30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování na místě pro rezidenty  (Přečteno 2455 krát)

Klicky

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Parkování na místě pro rezidenty
« kdy: 20 Února 2022, 20:56:00 »

Ahoj,

předevčírem jsem přijel k sobě do ulice a vzhledem k tomu že bydlím v jednom městě kde má zimní stadion značně poddimenzované parkoviště a lidé tak parkují v nejbližším okolí mi nezbylo než zaparkovat na místě pro rezidenty (jedná se cca o 12 míst v ulici). Podotýkám že konkrétně vozidlo které jsem toho dne řídil nemůže na tomto místě parkovat. Vzhledem k tomu že cca 90% vozidel parkujících v ulici včetně mého tam nemělo co dělat, zavolal nějaký aktivní soudruh (a to zcela oprávněně) dětskou policii která umístila za stěrač mého vozidla lístek s pokutou.

Je vůbec nějaká šance se v takovém případě z dané situace vyvlíknout? Můžu to svést na to že jsem třeba něco stěhoval atp? nebo se k tomu u správního řízení nebude přihlížet?

Jsou to teprve dva dny takže jsem ještě ani nebyl nahlídnout do spisu abych viděl co tam kucí nafotili.

Díky!
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na místě pro rezidenty
« Odpověď #1 kdy: 20 Února 2022, 21:15:39 »

Jakým způsobem jsou ta místa vyhrazena? Jaké tam jsou značky?

Lístek od městapa ignorujte a počkejte, až něco přijde od úřadu. To vyzvedněte poslední den lhůty a nahrajte sem v anonymizované podobě. Zatím si můžete pro inspiraci přečíst pár témat.

Jak dopadlo tohle?
IP zaznamenána

Klicky

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na místě pro rezidenty
« Odpověď #2 kdy: 21 Února 2022, 11:37:42 »

->Číkus

Ahoj,

značka v příloze
IP zaznamenána

Klicky

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na místě pro rezidenty
« Odpověď #3 kdy: 21 Února 2022, 11:40:05 »


Jak dopadlo tohle?

Hele, nevím čím jsem onehdá myslel asi prdelí, ale všechno jsme zaplatili, přitom kdybychom se domluvili se statutárem (Co sám měl na krku tak 20 pokut) tak jsme to mohli všechno smrknout dohromady a odpálit tak za polovic.

Ponaučení pro příště.
IP zaznamenána

Klicky

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na místě pro rezidenty
« Odpověď #4 kdy: 08 Března 2022, 10:36:56 »

Ahoj,

tak pokuta dorazila, viz. příloha.

Ještě než začneme něco kuchtit, s ohledem na to že auto je služební včetně užívání pro osobní účely, má smysl když to statutár hodí na mě jako fyzickou osobu, když nechci aby se to řešilo přes něj?

Díky
IP zaznamenána

Klicky

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na místě pro rezidenty
« Odpověď #5 kdy: 08 Března 2022, 10:37:34 »

Pokuta
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na místě pro rezidenty
« Odpověď #6 kdy: 08 Března 2022, 12:11:22 »

Postavil bych na váhy, jestli tuto hru chcete hrát. 300 Kč je tak absurdně nízká částka, že se vám s jistotou jít do správního řízení nevyplatí. Ledaže byste si vyloženě chtěl pohrát, nebo měl 100% jistotu, že to vyhrajete (např. zábor, nebo pokuta zjevně udělená v rozporu se zákonem).
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 422
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na místě pro rezidenty
« Odpověď #7 kdy: 08 Března 2022, 12:33:15 »

Pokuta

Tohle není pokuta, to je nabídka, že když zaplatíte, tak zavřou oči a nebudou ni dál řešit.
Prostě klasický úplatek.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 925
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na místě pro rezidenty
« Odpověď #8 kdy: 08 Března 2022, 14:59:21 »

Na takhle oznacenem parkovisti bych za predni sklo dal kus papiru, na ktery bych napsal "Platne parkovaci opravneni 100080" a spokojene bych se odebral za svymi povinnostmi.
IP zaznamenána

Klicky

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na místě pro rezidenty
« Odpověď #9 kdy: 08 Března 2022, 17:34:42 »

Na takhle oznacenem parkovisti bych za predni sklo dal kus papiru, na ktery bych napsal "Platne parkovaci opravneni 100080" a spokojene bych se odebral za svymi povinnostmi.

Mají na to databázi, karty se nevydávají
IP zaznamenána

Klicky

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na místě pro rezidenty
« Odpověď #10 kdy: 08 Března 2022, 17:35:11 »

Pokuta

Tohle není pokuta, to je nabídka, že když zaplatíte, tak zavřou oči a nebudou ni dál řešit.
Prostě klasický úplatek.

Tak to je jasný, tím jak je odpovědnost provozovatele v zákoně zakotvená je to prakticky výpalný
IP zaznamenána

Klicky

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na místě pro rezidenty
« Odpověď #11 kdy: 08 Března 2022, 17:35:33 »

Postavil bych na váhy, jestli tuto hru chcete hrát. 300 Kč je tak absurdně nízká částka, že se vám s jistotou jít do správního řízení nevyplatí. Ledaže byste si vyloženě chtěl pohrát, nebo měl 100% jistotu, že to vyhrajete (např. zábor, nebo pokuta zjevně udělená v rozporu se zákonem).

No já právě přemejšlel že bych si hrál...
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na místě pro rezidenty
« Odpověď #12 kdy: 08 Března 2022, 18:46:21 »

Pokud si chcete hrát, pak bezevšeho. Pokud se chcete vyvinit (což bych vám samozřejmě přál), pak to nemá při takové částce smysl - pokud tedy není vaše hodinová sazba něco jako 40 Kč/hod.

V dnešní době už je takto nízká částka spíše výjimka; některé obce (ahoj Kutná Horo) posílají formou výzvy i odpustky na 1000-1500 Kč (parkování), či dokonce 2000 Kč (rychlost) a tam to už pak smysl má.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

honza16

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na místě pro rezidenty
« Odpověď #13 kdy: 08 Března 2022, 20:32:18 »

Já myslím, že vyhrazené je jen jedno místo(před značkou), protože ve vyhlášce 294/2015 je pro stanovení úseku platnosti dopravní značky uvedená dodatková tabulka "E 8d Úsek platnosti", která má udávat vzdálenost v metrech, a ty na tabulce nevidím. Pokud by chtěli udávat počet míst, tak na to je specifická dodatková tabulka "E 1 Počet ", která má viditelně jiné parametry než dodat. tabulka z vaší fotky. Takže si myslím, že pokud jste nestál přímo před značkou, ale vpravo od ní, tak se na vaše vozidlo dané dopravní značení nevztahuje, protože na fotce vyobrazená dodatková tabulka neexistuje.
IP zaznamenána