo chytí za nos, když už to bylo i v té televyzy ::) No, zpátky do reality  ;D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Nové policejní Octavie porušují zákon, aniž by pořádně vyjely
« Odpověď #18 kdy: 29 Prosince 2015, 17:22:23 »

Pustil jsem si to znova (na FF to běží v pohodě, pokud teda přečkám milion reklam).
Prý žádali o vyjádření,ale ministerstvo v osbotu do pěti hodin nic neposlalo (udivený reportér).
Každopádně prý dle jejich informací ministerstvo operuje s pojmem "přídavná výstražná světla". ta jsou však definována samozřejmě jinak než jaké je provedení na Ochcávkách.
1) zákon nezná boční výstražná doplňková světla
2) přední světla nejsou doplňková protože jich je více jak jedno.
3) vzadu totéž. je povoleno jedno výstražné a jsou tam tři dvojice.
Pak rozebírají, že žádné světlo není viditelné ze všech směrů.
Jinak jsem kecal. Je tam Robert Vacek - projektový manažer, Autoklub ČR.
Ten rozebírá, že pro ostatní účastníky provozu budou světla neviditelná. Ano pokud zastaví auto tak, že se postaví před nej, jak mají ve zvyku, ideálně za zatáčkou, tak přijíždějící řidič určitě neuvidí modré světlo.
Konec reportáže odkazuje, že tento problém bude muset zřejmě vyřešit nezávyslý soud.

Tolik asi letmý přepis :)
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Nové policejní Octavie porušují zákon, aniž by pořádně vyjely
« Odpověď #19 kdy: 29 Prosince 2015, 18:06:18 »

Thnx  :)
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Nové policejní Octavie porušují zákon, aniž by pořádně vyjely
« Odpověď #21 kdy: 30 Prosince 2015, 16:21:11 »

Doporučují nečíst po jídle, dojde k  :x
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Nové policejní Octavie porušují zákon, aniž by pořádně vyjely
« Odpověď #22 kdy: 30 Prosince 2015, 18:07:41 »

Doporučují nečíst po jídle, dojde k  :x
Pardon ..asi jsem měl upozornit :)
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Nové policejní Octavie porušují zákon, aniž by pořádně vyjely
« Odpověď #23 kdy: 31 Prosince 2015, 02:53:37 »

"vozidla byla pořízena jako účinný nástroj pro dohled nad bezpečností silničního provozu a k eliminaci toho nejvíce nebezpečného protiprávního jednání řidičů"

nejvíce nebezpečného?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Nové policejní Octavie porušují zákon, aniž by pořádně vyjely
« Odpověď #24 kdy: 31 Prosince 2015, 08:58:54 »

Ovsem tedy nazor, ze se nejedna o nekolik svetel, ale jen o jedno svetlo rozlozene do vice casti, je taky pomerne zajimava myslenkova gymnastika.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Nové policejní Octavie porušují zákon, aniž by pořádně vyjely
« Odpověď #25 kdy: 01 Ledna 2016, 13:46:01 »

Mozkové myšlení, ne?

Každopádně tahle věc nemá s PČR absolutně nic společnýho, provozuje to nějaká bába a píše si tam propagandu. Je celkem zřejmé, že nejspíš hulí někoho z prezidia nebo ministerstva a dělá jim i mediální štětku, ale to je asi takový prohlášení jak když si to dám k sobě na web…když by se v tom někdo šťoural, tak z nich vypadne, že pan kapitán si to tam píše ve volným čase a jistě nehovoří za opicii.

Ale co, stejně by se v tom mohl někdo pošťourat, přemejšlím vo tom…začít asi dotázáním se na prezidiu, kam ten chuj spadá? A tam je pak zbombardovat dotazama dle 106ky…
« Poslední změna: 01 Ledna 2016, 14:05:32 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

VPNlord

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Nové policejní Octavie porušují zákon, aniž by pořádně vyjely
« Odpověď #26 kdy: 03 Ledna 2016, 12:36:50 »

Mel jsem na toto tema rozhovor se svym dlouholetym kamaradem, ktery se nedavno pridal k PCR. Nove Octavie militantne obhajuje. Prevenci vidi v tom, ze lide se budou bat jezdit rychle nebo "jako prasata," kdyz nebudou vedet, ktere auto zrovna je a neni policejni. Ze to zarucene snizi kriminalitu a proto je to dobre. Argumentoval jsem tim, ze tohle je cista represe, kdybychom dali vsechny obcany preventivne do vezeni, tak se kriminalita take snizi. Stavet vtah policie a obcana na strachu neni rozhodne spravne. On mi dal konkretni priklad, a ted si nedelam prdel:
"Tak si predstav, ze treba nejakej podnikatel jezdi jako dobytek, mysli si, ze je nad zakony, sto ctyricet na devadesatce, a ted on bude jezdit pomaleji, protoze se bude bat a nebude vedet, jestli nahodou projizdejici auto mu nejede dat pokutu." Neveril jsem, ze to slysim, prirovnal jsem to k STB.
Kdyz jsem rekl, ze policie nema vubec narok si cokoliv interpretovat a ma pouze slouzit lidem tak, jak se pise v zakone (ktery obcane meni skrze demokraticky volene zastupce) a ze uprednostnuju svobodu pred preventivni represi a presumpci viny, tak mi rekl, ze mam nazor jako nejaky fetak a ze si budu moct uzivat svobodu, az me nekdo sestreli v zatacce a ja skoncim na krimpl kare.

Cely tento rozhovor nebyl nejakym arogantnim soubojem, bylo videt, ze on opravdu nechape, jak muzu mit na takove veci odlisny nazor a nerozumi tomu, proc se mi to nelibi, kdyz se nemam za co stydet a zakony neporusuju. Taky rikal, ze jsem ohromny idealista, ze 99 % obcanu neni uvedomelych a nic jineho nez represe na ne neplati.

Proc to pisu: tento clovek byl vzdycky velmi premyslivy a vyznaval podobne hodnoty. Nedavno prosel policejnimi skolenimi a vycviky a je u poradkove. Musim rict, ze mu naprosto vymyli mozek. Je videt, ze jim tam cpou do palice "slouzit obcanum" a triskaji jim do hlavy relevantni zakony (byl schopny mi citovat zakon o policii, coz jsem cumel), ale to, jak si vykladaji ulohu policie, je znacne pokrivene, vylezaji odtamtud polonackove, kteri by preventivne strileli lidi pro snizeni kriminality, pokud by mohli. Uprimne doufam, ze ho behem let toto obdobi policejniho Mirka Dusina prejde, ale naprosto presne vidim, proc se policie chova tak jak se chova, a proc je nad ni potreba vetsi dozor a omezeni.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Nové policejní Octavie porušují zákon, aniž by pořádně vyjely
« Odpověď #27 kdy: 03 Ledna 2016, 13:33:57 »

Ono bude možná bohatě stačit, když bude prasit v té neoznačené octavii a klasicky bude nepřipoutaný, protože oni mají prostě výjimku… a pak bude oficiální zpráva v tisku, jak nastala technická porucha (jak už to známe, když švestky přecení své síly a znalosti a naperou to někde do stromu)
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 754
    • Zobrazit profil
Re:Nové policejní Octavie porušují zákon, aniž by pořádně vyjely
« Odpověď #28 kdy: 03 Ledna 2016, 19:16:29 »


Ale co, stejně by se v tom mohl někdo pošťourat, přemejšlím vo tom…začít asi dotázáním se na prezidiu, kam ten chuj spadá? A tam je pak zbombardovat dotazama dle 106ky…
podle mě schvalování už není na PČR- resp. MV, ale na MD
takže bych si vyžádal z MD homologační protokol "výstražného světelného zařízení" a porovnal s předpisy EHK
páč jestli je to možný u nás, tak naštěstí to musí odpovídat i globálním předpisům a tam už taková sranda není
( viz moje léta bojů za světla pro denní svícení, kdy ty kundy byly schopny tvrdit, že když s nima nebylo auto vyrobeno, tak tam nemaj co dělat )
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Nové policejní Octavie porušují zákon, aniž by pořádně vyjely
« Odpověď #29 kdy: 03 Ledna 2016, 22:34:23 »

Já myslel ohledně toho cancu v těch opicejních novinách.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky