30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 5 6 [7] 8

Autor Téma: Od 7.5. měření na D1  (Přečteno 52757 krát)

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #90 kdy: 07 Října 2016, 20:38:51 »

Problém bych viděl v tom, že zaměstnavatel tu určenou částku uhradil sám o své vůli, čímž si škodu způsobil sám. Kdyby místo toho udal řidiče, tak škodu nemá. IMHO je libovolná srážka ze mzdy z důvodu uhrazení určené částky nezákonná.
IP zaznamenána

kwokenzie

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #91 kdy: 08 Října 2016, 13:18:16 »

Ano, tech 1000 kc mi strhli z platu + jeste manipulacni poplatek od leasingovky (WTF?). Samozrejme prvni, co jsem ve firme argumentoval bylo to, ze maji urcit jako ridice me a ja si sam celou vec vyridim sam po svem, ze to je moje pravo se vyjadrit a urcit si vlastni cestu, nehlede na to, co si firma s leasingovkou upekla......nicmene jak uz to v korporatu byva, narazil jsem na arci-kokota (spravce nasi flotily), ktery mi zacal vykladat neco ve smyslu ze "pokud se ti to nelibi, tak odevzdej sluzebni auto a blaaa blaaa blaaaa".

Nemam to podlozene, ale muj osobni nazor je, ze nezakone jednani ze strany firmy to je. Nicmene do krizku se s ni ted nehodlam poustet (docela to ted u nas vre).
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #92 kdy: 08 Října 2016, 14:22:11 »

Ano, tech 1000 kc mi strhli z platu + jeste manipulacni poplatek od leasingovky (WTF?)...
Aha, tak odpustky už nejsou byznys jen pro města (a přidružené firmy), ale i pro leasingovky :D Proto teď můžou dávat nulové navýšení. :D
IP zaznamenána

kmr

  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #93 kdy: 08 Října 2016, 19:21:45 »

Skoro bych si myslel, že když vidí úřad leasingovku, tak vysmahne výpalné ve dvojnásobné výši a doufá, že to spousta firem řeší právě takto...
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #94 kdy: 08 Října 2016, 19:26:27 »

kwokenzie - Podle toho co píšeš tipuji že se jedná o Arval a ten manipulační poplatek je 300kč
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #95 kdy: 09 Října 2016, 13:26:48 »

Ano, tech 1000 kc mi strhli z platu + jeste manipulacni poplatek od leasingovky (WTF?). Samozrejme prvni, co jsem ve firme argumentoval bylo to, ze maji urcit jako ridice me a ja si sam celou vec vyridim sam po svem, ze to je moje pravo se vyjadrit a urcit si vlastni cestu, nehlede na to, co si firma s leasingovkou upekla......nicmene jak uz to v korporatu byva, narazil jsem na arci-kokota (spravce nasi flotily), ktery mi zacal vykladat neco ve smyslu ze "pokud se ti to nelibi, tak odevzdej sluzebni auto a blaaa blaaa blaaaa".

Nemam to podlozene, ale muj osobni nazor je, ze nezakone jednani ze strany firmy to je. Nicmene do krizku se s ni ted nehodlam poustet (docela to ted u nas vre).

Pokud to mají v plánu dělat pravidelně, tak bych to řešil hned a důrazně.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #96 kdy: 09 Října 2016, 18:42:01 »

Řekl bych, že na to máte tři roky. Takže pokud chcete mít "zaplacené" pokuty jako "spoření" tak je po dvou letech a desíti měsíci vyzvete k vrácení všech stržených částek. Tady bych se vůbec nebál soudního sporu (se zaměstnavatelem), pokud je zřejmé (třeba z výplatního lístku), že se jedná o úhradu pokuty + poplatku. Ale záleží na tom, kde chcete být za ty tři roky.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #97 kdy: 09 Října 2016, 18:59:31 »

Ještě mrkněte, jestli máte nějaké papíry, kterými Vám předávají auto do užívání (pokud něco takového u Vás existuje), aby to tam někde nebylo napsáno.
Nebo by to muselo být uvedeno v pracovní smlouvě. Jediný, kdo přes firmu došáhne na Vaši výplatu, je ze zákona exekutor. 
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #98 kdy: 09 Října 2016, 20:36:43 »

Nesouhlásím s kverulantem, takové ujednání sice může existovat, ale bude neplatné.
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #99 kdy: 09 Října 2016, 22:43:35 »

Do odvolání ke správnímu deliktu provozovatele píšu zpravidla něco takového:

Pro odpovědnost zaměstnance za škodu platí podle § 125 odst. 3 zákona č. 65/1965 Sb., zákoník práce: „Zaměstnavatel je povinen prokázat zaměstnancovo zavinění s výjimkou případů uvedených v § 176 a 178.“ Tedy pouze v případech specifikovaných v § 176 a 178 zákona č. 65/1965 Sb. není nutné dokazovat zavinění. A pod odpovědnost za schodek na svěřených hodnotách, resp. za ztrátu svěřených předmětů rozhodně nelze podřadit přestupek spáchaný vozidlem zaměstnavatele. Jedná se tedy o účelovou kalkulaci zákonodárce a následně správních orgánů a soudů s „možností“ provozovatele využít obecně nízkého právního povědomí zaměstnanců a řešit tento problém autoritativním jednáním, které nutně obsahuje znaky bossingu, šikany, autoritativního nátlaku nebo jiného nezákonného působení na zaměstnance. Tím toto jednání provozovatele naplňuje skutkovou podstatu § 177 odst. 1 TrZ.
IP zaznamenána

kwokenzie

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #100 kdy: 10 Října 2016, 11:21:26 »

Ve smlouve o uzivani vozu je samozrejme napsano, ze s kazdou srazkou musi zamestnanec souhlasit. Vim, ze pravne je to spatne a mohl bych se hadat, ze chci spravni atd.... Bohuzel ted neni zrovna vhodna doba, kdy bych chtel takto proti firme jit :/ Jednalo by se pouze o Pyrrhovo vitezstvi, bohuzel.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #101 kdy: 10 Října 2016, 11:28:14 »

Tím spíš se jedná o útisk podle § 177 TZ.
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #102 kdy: 10 Října 2016, 11:49:28 »

Citace
Bohuzel ted neni zrovna vhodna doba, kdy bych chtel takto proti firme jit :/ Jednalo by se pouze o Pyrrhovo vitezstvi, bohuzel.
No a s tím se právě počítá. SO s pomocí zaměstnavatele dosahuje naprosto dokonalého výsledku - prostě buď zaplatíš, nebo nebudeš mít co žrát.

Věřím každému zaměstnanci, že je to těžké jít do (soudního) sporu s firmou. Někdy se dá využít nové zhůvěřilosti zvané Společenská odpovědnost firmy. Zvláště zahraniční majitelé na takové deklaraci zpravidla trvají. Jejím obsahem bývá slib, že firma bude dodržovat zákony, nebude vykořisťovat černoušky a bude podporovat mrzáčky a ekologii. Většinou z toho kupodivu plyne i to, že se firma bude chovat korektně i k vlastním zaměstnanců. Pak je možné při vhodné konstelaci poslat zmrdy z nadnárodního vedení proti zmrdům lokálním. Je to ovšem balancování na ostří nože.
IP zaznamenána

šusplech

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #103 kdy: 31 Října 2016, 08:46:58 »

Tak mezi 178 - 182 už ty kamery sundali.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Od 7.5. měření na D1
« Odpověď #104 kdy: 31 Října 2016, 09:59:44 »

Myslim ze ne, vcera jsem tam jel a domnivam se ze jsou na mytnych branach, jel jsem asi 110km/h, zapomnel jsem, tak uvidime  ;)
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 5 6 [7] 8