30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Itálie - mýtné  (Přečteno 3003 krát)

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Itálie - mýtné
« kdy: 22 Července 2017, 23:12:47 »

Jel jsem minulý týden z Gardy domů po italské dálnici na motorce. Jeli jsme tři, u Verony nefungovala mýtná brána - bylo otevřeno, lístek jsem přes několik pokusů z mašiny nedostal. Kolegové byli ve vedlejším vjezdu úspěšní, tak si říkám, že při výjezdu to na mýtnici vysvětlím, že jsem nedostal lístek, ale že samožřejmě zaplatím mýtné po vzoru kolegů. Omyl, dohoda se nekonala. Oficír si ode mě vzal patnáct euro a přisolil k tomu lístek s 60 eur doplatkem, splatným do 10 dnů. Na lístku je moje RZ a typ motocyklu.

Někdo s podobnou zkušeností? Jde mi o to, jestli italové posílají tyhle věci do ČR a dostanou se podle RZ k údajům majitele (mě). Jinak samozřejmě chystám výměnu RZ a příští rok jedu s jinou.
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:Itálie - mýtné
« Odpověď #1 kdy: 23 Července 2017, 13:18:25 »

Nějaké ztotožnění krome RZ proběhlo?
IP zaznamenána

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Itálie - mýtné
« Odpověď #2 kdy: 23 Července 2017, 21:47:43 »

Nějaké ztotožnění krome RZ proběhlo?

Nene. Jen značka motorky (bez další specifikace) + RZ + nějaký můj klikyhák jakože podpis
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Itálie - mýtné
« Odpověď #3 kdy: 24 Července 2017, 09:42:50 »

Teď už to nepůjde, nicméně já bych si udělal minimálně video některého pokusu o vylovení lístku.
Mě osobně se stala situace podobná. Před cca 3 lety jsem jel z Benátek nahoru na na Veneto. V Benátkách jsem normálěn vzal lístek, dal ho do škvíry nad autoradio jako vždy a jel. Když jsem přijel na konec dálnice, dal jsem tak lístek, pak platební kartu. Najednou nějakej divnej zvuk, za mnou padla závora a z automatu se začaly sypat lístky. Já vystoupit nemohl, tak vystoupila spojezdkyně a šla hledat nějakou živou duši. Nakonec někoho sehnala. Ten přišel, chytal se za hlavu, vylovil nám kartu a prý, že máme na nějkém kontaktním místě u Benátek zaplatit. Jelikož jsme byli na cestě domu, kašlali jsme na to. Nedorazilo mi nic. Ale jak říkám, je to tři roky zpět a tehdy ještě neměli ty možnosti co maj dneska.
IP zaznamenána