Ukončené případy > Jízda na červenou, pásy, světla

[?] Výzva-Nerespektoval signál S2a-červeného světla

(1/4) > >>

kekle:
Pěkný den přeji

Dnes mne od obědu vyrušila paní pošťačka která donesla výzvu(Magistrátu města Ostravy) k zaplacený určené částky.
Kde podle automatizovaného technického prostředku používaného bez obsluhy při dohledu na bezpečnost ten krám prý nafotil 1.5 2015 za nezastavení před křižovatkou a blá blá blá......

Platit jaksi nemám v plánu. (a stále jsi neuvědomuji že jsem jel na červenou)

V tomhle příspěvku mi jde hlavně o to aby jste mi (prosím) pomohli pochopit některé informace které jsem na 30kmh našel.

1.
Jak můžu požádat o tzv.Odpor proti příkazu o uložení pokuty(Vzor jsem zde už našel) A po vyplnění vzoru ho mám vytisknout a donést na magistrát osobně ? nebo se dá poslat v elektronické verzi ?

2.
Udání třetí osoby
Tak jsem si tu podstatu tady přečetl ale jak mám (jakým dokumentem) mám tu osobu udat ?
A když bych udával osobu která už není mezi námi tak by musel žít ještě toho 1.5 2015 a zemřít by musela až po termínu?

3.
Vadí že jsem výzvu roztrhal a pokrčil ?


Děkuji za reakce každého druhu.  ;)

gw:
Kde v Ostrave se to melo stat?
1. Odpor se podava po Prikazu, coz je jeste daleko.
2. Treti osoba se udava az na vyzvu, kterou by mel urad teprve zaslat. Pripadne se da poslat i pred zahajenim rizeni, ale je to spise zbytecne. Dokument by mel obsahovat udaje treti osoby, zejmena jmeno, prijmeni, bydliste a datum narozeni a je efektivni ho poslat doporucene postou. Samozrejme neni problem ho poslat do DS.
Mrtvola by samozrejme v den spachani prestupku mela byt jeste natolik ziva, aby byla schopna alespon trochu ridit automobil.
3. Vyzva k zaplaceni urcene castky (odpustku) se bezne zahazuje a ceka se, s cim urad prijde dal (pokud s necim vubec prijde - Praha). V Ostrave jsou tak nejak rychlejsi a efektivnejsi, takze tam zrejme casem neco urcite prijde. Vyzva k zaplaceni urcene castky neni zadnym pravomocnym rozhodnutim o prestupku (muze nastat pripad, ze se zadny prestupek nestal, a presto dostanete vyzvu) a ani o pokute.

Dalsi veci ke studiu napriklad z nedavne doby zde: http://30kmh.cz/index.php?topic=1424.0

2M:
1. Odpor se dává jen proti příkazu.. výzva k zaplacení určené částky je výzva a ne příkaz.

2. Když chcete někoho udat tak stačí jim normálně poslat jméno, adresu a datum narození.
Ale není nutné s tím pospíchat. Úřad by měl stejně poslat ještě provozovateli výzvu k podání vysvětlení. A i když se na to vykašle tak to na SPRDEL může překlopit až po 60 dnech od chvíle co se o přestupku dověděl.
Takže buď počkat na výzvu k podání vysvětlení a nebo když nechcete riskovat tak jim to poslat koncem těch 60 dnů.
Kdy se úřad o přestupku dověděl bude ve spisu.

3. Tak to záleží.. jak jste tu výzvu chtěl využít. Třebas na podpal to nevadí.. ale použití místo toaletního papíru se roztrháním na malé kousky komplikuje.
 :)

vvvvvv:
Pravděpodobně se to týká toho - http://30kmh.cz/index.php?topic=1142.0 - nevím o žádném jiném místě v Ostravě, kde by byla detekce jízdy na červenou.

Mrtvola je nejbezpečnější řešení.

Napadlo mě, že mohlo taky dojít k tomu, že provoz řídila policie (např. z důvodu nehody), ale stále docházelo k fotografování.

Mates:
Hlavně pozor na to, aby mrtvola před svou smrtí, kteroužto prožila týden po řízení Vašeho plechového miláčka, neležela půl roku na LDNce na přístrojích. Je vhodné vůz pjčovat mladým a aktivním mrtvolkám :)

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi