30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Chlapi, já vás mám rád  (Přečteno 3844 krát)

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Chlapi, já vás mám rád
« kdy: 08 Října 2020, 23:08:37 »

Týpek bude mít asi vopici jak King-Kong.  ;D ;D
https://www.youtube.com/watch?v=lvAlMMRH1w0
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Chlapi, já vás mám rád
« Odpověď #1 kdy: 08 Října 2020, 23:27:32 »

Vy jste řidič?
Bol som...  ;D ;D ;D
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 926
    • Zobrazit profil
Re:Chlapi, já vás mám rád
« Odpověď #2 kdy: 09 Října 2020, 07:53:46 »

Podle mne jim rika, ze si dal dvojdecku, ne vodecku. Coz by mozna vysvetlilo tu trojku v dechu.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Chlapi, já vás mám rád
« Odpověď #3 kdy: 09 Října 2020, 08:03:16 »

"Musí to být?"
"Musí."

To je taky dobrý...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Chlapi, já vás mám rád
« Odpověď #4 kdy: 09 Října 2020, 13:02:18 »

Nicméně jistě jste si všimli, že se nikdo nezajímal o to, jestli dotyčný 15 minut před dechovou zkouškou nic nejedl ani nepil.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Chlapi, já vás mám rád
« Odpověď #5 kdy: 09 Října 2020, 13:13:32 »

No vsak rikal ze pil. :D
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

lc81

  • Příspěvků: 740
    • Zobrazit profil
Re:Chlapi, já vás mám rád
« Odpověď #6 kdy: 09 Října 2020, 13:55:48 »

Nicméně jistě jste si všimli, že se nikdo nezajímal o to, jestli dotyčný 15 minut před dechovou zkouškou nic nejedl ani nepil.

Všiml, ale nekomentoval. Sice mám obvykle problém s rychlostí a ne s alko, ale jen informativně, do jaké míry by to šlo v rámci odvolání podle Vás shodit, když prokazatelně toto nebylo potvrzené nebo určené? Samozřejmě ne 3,4, ale něco pod 1.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Chlapi, já vás mám rád
« Odpověď #7 kdy: 09 Října 2020, 14:07:14 »

Všiml, ale nekomentoval. Sice mám obvykle problém s rychlostí a ne s alko, ale jen informativně, do jaké míry by to šlo v rámci odvolání podle Vás shodit, když prokazatelně toto nebylo potvrzené nebo určené? Samozřejmě ne 3,4, ale něco pod 1.
Myslim že když pujdete do kasina, tak mate vyssi sanci ze vyhrajete na rulete. Nekde podrzi cokoliv.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Chlapi, já vás mám rád
« Odpověď #8 kdy: 09 Října 2020, 16:08:12 »

Není to příliš dobrý argument samo o sobě, nicméně obviněný pak může doma zapátrat v paměti, co že to vlastně měl v těch 15 minutách před provedením měření, že po tom nadýchal.
Otázku, proč to neřekl na místě pak lze snadno odpálkovat tím, že se ho nikdo neptal - narozdíl od situace, kdy v nějakém méně oduševnělém stavu řekne, že nic nejedl a nepil, nebo se rovnou přizná.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Chlapi, já vás mám rád
« Odpověď #9 kdy: 09 Října 2020, 16:23:04 »

Sice chápu to myšlenkové cvičení, co tu provádíte, ale vážně by měl člověk, který usedne s 3,26 promile za volant vyváznout bez trestu?  :D

Já na jednu stranu obdivuju jakékoliv kverulantství místních matadorů, ale takovému člověku bych nejspíš nepomáhal, ani kdybych jakkoliv mohl  :D Jako vězení bych mu za to nepřál, ale pokutičku a ZŘMV ano.

BTW na to přiznání "Ano, pil jsem vodečku" stejně nemůže být brán zřetel, ne? I kdyby to byla pravda. Nebo je to v TŘ jinak?
« Poslední změna: 09 Října 2020, 16:26:22 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Chlapi, já vás mám rád
« Odpověď #10 kdy: 09 Října 2020, 18:17:49 »

Třeba byl tak podnapilý, že by v takovém stavu za střízliva za volant nikdy nesedl... ;)

Nicméně i takový řidič má právo na obhajobu. A pokud žadným způsobem nikomu neublížil (z odkazovaného videa dovozuji, že nikoli), proč mu nepomoci? Protože teoreticky podle názoru “expertů” někomu ublížit mohl? To je přece to, co tady vadí spoustě uživatelů - trestání za skutky teoreticky nebezpečné, které ale žádnou skutečnou škodu nezpůsobily.

V trestním řízení teoreticky nebude jeho nesrozumitelné přiznání na místě hrát roli, ale dost pravděpodobně mu advokát stejně poradí doznat se a projevit maximální lítost, protože je to nejjednodušší cesta k mírnějšímu trestu (pomineme-li, že se ztratí důkazy atp.).
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Chlapi, já vás mám rád
« Odpověď #11 kdy: 09 Října 2020, 19:43:05 »

To me privadi na zajmavou otazku - kdyby se v tomhle stavu priznal k cemukoliv, jako treba ze zrovna pred chvilkou do sebe kopnul 5 rumu, muze na tohle potom byt bran ohled? Budto bude organ tvrdit, ze byl silne ovlivnen alkoholem a tim padem by nemel vubec brat ohled na cokoliv, co rekl, a nebo naopak byl natolik pri smyslech, ze vedel, co rika vcetne vsech dusledku (a pochopil pouceni o pravu nevypovidat, ktere jiste mimo zaznam probehlo) a tim padem jeho stav nemohl mit vliv na rizeni.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 031
    • Zobrazit profil
Re:Chlapi, já vás mám rád
« Odpověď #12 kdy: 09 Října 2020, 19:51:32 »

vážně by měl člověk, který usedne s 3,26 promile za volant vyváznout bez trestu?
Samozřejmě. Nic špatného neudělal.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Chlapi, já vás mám rád
« Odpověď #13 kdy: 09 Října 2020, 20:24:03 »

Nicméně i takový řidič má právo na obhajobu. A pokud žadným způsobem nikomu neublížil (z odkazovaného videa dovozuji, že nikoli), proč mu nepomoci?

To já mu právo na obhajobu samozřejmě neupírám, ale i kdyby ho z toho nějaký skvělý advokát kompletně vysekal, tak tomu fandit prostě nemůžu. Můj přístup je takový, že pokud někdo nikoho jiného neobtěžuje, neomezuje, neohrožuje a neotravuje, ať si v dopravě dělá co chce. Asi bych nic neřekl, kdyby to bylo něco do jednoho promile, ale 3.2 promile je do nebe volající.. neumím si představit moc lidí, co dokážou v takovém stavu řídit (pán evidentně ani nezvládal pořádně mluvit)

Protože teoreticky podle názoru “expertů” někomu ublížit mohl? To je přece to, co tady vadí spoustě uživatelů - trestání za skutky teoreticky nebezpečné, které ale žádnou skutečnou škodu nezpůsobily.

Ano, jenže to co se tu řeší jsou v drtivé většině parkování, rychlosti a občas nějaký technický stav. U parkování, pokud někomu vyloženě nestojíte před výjezdem u baráku, je společenská nebezpečnost minimální. Proto proti tomu nic nemám a s lehkým obdivem sleduji např. Číkusovo parkovací kočkování. U těch rychlostí je to taky tak, zejména když se úsekovky staví na naprosto přehledné, dlouhé a neobydlené úseky (kde ani nejsou nehody), nebo když policie stojí u cedulí ukončující obec (osobní zkušenost z Lázní Bohdaneč)..
Ale u alkoholu a drog to imo nemůže dopadnout moc dobře.. Neřeknu 1 pivo k obědu (a pak řídit), já sám bych dokonce legislativu klidně upravil s nějakou mírně vyšší tolerancí. Jenže problém je, že všichni si myslí, že to mají pod kontrolou. Asi málo kdo z těch, kteří vědomě (chtěně) usedají pod vlivem za volant si řekne "Já to nezvládnu.". Myslí si přesný opak, přitom ty nejhnusnější nehody (a v případě drog opravdu nebezpečné honičky městem) jsou právě pod vlivem.

Jinak jako jeden z opravdu dobrých polehčujících argumentů přijímám to, že by si třeba střízlivý za volant nesedl.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Fogyn

  • Příspěvků: 871
    • Zobrazit profil
Re:Chlapi, já vás mám rád
« Odpověď #14 kdy: 09 Října 2020, 20:39:43 »

Zase je to o úhlu pohledu - já v mladých letech podnapilý "středně" z akce vezl přes město kamarády na disko a sebe domu. Ano, autem cesta na 5 minut. Ale o to, že jsem pil jsem jel pomaleji, snažil se koukat 2x tolik a obecně lze říct (i s ohledem na nynější věk a "zkušenosti") že jsem jel velmi bezpečně. Zasloužím trest? :-)
IP zaznamenána