30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Propadlá lékárnička - doručený dopis od úřadu a co dál  (Přečteno 15317 krát)

kotrcmi1

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil

Opět ahoj, před měsícem jsem dával do diskuze tento článek:

"Ahoj, dnes mě na motovýletu zastavili výběrčí pokut. Přišlo na řadu hledání prkotin, došlo na kontrolu lékarničky a zadařilo sem jim , lékarníčka platná do roku 2013 mě mohla stát "až 2000 kč", ale že byl pan policista hodný dáme to za 2 kilča a nechá mě štastnýho jet dál. Nevím jestli jsem zareagoval zbrkle  , ale okamžitě jsem odpověděl, že tady nic řešit nebudu. Dál následovalo focení a sepisování papíru. Nic jsem nepodepsal a nic jsem nevyplňil. Předpokládám, že v blízké době příjde liebesbrief z úřadu a bude následovat návštěva. Je něaká možnost jak se účině bránit tomudle kolotoči na peníze ?  V diskusi jsem podobné téma nenašel. "

Dnes jsem se konečně dočkal a přišel na místní pobočku elaborát o třech stránkách  ;D, někdo si s tim dal docela práci a popravdě nevidím cestu jak se z toho dostat. Dokumenty přikládám níže.  ???
IP zaznamenána

Luky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 82
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá lékárnička - doručený dopis od úřadu a co dál
« Odpověď #1 kdy: 09 Srpna 2014, 12:15:09 »

Je k tomu i svícení, takže to bude o malinko těžší.

Počkejte na 15. den od doručení a podejte odpor (Tímto podávám proti příkazu ze dne 6. 8. 2014 odpor.), také požádejte o kopii spisu a hoďte ji sem.
Hlavní část obrany vidím na materiální aspekt + procesní záležitosti + rozpor ve výpovědi.
IP zaznamenána

kotrcmi1

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá lékárnička - doručený dopis od úřadu a co dál
« Odpověď #2 kdy: 09 Srpna 2014, 12:28:05 »

Ok ,ale mám trochu obavy ze zbytečného eskalování. Jakým způsobem bude probíhat další jednání ? Na Kutnohorský úřad to mám asi 100 km takže se chci vyvarovat zbytečnému lítání tam a zpět.
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá lékárnička - doručený dopis od úřadu a co dál
« Odpověď #3 kdy: 10 Srpna 2014, 05:30:56 »

na úřad nejni třeba chodit, všechno se dá řešit poštou  ;)
IP zaznamenána

max

  • Příspěvků: 211
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá lékárnička - doručený dopis od úřadu a co dál
« Odpověď #4 kdy: 14 Srpna 2014, 16:47:02 »

- co se světel týče, tak pokud se dobře pamatuji, tak Mustang má vpředu jen dvouvláknovou žárovku (potkávací + dálkové), tedy žádné obrysové, denní a podobná hovna, která uvádí v příkazu. Také světlo nesvítí když motor neběží a upřímně u těchto starých strojů není moc vidět. Tady bych možná nechal vypovídat policajty, zejména kdy si toho "nesvícení" všimli - když jste stál a motor neběžel? :-)

- prošlá rouška a rukavice? tady bych asi požadoval znalecký posudek, jakým způsobem by mohl být ohrožen život poteciálně zraněného u nehody.

- pokud ouřada tahá přitěžující okolnosti v podobě jednoho záznamu v kartě řidiče za poslední 3 roky, zajímal bych se o co šlo - pokud to nebude kvůli svícení nebo lékárničce, poslal bych ho s tím do míst kam i vladař chodí sám

Úředník provedl kus práce, ale vypadá to, že potřebuje zaměstnat. Zatím podat odpor a čekat co bude dál. Osobně bych volil metodu osvědčenou metodu zdržování v kombinaci s požadavky dodatečného dokazování.
IP zaznamenána

kotrcmi1

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá lékárnička - doručený dopis od úřadu a co dál
« Odpověď #5 kdy: 14 Srpna 2014, 16:58:06 »

Něco takového mám v plánu , každopádně děkuji za Váš příspěvek . Podám písemně odpor. Je něco na co bych si měl při podávání odpor dát pozor  a na co nezapomenout ? Může mi podání dporu uškodit ?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Propadlá lékárnička - doručený dopis od úřadu a co dál
« Odpověď #6 kdy: 14 Srpna 2014, 17:07:26 »

Je něco na co bych si měl při podávání odpor dát pozor  a na co nezapomenout ?
Viz výše. Napíšete jen že podáváte odpor a proti jakému rozhodnutí, víc netřeba.

Může mi podání dporu uškodit ?
Ve správním řízení v případě prohry budete navíc platit 1000Kč náklady řízení.
IP zaznamenána