30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Na výběr tisícovek za rychlost na opravované D1 nabírá Jihlava úředníky  (Přečteno 3012 krát)

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil

http://jihlava.idnes.cz/pokuty-z-dalnice-d1-mohou-pomoci-mestske-kase-f3b-/jihlava-zpravy.aspx?c=A170111_2298082_jihlava-zpravy_evs&setver=full

Oni už vědí kolik bude pokuta

Prej vítaná pomoc městskému rozpočtu. Jděte doprdele s těma kecma o bezpečnosti!
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil

Citace
Podle ministerstva dopravy pokutu za rychlejší jízdu platí až 80 procent lidí, kteří dostanou výzvu k vyřešení přestupku.
Ovečky.
Citace
„Samozřejmě víme, že část pokut bude nevymahatelná. Ty jsou z velké části za zahraničními řidiči,“
Takže Helmut by mohl fungovat nadále.

Nicméně mne pobavilo toto: Řidičům, kterým bude naměřena vyšší rychlost, bude stanovena jednotná pokuta 1 000 korun.
Tedy pokud pojedu 250, dostanu 1000 pokutu? To asi ne :)
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 146
    • Zobrazit profil

Mně se velmi líbí ty tři věty: „Řidičům, kterým bude naměřena vyšší rychlost, bude stanovena jednotná pokuta 1 000 korun. Celou by si ji na svůj účet měl připsat právě magistrát. Mohlo by tak jít o vítanou pomoc městskému rozpočtu.“

To ovšem tedy znamená, že se především nejedná o deklarovaný „dohled nad bezpečností silničního provozu“, nýbrž o podnikatelský projekt dané obce, která je motivována především vidinou vlastního zisku. Tím pádem příslušný správní orgán je evidentně „podjatý“. No a v druhé řadě ten paušál 1000 kč je též velice pěkný, protože prokazuje, že není rozhodující míra překročení stanoveného limitu, ale prostě paušální taxa a tedy nelze hovořit o skutečně způsobeném ohrožení (když je lhostejné, zda-li se jedná o překročení o 8 km/h či 15 a více km/h) a za těchto okolností tedy není možné hovořit o naplnění materiálního aspektu přestupku, ale pouze o plnění obecní pokladny… :-)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil

Taky mám pocit, že si tou otevřeností trochu naběhli na vidle. Ale z toho, co se zde probíralo o tamních poměrech, tak patrně nejen v Rusku, ale i v Jihlavě je zkrátka možné úplně všechno.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil

Nějakou dobu jsem tam žil. A musím říct, že co tam člověk poznal za realitu, to není jen tak někde  :D
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 146
    • Zobrazit profil

…a nejen v Jihlavě.  :-\
IP zaznamenána