Social networking > Nedopravní tématika

Záznam o využívání údajů z registru obyvatel

(1/3) > >>

kdo:
Objevil jsem ve výpisu využívání údajů z registru obyvatel (jako v podstatě každoročně) skutečně podivné položky:
A7284 - Bankovnictví - přístupy do základních registrů - Banka A - Běžná činnost bank
A7284 - Bankovnictví - přístupy do základních registrů - Banka B - Aktualizace průkazů totožnosti klienta

Ani s jednou z obou bank nemám aktuálně vůbec nic společného. U banky A měla kdysi dávno (cca do r. 2010) účet firma, kde jsem statutárním orgánem. U banky B jsem měl do r. 2012 svůj osobní účet. Zajímavé je rovněž to, že žádný z finančních ústavů, jichž jsem klientem, si údaje z ROB nevyžádal.

Zběžně jsem prošel aktuální verzi zákona o základních registrech a připadá mi, že k takovémuto šmírování mé maličkosti jaksi nemají soukromoprávní subjekty oprávnění. Předpokládám správně, že obě banky jsou - stejně jako by byl veřejnoprávní subjekt - povinny mi na žádost poskytnout zdůvodnění, proč si o mně informace z ROB vyžádaly?

Jan Novák:
Nejde o něco s bankovní identitou? Nebo nekoupila jedna banka druhou a nedělají si audit?

Číkus:
Nemohl si někdo brát půjčku na Vaše (zfalšované) doklady?

ladin:
Nemáte jen nějaký nový doklad? Občanku? Pas?

hh:
Mám asi podobný (možná identický problém) - ve výpisu vidím ČS, kde už 10+ roků účet nemám, od aktuálně používaných bank nic. Nehledal bych v tom zradu, nejspíš jen zavedli nějaký plošný crosscheck a moc si nelámou hlavu, jestli zpracování a aktualizace údajů k dávno ukončeným smlouvám je stále v mezích GDPR. Že tam totéž není od živých bankovních služeb může být tím, že to ty banky dělají jinak nebo vůbec.

Až se budu nudit, zkusím do nich trochu rýpnout.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi