30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nová "kladiva" na piráty  (Přečteno 13532 krát)

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nová "kladiva" na piráty
« Odpověď #1 kdy: 14 Prosince 2015, 17:21:41 »

Klasika. Jak uvidíte budete předjíždět někoho kdo má na zadku dlouhou anténu, tak mrkněte na palubku jestli tam je kamera.
IP zaznamenána

dccz

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Nová "kladiva" na piráty
« Odpověď #2 kdy: 14 Prosince 2015, 21:03:32 »

dělaj se vůbec nový Oktávy s dlouhou anténou? :)
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Nová "kladiva" na piráty
« Odpověď #3 kdy: 14 Prosince 2015, 22:07:32 »

Klasika. Jak uvidíte budete předjíždět někoho kdo má na zadku dlouhou anténu, tak mrkněte na palubku jestli tam je kamera.
Když kouknete na fotky, tak zjistíte, že anténu mají standardní na rozdíl od dálničních Superbů.
IP zaznamenána

x-bat

  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
Re:Nová "kladiva" na piráty
« Odpověď #4 kdy: 14 Prosince 2015, 22:24:40 »

Naštěstí mají namontované mikrovlnky od Rametu, takže s antiradarem bude jízda o něco pohodlnější.
IP zaznamenána

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil
Re:Nová "kladiva" na piráty
« Odpověď #5 kdy: 14 Prosince 2015, 23:48:10 »

Oukej, teoreticky, co když se rozhodnu těm novým "stíhačkám" na některé ze svých oblíbených zapadlých rozbitých okresek prostě zdrhnout a opicajti to rozvěsí při marném pokusu o mé pronásledování o strom/svodidla/do pole, whatever... Co mi případně hrozí, když by mě ztotožnili? Jednou v zimě jsem vyměnil pomoc s vyproštěním ze zasněženého pole výměnou za neřešení nezastavení na signál, asi kluci nestáli o publicitu, nicméně nehoda v důsledku opicejního nezvládnutí řízení už by mohl být průser, ne?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Nová "kladiva" na piráty
« Odpověď #6 kdy: 15 Prosince 2015, 02:49:42 »

No pokud to někde rozvěsej, tak tě asi těžko ztotožněj...maximálně budou mít natočený Tvoje auto, který řídil Helmut a ani SPRDEL z toho nepůjde udělat....

Spíš je čímdáltím zajímavější otázka komu vlastně musím zastavit a jak mám poznat, že jde o policisty. Nějakou modrou diskotéku, si může na auto skrytě namontovat přece kde kdo.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Nová "kladiva" na piráty
« Odpověď #7 kdy: 15 Prosince 2015, 07:21:14 »

Budu jedine rad kdyz budou pribyvat ranery a ne polcam.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 202
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Nová "kladiva" na piráty
« Odpověď #8 kdy: 15 Prosince 2015, 08:04:12 »

Budu jedine rad kdyz budou pribyvat ranery a ne polcam.
Proc? Snad naopak...
http://www.autoweb.cz/mereni-rychlosti-na-dalnici-judikatura-nss/
« Poslední změna: 15 Prosince 2015, 08:06:05 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

x-bat

  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
Re:Nová "kladiva" na piráty
« Odpověď #9 kdy: 15 Prosince 2015, 09:01:50 »

K té povinnosti zastavit - právě pročítám jeden ze zdejších dokumentů (http://30kmh.cz/index.php?topic=2298.0) a je tam uvedeno následující:

Zákon vymezuje různé způsoby, které policisté mohou při zastavování vozidel využít.
Z jedoucího vozu dávají znamení k zastavení:
- kýváním paže nahoru a dolů,
- pomocí vysunutého zastavovacího terče nebo
- rozsvícením nápisu „STOP“ (zepředu či zezadu vozidla).
Fakt, že při tom není policejní vozidlo specificky označeno, není v rozporu se zákonem (viz rozšiřující výklad níže).
Výklad: Z ministerské vyhlášky vyplývá, že ne všechna policejní vozidla musí být specifickým způsobem označena – tak vozidla, která nejsou v typickém barevném provedení policie, pouze mohou (nemusí!) být označena nápisem „POLICIE“, případně symbolem policie. Otázkou však zůstává, zda takové vozy mohou mít nainstalovaná výše zmíněná speciální světelná zařízení.
Zákon o silničním provozu stanoví, že zvláštním zvukovým výstražným zařízením doplněným zvláštním výstražným světlem modré barvy mohou být vybavena mj. vozidla Ministerstva vnitra používaná policií a označená podle zvláštního předpisu, kterým je ona uvedená ministerská vyhláška. Jenže toto ustanovení je primárně zaměřeno na zvuková zařízení, ne světelná, která mohou být používána i samostatně. Podle oficiálního představitele policie navíc světelná zařízení byla do daných vozidel zabudována v souladu se zákonem a na základě výjimky a schválení příslušným odborem Ministerstva dopravy. V každém případě může být diskutabilní vykládat zákonné ustanovení o možnosti používání zvláštních zvukových a světelných zařízení na policejních vozech označených podle ministerské vyhlášky tak, že tato možnost platí i pro vozy neoznačené jako policejní.
To ale vůbec není důležité pro případné měření rychlosti a pronásledování příliš rychle jedoucích řidičů ze strany neoznačených policejních vozů. Tato policejní vozidla totiž mají právo v případě nutnosti překračovat rychlostní limity a zastavovat ujíždějící hříšníky – a to nehledě na to, jestli jsou vybavena „modrým světlem“, nebo ne.

Zdůvodnění policie je zde: http://www.policie.cz/clanek/policie-vyuziva-passaty-legalne.aspx

btw. navíc jsem někde četl, že na modrou diskotéku se zastavit musí vždy, pokud to bude nelegálně (tzn. někdo si diskotéku namontoval), tak volat policii. Otázkou je, jestli v tu chvíli bude mít ještě kdo volat...
« Poslední změna: 15 Prosince 2015, 09:04:14 od x-bat »
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Nová "kladiva" na piráty
« Odpověď #10 kdy: 15 Prosince 2015, 09:31:55 »

Budu jedine rad kdyz budou pribyvat ranery a ne polcam.
Proc? Snad naopak...
http://www.autoweb.cz/mereni-rychlosti-na-dalnici-judikatura-nss/
Radar se dá detekovat, kdežto polcam ne. Takže furt raději přibrzdil před ramerem, než abych řešil ve správním řízení polcam.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re:Nová "kladiva" na piráty
« Odpověď #11 kdy: 15 Prosince 2015, 10:27:19 »

Takže pokud v zrcátku vidím pouze modrou diskotéku, nezastavuji a pouze uhýbám. Pokud vidím paži, terč nebo nápis stop tak teprve zastavím.
Chápu to správně?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nová "kladiva" na piráty
« Odpověď #12 kdy: 15 Prosince 2015, 10:41:05 »

Samozřejmě. Nemusejí honit vás a konec konců ani tu diskotéku nemusíte za vámi vidět (a nebo následně přiznávat že jste ji viděl).
IP zaznamenána

x-bat

  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
Re:Nová "kladiva" na piráty
« Odpověď #13 kdy: 15 Prosince 2015, 11:01:34 »

Dokud neuvidím nápis "STOP", tak jedu dál. Ignorováním nemůžu nic pokazit - jak je napsáno, netuším, že chtějí mě...

Z vlastní zkušenosti - městapo jsem takhle za sebou táhnul asi 2km. Vystartovali za mnou, zapli blikačky, ignoroval jsem a jel dál. Následně pustili i houkačky a STOP a začali strašně gestikulovat rukama z okna - tak jsem jim dal vědět, že o nich vím a pokračoval dále v cestě (bez zřejmé snahy jim ujet). Až jsem našel bezpečné místo k zastavení, tak jsem zastavil a vyslechl si akorát kecy o tom, jestli jsem je neviděl, co to mělo znamenat apod. K tomu jsem jim neřekl ani slovo. Dále se už řešil pouze jiný nepřestupek...
« Poslední změna: 15 Prosince 2015, 11:04:59 od x-bat »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Nová "kladiva" na piráty
« Odpověď #14 kdy: 15 Prosince 2015, 14:00:38 »

Dokud neuvidím nápis "STOP", tak jedu dál. Ignorováním nemůžu nic pokazit - jak je napsáno, netuším, že chtějí mě...

No můžete narazit na nějakého Simíra, kterej po vás začne pálit..... ne že bych radil posrat se z nich na místě, ale do úvahy to člověk při jejich debilitě musí vzít
IP zaznamenána