30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)  (Přečteno 26382 krát)

franta93

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #30 kdy: 10 Června 2014, 23:27:13 »

ok , já zkusím zajít za tou babou jak jí je zkusím na ní nějak zapůsobit až příjde dopis tak se ozvu a doufám že to s vaší pomocí dobře dopadne
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #31 kdy: 10 Června 2014, 23:28:26 »

Jinak na nějaké domlouvání s údajně poškozenou bych byl velmi opatrný, jak už bylo řečeno, někdo může zavětřit a pokusit se Tě stáhnout o prachy, přičemž vůbec není jisté, že tím něco získáš. Navíc v tuto chvíli nepokládám ani za jisté, že má nějaké zranění v souvislosti s nehodou, dokud toto nebude prokázáno, tak bych s ní vůbec nic neřešil. Že jí bolí záda, no a co? Mě taky bolí záda.

Na druhé straně už z morálního pohledu je rozdíl mezi úřady a poškozenými. Ukázat finger úřadu bývá morálně ospravedlnitelné (často je naopak nemorální spolupracovat), ukázat finger poškozeným je neoddiskutovatelná sviňárna.

I když zrovna bolest zad patří mezi zranění využívaná k podojení viníka nehody (bolesti zad můžete mít i když doktoři objektivně nic nenajdou a těžko někdo prokáže opak).

já jsme mohl jet klidně 80 90 ja nevím kolik jsem jel jel sjem celkem rychle proto jsem myslel ze bude lepší říct že jsem se nevěnoval řízení a říct že jsem jel 60 než říct že jsem jel 80 a z fotek na nehodě bude nejspíše jasné že jsem nejel 50 ani 40
Mohl jste po pravdě říct, že si nejste jistý kolik jste jel. Lepší než si vymyslet rychlost která je stejně přestupek (nevědět kolik jste jel zatím ještě přestupek není).
Kdyby to došlo k soudu, stejně by se dělal znalecký posudek. Když v něm vyjde rozmezí vyšší (třeba 70-80), budete za lháře. Když spodní hranice vyjde nižší (třeba 55-65), může se vzít těch 60 z Vaší výpovědi, zatímco jinak by se podle in dubio pro reo měla uvažovat ta spodní hranice.
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #32 kdy: 11 Června 2014, 12:02:33 »

franta93 - po přečtení mam pocit že jste normální trol a nebo jak už bylo psáno se vyžíváte v sebemrskačství.
S výpovědí se už nedá nic dělat takže se tím zaobírat nebudu.
Rozhodně bych ale v této chvíli domnělou poškozenou nevyhledával. Opravdu, může vám to jen uškodit. Pokud ji  chcete navštívit a optat se jak jí je tak budiž. Rozhodně ale nepokoušejte nějak "dohodnout".  :)
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #33 kdy: 11 Června 2014, 16:42:26 »

Franta93: Nějak moc nechápu, na co tady ten případ pitváš a chceš rady, když pak stejně ve finále děláš (nebo prohlašuješ, že uděláš) pravý opak toho, co Ti všichni doporučují.

Na tu babu se teď vyser, nezískáš tím nic, leda že si řekne: jo, z něj by mohlo něco kápnout, jestli chce, abych držela hubu a najednou byla zdravá jak po návštěvě v Lurdech, tak ať hezky zaplatí. Ať správní orgán prokáže, že utrpěla nějaké zranění a že ho utrpěla právě v důsledku nehody. Mně se to stejně nějak nepozdává - rychlost vozidel v době nárazu zřejmě nebyla nijak závratná, nikomu jinému v buse se nic nestalo a ona jako jediná je na tom tak hrozně špatně, že nemůže ani ležet?
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #34 kdy: 11 Června 2014, 19:46:01 »

Smutný je, že jsou to právě ti slušný a poctivý, který jsou nejvíce trestaní. To je i tvůj případ, postavil si se čelem a chtěl to z morálního hlediska vyřešit, jenže to by tě mohlo stát papíry v případě toho zranění. Orgánům je při ukládání sankce šumák jestli si hodný, poctivý, férový apod. dostaneš paletu tak jako tak. Zákon stanoví spodní hranice, ale ty jsou v některých případech likvidační např. 25 - 50tis pokuta a zákaz 1 - 2 roky a nejde s tím nic dělat.
Tesat do kamene před úřadem, kam se chodí pro hotovej řidičák!

Na tu babu se teď vyser, nezískáš tím nic, leda že si řekne: jo, z něj by mohlo něco kápnout, jestli chce, abych držela hubu a najednou byla zdravá jak po návštěvě v Lurdech, tak ať hezky zaplatí.
;D

Mně se to stejně nějak nepozdává - rychlost vozidel v době nárazu zřejmě nebyla nijak závratná, nikomu jinému v buse se nic nestalo a ona jako jediná je na tom tak hrozně špatně, že nemůže ani ležet?
To nejste jediný.  ;)
« Poslední změna: 11 Června 2014, 19:50:20 od unlimited »
IP zaznamenána

torrente

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #35 kdy: 12 Června 2014, 01:50:47 »

Asi před 5 lety jsem měl menší bouračku. Takovej ťukanec v křižovatce. V podstatě se nikomu nic nestalo. Já ani nebyl připoutanej a neměl jsem ani škrábnutí. V tom druhym autě vystřelil překvapivě airbag. Na autě nebyla žádná velká škoda a pak to auto odjelo po vlastní ose. Šlo to do správního řízení a po nějaký době mi přišel dopis, že ta ženská, co to auto řídila, si druhej den zašla někam k doktorovi a ten jí napsal neschopenku snad na měsíc. Taky jsem byl podělanej, co z toho bude. Už jsem pomalu začal přemejšlet, jestli začít shánět advokáta, nebo se nějak vyrovnat bokem, ale nakonec mi přišlo rozhodnutí, že znalec to její zranění posoudil jako banalitu, kterou nelze považovat za ublížení na zdraví. Dostal jsem jenom pokutu.
« Poslední změna: 12 Června 2014, 02:06:28 od torrente »
IP zaznamenána

honza16

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #36 kdy: 13 Června 2014, 18:28:33 »

S tou přiznanou rychlostí si asi franta93 dělá srandu,neboť v daném úseku je dokonce zóna s omezením rychlosti na 40 km/h. Nechápu...
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #37 kdy: 13 Června 2014, 22:35:53 »

jak se to veme, může zvrdit co chce pokud to nikdo nejni schopnej prokázat tak jako kdyby se to nestalo  ;)
IP zaznamenána

Mrchoděj

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #38 kdy: 20 Června 2014, 21:29:48 »

Ahoj, podle mne je to docela průser, protože vjetí do protisměru v důsledku nepřiměřené rychlosti je všeobecně považováno za "porušení důležité povinnosti" v jednání řidiče. Obecné ohrožení by pak hrozilo raz-dva. Zásadní v tomto směru by měl být počet osob, přepravovaných v buse. Pro potřeby řízení by nemělo stačit, aby řidič busu uvedl, že jich tam bylo 7 a více, ani nezáleží na poštu sedadel dopravního prostředku,ale dokumentující orgán musí těch 7 osob ustanovit a vyslechnout. Pokud jich nesežene 7 PLATÍCÍCH, (většinou autobusák otevře dveře, cestující nebaví čekat, když dojdou a ještě by si měli přidělávat potíže nějakým svědectvím...), pak je to dobrá zpráva. Zajímat se o stav zraněné ženy není na škodu, pokud by jsi jí chtěl psát nějaké dopisy, je možné vyslovit politování nad tím, že utrpěla nějakou újmu, ale nedoporučuje se v takových dopisech tvrdit, že za to zranění můžeš ty. Takže asi tak nějak, na nějaké návrhy ohledně odškodnění je ještě příliš brzy, máš dost času do zahájení přelíčení. Zlom vaz ;)
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #39 kdy: 25 Června 2014, 13:17:44 »

Domnívám se správně, že cílem tohoto webu je "bránit se dopravně-buzeračnímu fašismu české dopravní policie"? K takovéto činnosti se milerád přidám, nicméně - pátraje sebevíc - mnoho buzerace či fašismu nespatřuji v tom, že takyřidič, který způsobí dopravní nehodu shora popsaného typu, dostane zákaz řízení.
Nechť si každý jezdí kudykoli, jakoukoli rychlostí a v čemkoli, dokud tím ovšem nezačne nepřiměřeným způsobem zasahovat do něčích práv. K tomu ale v tomto případě bez pochyb došlo:
  • Majitel autobusu má nabouraný vůz, jehož hodnota po nehodě reálně klesla, navíc jej po dobu opravy nemohl provozovat.
  • Cestující museli vyhledat náhradní způsob přepravy, případně čekat na další autobus.
  • Za autobusem se velmi pravděpodobně vytvořila kolona, ve které čekali další lidé.
Těm všem viník nehody (a chápu to tak, že o vině není v tomto případě pochyb) způsobil nějakou újmu - o ušlém zisku a skutečnosti, že existuje nějaká velice zanedbatelná pravděpodobnost, že ta paní si ty bolesti zad možná opravdu nevymyslela, nemluvě.
Dovoluji si tedy navrhnout administrátorům ke zvážení, zda takové případy na tento web patří a zda má být jeho posláním i poskytování rady těm, kteří v důsledku nepoužívání šedé kůry mozkové způsobují v osobní dopravě reálné problémy omezující a ohrožující její další účastníky, a to v míře (přinejmenším) srovnatelné s naší chrabrou policií.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #40 kdy: 25 Června 2014, 13:44:07 »

Ještě je otázkou, do jaké míry šlo o zavinění a do jaké pouze o náhodu.
Ale můžete být v klidu - pan Franta svým přístupem stejně dělá vše pro to, aby byl po zásluze a spravedlivě potrestán  :)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #41 kdy: 25 Června 2014, 14:41:09 »

kdo:
S argumentací souhlasím, ale není důvod aby administrátoři hodnotili morálnost příspěvků. To snad zvládnou návštěvníci sami.

A franta93 tu popsal situaci a ptal se co mu hrozí. Co je na tom nemorálního?
Naopak odpovídající může nabídnout morálně přijatelné řešení situace. A na druhé straně franta93 nemusí realizovat návrhy které mu připadají morálně nepřijatelné.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #42 kdy: 25 Června 2014, 14:44:46 »

Domnívám se správně, že cílem tohoto webu je "bránit se dopravně-buzeračnímu fašismu české dopravní policie"? K takovéto činnosti se milerád přidám, nicméně - pátraje sebevíc - mnoho buzerace či fašismu nespatřuji v tom, že takyřidič, který způsobí dopravní nehodu shora popsaného typu, dostane zákaz řízení.

Dovoluji si tedy navrhnout administrátorům ke zvážení, zda takové případy na tento web patří a zda má být jeho posláním i poskytování rady těm, kteří v důsledku nepoužívání šedé kůry mozkové způsobují v osobní dopravě reálné problémy omezující a ohrožující její další účastníky, a to v míře (přinejmenším) srovnatelné s naší chrabrou policií.

Proč by nemohl mít možnost poradit se?
Buzerace, šikana, zvůle, můžeme to nazývat jakkoliv, se může vyskytnou i v dalších stádiích řízení.
Co může dělat neznalý, kterému bude správní orgán chtít prokázat něčí zranění, i přesto, že to není zcela prokázané?
On to neví a může vyfasovat rok bez ŘP a 25tis pokuty, vše postavené na domněnce správního orgánu.
Co může dělat neznalý, po kterém bude chtít zraněný odškodné, i přesto, že se chce jen finančně zahojit a ve skutečnosti mu nic není?

Mozek při řízení vozidla nepoužívá kde kdo, ale je třeba se na případy dívat individuálně.
V tomto případě je viníkem mladý nezkušený muž, který jel nepřiměřenou rychlostí a měl smůlu, když se opřel o autobus.
Je na místě vidět jen paragraf a trestat bez rozmýšlení? Existuje presumpce neviny.
Zaslouží si v tomto případě viník potrestání soudem za obecné ohrožení nebo ublížení na zdraví, nebo orgánem pokutou 25 - 50tis a 1 - 2 roky zákaz řízení, když následkem dopravní nehody je způsobení hmotné škody a dosud neprokázaného bebíčka na zádech jedné paní?

Od počátku ten viník nežádá o radu, jak se vyhnout zodpovědnosti, naopak se aktivně snaží věc řešit a věřím, že samotné projednávání věci nejen u PČR, ale i zde je pro něj dobrým ponaučením a školou, jak se má chovat na silnici. Z jeho příspěvků je to zřejmé, udělal klukovinu, je z toho nešťastnej, hledá nějakou pomoc, podporu a naučil se, kam vede rychlá a nezodpovědná jízda. Nezdá se mi, že se jedná o nebezpečného recidivistu, kterému by měli admini zavřít dveře.


 

IP zaznamenána

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #43 kdy: 25 Června 2014, 15:45:13 »

Asi tak. Asi bych frantovi93 nedal jasný a celistvý nápad, jak se vyhnout čemukoliv, ale každý by měl mít právo bránit se všemi dostupnými legálními prostředky - a zákon v ČR, stejně tak jako jednání buzerparty, na to není přizpůsoben.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #44 kdy: 25 Června 2014, 16:42:36 »

Tak je pravda, že zákony obecně nahrávají zločincům, kteří mají mnohem více možností, jak se efektivně ubránit než výkonná moc prokazovat, ale nedokonalá legislativa nemůže být k tíži pachatelům.

Prostě český kocourkov, demokracie, svoboda, jak kdo chce, umožňuje lidem chovat se jako prasata a pošlapávat práva poškozených. Jenže s tím nic neuděláme a jakékoliv chyby zákonodárců do maxima využijeme pro svůj prospěch, klasická česká povaha.

Měli bychom diskuzi ukončit, přesunout jinam, asi to k řešení problému franty nepatří.

IP zaznamenána