Ukončené případy > Jízda na červenou, pásy, světla

[WIN] Projetí na čevenou, krátká žlutá, správní delikt

(1/11) > >>

topten:
Založil jsem nové téma k mému projetí na červenou, které jsem začal pod imperatorem_cz, za což se mu ještě jednou omlouvám, že jsem mu tam vlez.
původně:
http://30kmh.cz/index.php?topic=346.15

topten:
Shrnutí:
Projetí červené, měli krátkou žlutou a na tom stavím svoji obranu.

Popis události:
Jel jsem k semaforům max. povolenou rychlostí cca 70km/h, rozsvítila se žlutá a krátce na to červená, takže jsem do křižovatky vjel když svítila cca 0.5sec červená.

Důkazy orgánu (městský úřad):
- foto se žlutou na semaforu, auto tam ještě není.
- foto s červenou na semaforu, auto cca 10m před hranicí křižovatky.
- foto kde jsem celým autem za hranicí křižovatky (850ms po začátku červené).
- detailní foto zepředu, auto celé v křižovatce, díky ČB výtisku není vidět řidič.
U každé fotky je časová značka, z kterých vyplývá, že žlutá svítila (minimálně) 2.3sec.
Dopočítáním vychází, že do křižovatky jsem autem vjel cca 500-600ms po začátku červené.

Moje zjištění:
Po necelých 2 měsících jsem proved měření délky žluté - 3.0 sec.
Změřil jsem délku žluté na jiných 2 křižovatkách v jiném městě s povol. rychlostí 70km/h - 4.0sec.
Tedy rozdíl 1.0sec.

Legislativa:
Dle norem ČSN-EN minimální délka žluté 3sec.
Dle technických podmínek ministerstva dopravy minimální délka žluté 3sec pro rychlosti do 60km/h, pro vyšší rychlosti se mi nepodařilo zjistit, ale logicky (snad) víc.
Dle předpisu OSN EHK 13 a 78 minimální brzdné dráhy ze 70km/h / za jak dlouho se tato vzdálenost ujede:
osobák:   39.7m / 2.04sec
autobus:  48.2m / 2.47sec
náklaďák: 53.1m / 2.73sec.
K tomu připočíst reakční čas řidiče 1.3sec (podle přednášky na internetu z dopravní fakulty).
Tedy minimální délka žluté pro bezpečné zastavení 3.34sec pro osobák, 4.03sec pro náklaďák.
Protože po silnici jezdí osobní i nákladní auta, bere se vyšší údaj, tedy 4sec, což koresponduje s jiným křižovatkami, ale ne s tou "mojí".

topten:
Dosavadní řešení silničního piráta, tedy mě:
- od orgánu dopis - výzva k uhrazení určené částky (1000kč) se složenkou nebo platba bankovním účtem - u bankovního účtu měli špatný konstantní symbol (KS), který komerčka ani neumožnila přijmout, ale např. rajfka jo. + výše zmíněné foto s důkazním materiálem.
- moje odpověď dopis (odesláno 12.den) - špatný KS = nemůžu zaplatit + chci fotky (v autě jsem, ale nevím jestli řídím nebo jsem navigátor), dal jsem jim můj e-mail.
- od orgánu e-mail: - o špatným KS víme, zaplatit bez KS do 15 dnů od výzvy, fotky - nedaj. Zaplatit ve lhůtě 15 dnů od výzvy už nejde, ani nechci.
- od orgánu dopis - správní delikt - pokuta 2500 + 1000 náklady řízení. Spousta blábolů + když byl špatnej KS, měl jsem zaplatit přiloženou složenkou. Žádná zmínka o tom jestli přestupek měl za následek dopravní nehodu.

topten:
Dosavadní rady zde na fóru (2M + jkraus222), za které srdečně děkuju:
- když už to je ve SPRDELi, tak to nejde vrátit a nemůžu přít o 5 bodů
- odvolat se na §125f odstavec 2 / b)-nebyl to přestupek nebo c) - došlo k nehodě, = za delikt neodpovídám.

topten:
Co dál?
- pošlu odpor
- něco ve stylu dle §125f odst. 2 za správní delikt neodpovídám.
- rád bych je popíchnul za ten špatnej konstantní symbol, tak se ptám, když tam je složenka i bankovní účet, musím zaplatit složenkou, když to převodem nejde, protože mají špatné údaje, nebo ne?
Tedy dodat něco ve stylu: Výzva k uhrazení určené částky je neplatná, protože nesplňovala §125h odst. 4 (neplatné údaje pro provedení platby - KS, o čemž jste věděli)

A co pak?
Předvolají si mě?
Musím jim tam něco říct - např. že se žádný přestupek nestal (zákon 200/1990 §2 odst. 1 - přestupek je zaviněné jednání, což v tomto případě není).
Nebo se seznámím s tím co mají a pošlu jim to pak písemně?
Musím hned vybalit všechny argumenty, tedy že žlutá má být 4 sec?
Chtěl bych je dotlačit aby mě odklepli délku žluté podle fotek, tedy 2.3sec a argumentovat minimální délkou 3sec, a až poté co si změří že mají 3 sec, tak přejít na 4 sec, ale abych mohl tenhle argument ještě vůbec použít..

Jestli se to povede, tak je chci dotlačit k tomu aby uznali že to maj blbě nastavený, že to jsou pitomci a že pokuty udělujou nezákonně.
Co pak bude s těma co za těch několik minulejch let zaplatili a možná i někdo přišel o řidičák?
Mohli by se po uřádu povozit?

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi