30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)  (Přečteno 26381 krát)

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #15 kdy: 10 Června 2014, 14:58:48 »

té paní může být tak cca 60 let, seděla přesně za řidičem ,řidič autobusu asi brzdil na místě nehody jsou vidět brzdné stopy
paní vystoupila z autobusu po svých a řekla ze ji bolí záda

něco o mě jsem mladý kluk a ten policista mi dával jasně na jevo že to bude trestný čin nevím jestli mě vtom chce utopit jako nějakou kočku v řece

vypovídal jsem má výpověd byla ze jsem se plně nevěnoval řízení jel nějakých 60km/h za hodinu a předemnou bylo vozidlo začal jsem brzdit vozidlo nemělo abs takže jsme vyletěl do druhého pruhu kde jsme se střetl s autobusem

jsem v kontaktu se snachou bylo mi řečeno že se paní nemůže hýbat nemůže ani sedět ani ležet a střídavě se o ní s manželem starají
chci za rodinou zajít s nějakou omluvou a požadat je jestli by to nějak nemohly stáhnout že jsme mlády kluk že to byla hloupost a že můj život tet ma v rukou ona

Policajt co tam přijede a zpracovává to na místě je malý pán na rozhodnutí o spáchání trestném činu.
Dopravka na místě jen zajišťuje důkazy, vyslechne účastníky a věc zpracuje nic víc, prostě tě jen strašil, aby si nědělal problémy a ke všemu se přiznal.
PČR obecně zahajuje úkony v trestním řízení, pokud v tom spatřuje trestňák, předává to na státní zastupitelství a státní zástupce je ten, co řekne, ano naplňuje to znaky trestného činu, pak to jde k soudu nebo naopak nenaplňuje to znaky a předá to k vyřízení úřadu jako přestupku.

Tou výpovědí sis uškodil, měl jsi odmítnou podávat vysvětlení. To platí vždy i na místě projednávání přestupku, nehody apod, vše co tam řekneš budou chtít používat proti tobě. Je řada možností jak vypovídat ve tvůj prospěch, zejména co se týká důvodů přejetí do protisměru.

Pokud by to bylo řešené jako přestupek, tak by mělo smysl navštívit tu paní a požádat o stažení, respektive nedání souhlasu s použitím lékařské zprávy v rámci řízení a nabídnout jí nějakou kompenzaci, ale co se týká trestných činů, přečinů, tak mám dojem, že můžou vést řízení i bez jejího souhlasu. V trestním právu se nijak zvlášť neorientuji. Ale bacha, jsou lidi, kteří rádi zneužijí situace a budou se na to bě chtít finančně zahojit i přesto, že jim nic není. Jinak v případě pravomocného rozhodnutí o tvé vině se pak setkáš se zdravotní pojišťovnou, která po tobě bude chtít vymáhat léčebné výlohy, tam pak záleží na tom, jakou máš smlouvu o pojištění odpovědnosti.

Díky tomu podání vysvětlení, (teda doufám, že to bylo podání vysvětlení, jestli máš ten protokol, tak ho sem vlož), si pořád říkám, že v tom spatřují přestupek, nevím, kdy se ta nehoda stala, ale měli dost času na zahájení úkonů v trestním řízení a v ten moment, kdy jsi se tam dostavil by to s tebou zahájili. To by si musel mít v ruce sdělení o zahájení úkonů.

Teď nezbývá než čekat až přijde dopis.

IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #16 kdy: 10 Června 2014, 16:11:50 »

vypovídal jsem má výpověd byla ze jsem se plně nevěnoval řízení
Ty snad chceš, aby Tě uvařili  :)

Jinak na nějaké domlouvání s údajně poškozenou bych byl velmi opatrný, jak už bylo řečeno, někdo může zavětřit a pokusit se Tě stáhnout o prachy, přičemž vůbec není jisté, že tím něco získáš. Navíc v tuto chvíli nepokládám ani za jisté, že má nějaké zranění v souvislosti s nehodou, dokud toto nebude prokázáno, tak bych s ní vůbec nic neřešil. Že jí bolí záda, no a co? Mě taky bolí záda.
IP zaznamenána

franta93

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #17 kdy: 10 Června 2014, 20:37:11 »

dotyčnou to pry bolí na to tolik že nemůže sedět ani ležet nevím co je na tom pravdy
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #18 kdy: 10 Června 2014, 20:58:39 »

dotyčnou to pry bolí na to tolik že nemůže sedět ani ležet nevím co je na tom pravdy

Kecy, prdy, beďary, psychosomatická reakce a nadsazování. Typický pokus o zlatokopectví. Nepodléhat, nejsme měkký.
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #19 kdy: 10 Června 2014, 21:04:12 »

dotyčnou to pry bolí na to tolik že nemůže sedět ani ležet nevím co je na tom pravdy
neřešit na posouzení máme přeci lékaře a na vymáhání škody na zdraví povinný ručení
IP zaznamenána

franta93

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #20 kdy: 10 Června 2014, 21:10:58 »

...
« Poslední změna: 10 Června 2014, 21:30:29 od franta93 »
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #21 kdy: 10 Června 2014, 21:19:02 »

Jenom taková poznámka, bylo by vhodné v tom obrázku zapatlat černě osobní údaje, jak svoje, tak ostatních, neboť ti nejspíš nedali souhlas s jejich zveřejněním.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #22 kdy: 10 Června 2014, 21:21:49 »

Zranění tam tedy nahlásilo 5 osob?

Mám zato, že samotné příjmení není osobní údaj ve smyslu zákona o ochraně osobních údajů (neumožňuje jednoznačnou identifikaci osoby), ale jistě je vhodné začerňovat svoje údaje  :)
IP zaznamenána

franta93

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #23 kdy: 10 Června 2014, 21:27:58 »

Štěpán jsme já
Tkáčová je moje spolujezdkyně
Zezula je řidič
Vragová je paní dotyčná
Macháč nevím ale myslím jsi že to bude řidič co přijel k místě nehody od dopravního podniku Ostrava
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #24 kdy: 10 Června 2014, 21:44:44 »

Nemůžu se zbavit dojmu, že franta93 si chce za každou cenu zhoršovat situaci. Nebudu si teď hrát na Schumachera a soudit nehodu o který nic nevim, ale jentak mezi náma - když už, tak se daly minimálně zmírnit následky. Nabourat do prostředku MHD neni nikdy dobrý, ale stalo se.

Takže pro příště:
- s policií se nebavíme, rozhodně ne na místě,
- „výpověd byla ze jsem se plně nevěnoval řízení jel nějakých 60km/h za hodinu“ - tohle je teda pecka, 2 přestupky v jednom, to považuju za humor, jinak nechápu proč vyhledáváte tohle fórum, když jste masochista a místo obrany se sám šleháte bičem,  :o
- pokec s paní a její příbuznýma v týhle fázi šetření nepřinese nic přínosnýho, maximálně si bude paní a její rodinka přihřívat polívčičku, aby z toho něco káplo,
- neanonymizovaná verze úředního záznamu o podání vysvětlení je jen pomyslnou třešničkou na dortu.

Držte se a poslouchejte jkrause222, sám nabídl spolupráci a na Vašem místě bych si toho považoval a přijal ji.  ;)
« Poslední změna: 10 Června 2014, 21:47:28 od unlimited »
IP zaznamenána

franta93

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #25 kdy: 10 Června 2014, 21:58:11 »

já jsme mohl jet klidně 80 90 ja nevím kolik jsem jel jel sjem celkem rychle proto jsem myslel ze bude lepší říct že jsem se nevěnoval řízení a říct že jsem jel 60 než říct že jsem jel 80 a z fotek na nehodě bude nejspíše jasné že jsem nejel 50 ani 40
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #26 kdy: 10 Června 2014, 22:10:58 »

Držte se a poslouchejte jkrause222, sám nabídl spolupráci a na Vašem místě bych si toho považoval a přijal ji.  ;)

asi tak :)

Zatím je to dobrý, maj to na přestupku. Osoby jsou jen účastníci co budou k nehodě vyslýchat. Možná vynechají tvou spolujezdkyni, mohla by kazit řízení :) Pokud by jí předvolávali, tak ať rozhodně odmítne podat vysvětlení, tím by se to ještě zhoršilo.
Ten Macháč bude asi svědek, nevim na co by jim byl ňouma z dopravního podniku.
Zatím bych byl vklidu.

já jsme mohl jet klidně 80 90 ja nevím kolik jsem jel jel sjem celkem rychle proto jsem myslel ze bude lepší říct že jsem se nevěnoval řízení a říct že jsem jel 60 než říct že jsem jel 80 a z fotek na nehodě bude nejspíše jasné že jsem nejel 50 ani 40

To může určit znalec z oboru dopravy, jednak z brzdné dráhy a taky z poškození. Určitě bych to dal správnímu orgánu jako jeden z domácích úkolů. Bude toho mít tolik na dokazování, že se z toho po... a nadělá hromadu chyb.
IP zaznamenána

franta93

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #27 kdy: 10 Června 2014, 22:17:58 »

verze mojí spolujezdkyně vyplývá z mojí verze policista ji upravil a dal ji podepsat spolujedkyni
« Poslední změna: 10 Června 2014, 22:35:51 od franta93 »
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #28 kdy: 10 Června 2014, 22:45:18 »

90 nebo 60, to zatim neni důležitý (obě za hranicí 50), proč jim to ulehčovat? Navíc uvést, že jste se nevěnoval řízení, to je slušná nahrávka na smeč. Pamatujte na to, že policajti maj Vaší výpoveď pro to, aby si ulehčili práci a použijou jí proti Vám, nikoli naopak. Tady asi o nic moc nepůjde, ale pokud by se to vyhodnotilo jako TČ, tak už si zbytečně podřezáváte větev. :)
« Poslední změna: 11 Června 2014, 19:32:50 od unlimited »
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #29 kdy: 10 Června 2014, 23:13:59 »

Přesně, když jseme s jkrausem na začátku říkali nepodávat vysvětlení, tak to mělo svůj důvod.
Tady se jen tak neplká a pro vývoj řízení správným směrem je nutné dodržovat rady.
Věř tomu, že tady chtěj lidi pomáhat a je tu řada lidí co má za sebou desítky různých řízení a mají zkušenosti.

Nejhorších chyb se lidi dopouští právě na začátku. To je typické, že policajti zkopírují tvou výpověď a lehce jí upraví, jenže ty výpovědi často píšou vlastními slovy a často to není přesně to co chtěl vyslýchaný říct. Policajtovi nedělá problém podsouvat lidem svoje slova, na dopravce to dělají každý den. Lidi to pak duchaplně podepíšou v domění, že hodný policista pomáhá a chrání, jenže je to naopak. Prakticky chtěj jen to, aby se člověk doznal a v tvém případě mají dvojí doznání viny.

Smutný je, že jsou to právě ti slušný a poctivý, který jsou nejvíce trestaní. To je i tvůj případ, postavil si se čelem a chtěl to z morálního hlediska vyřešit, jenže to by tě mohlo stát papíry v případě toho zranění. Orgánům je při ukládání sankce šumák jestli si hodný, poctivý, férový apod. dostaneš paletu tak jako tak. Zákon stanoví spodní hranice, ale ty jsou v některých případech likvidační např. 25 - 50tis pokuta a zákaz 1 - 2 roky a nejde s tím nic dělat.





IP zaznamenána