30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)  (Přečteno 26380 krát)

franta93

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
[?] srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« kdy: 08 Června 2014, 10:13:19 »

dobry den měl jsme dopravni nehodu , v zatacce byla kolona tudis sem seslapl brzdy jenomze vozidlo nemelo abs zablokovali se mi kola a ja jsem vletel do druheho pruhu a tam se se skoro celne stretl s autobusem netusim kolik jsem mohl jet tusim takovych 70 zbrzdenych na 30-40 kmh + autobus nevim jestli stal nebo se pohyboval jeste nejakou rychlosti
jedna pani vylezla za autobusu stim ze ji boli zada jela do nemocnice kde byla na rentgenu ale nic ji nenasli dostala nejake prasky na uklidneni a poslali ji domu

comi z tohoto hrozi ? dostanu za to nejake body ?
dekuji 
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #1 kdy: 08 Června 2014, 11:43:33 »

Jestli je to tak, jak píšeš, tak to bude porušení základních povinností podle § 4 písm. a,b), směr a způsob jízdy § 11 a nepřizpůsobení rychlosti jízdy podle § 18 odst. 1 z.č. 361 a tím naplnění skutkové podstaty přestupku podle § 125c odst. 1 písm. k) z.č. 361. Nějak mi není jasný, jestli jste se teda střetli nebo ne. Píšeš skoro čelně střetli. Není důležité jestli čelně, bočně apod., ale jestli ke střetu vůbec došlo. Taky se vůbec nemusí jednat o dopravní nehodu.

Body za to nejsou a hrozí jen pokuta 1500 - 2500,-. Tyhle případy orgány obvykle řeší rozhodnutím v příkazním řízení.

Potíž by byla, kdyby ta paní byla zraněná takovým způsobem, že by byla omezená na běžném způsobu života, ale to asi nehrozí. Kromě toho zranění se u přestupků celkem dobře napadá, což vede později k prekluzi.



IP zaznamenána

franta93

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #2 kdy: 08 Června 2014, 18:19:07 »

Ano ke střetu došlo , nevím ale jestli byl autobus v pohybu .

Poté se chci zeptat dostala se ke me informace ze je to obecně ohroženi protože jsem se střetl s autobusem městské hromadné dopravy , tam prý by to semnou bylo asi špatně
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #3 kdy: 08 Června 2014, 20:23:25 »

Bylo to ve městě nebo mimo? Vyšetřovali to fízlové?

Potenciálně zajímavý případ, měl bych zájem o spolupráci na jeho řešení  ;)
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #4 kdy: 08 Června 2014, 20:28:14 »

Poté se chci zeptat dostala se ke me informace ze je to obecně ohroženi protože jsem se střetl s autobusem městské hromadné dopravy , tam prý by to semnou bylo asi špatně

Obecné ohrožení - Tohoto trestného činu se dopustí ten, kdo svým nebezpečným jednáním vyvolá obecné nebezpečí tím, že vydá alespoň 7 lidí v nebezpečí smrti nebo těžké újmy na zdraví nebo cizí majetek v nebezpečí škody ve výši alespoň 5.000.000,- Kč. Za nebezpečné jednání se považuje např. projetí železničním přejezdem těsně před projíždějícím vlakem nebo jízda na dálnici v protisměru. K obecnému ohrožení může dojít i při kolizi s tramvají (autobusem) obsazenou 7 a více osobami. K dokonání trestného činu obecné ohrožení postačuje samotné vyvolání nebezpečí, ke zranění nebo způsobení škody nemusí vůbec dojít. Tento trestný čin je možné spáchat jak úmyslně, tak z nedbalosti. Zatímco pachateli, který obecné ohrožení spáchal úmyslně, hrozí trest odnětí svobody od 3 do 8 let, při nedbalostním způsobení obecného ohrožení hrozí pachateli nanejvýš 2 roky za mřížemi. Pokud však v důsledku obecného ohrožení dojde k nehodě, zranění nebo ke způsobení vysoké škody, hrozící trestní postih se zvyšuje.

Asi tak :)
IP zaznamenána

franta93

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #5 kdy: 08 Června 2014, 20:36:10 »

v autobusu bylo vice lidi ale všichni odešli až na tu paní a řidiče
tak děkuji za pomoc v uterý dám vědět jak jsem dopadl doufám že to bude v pořádku
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #6 kdy: 08 Června 2014, 20:42:58 »

Ten výslech 10.6. je po dohodě s PČR předpokládám.
Klidně bych tam šel, zkusil zjistit na co to nabrali, tzn. kouknout na jejich č.j. bude tam KRxx-šestimístné číslo/PŘ nebo TČ, PŘ je přestupek a TČ je trestný čin.
U podání vysvětlení to chce využít svého práva a odmítnout podat vysvětlení. Měli by o tom osobu poučit.
Pak čekat kam to půjde, jestli na úřad nebo státnímu zástupci.
Podle toho co v tom budou spatřovat pak vymyslet strategii.
Osobně si myslím, že tenhle případ bude jen přestupek.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #7 kdy: 08 Června 2014, 20:46:17 »

Přečti si příspěvek nad tím obecným ohrožením a doporučuji spolupráci s jkraus222 :)
IP zaznamenána

franta93

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #8 kdy: 08 Června 2014, 21:40:09 »

ok díky moc
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #9 kdy: 08 Června 2014, 21:46:43 »

Podepisuji postup doporučený Mršťou  :) Můžete ještě zkusit, jestli Vám neudělají kopii spisu. Spíš asi ne a před sdělením obvinění na to právní nárok nemáte, ale za zeptání nic nedáte a je jistá šance, že narazíte na ochotného nebo blbého fízla, co tu kopii udělá  :)
IP zaznamenána

franta93

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #10 kdy: 10 Června 2014, 10:44:39 »

zdravím tak kopii mi neudělali a je to tak že ta paní leží doma a bolí ji záda je v důchodu do práce nechodí je to pro mě dobře nebo ne

na papíře je kod  KPRT-1257-3/PŘ-2014....
dále je ale psáno že : vysvětlení bylo požadováno z důvodu
odhalení trestného činu nebo přestupku a jeho pachatele ve věci dopravní nehoda s lehkým zraněním.....
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #11 kdy: 10 Června 2014, 11:11:15 »

Budete muset počkat, až Vám přijde obvinění. Mimochodem, hned od začátku bych najel na model vybírat poštu co nejpozději, ideálně 10. den.

Lehké zranění by ukazovalo na přestupek, ale to se eventuelně může ještě změnit http://cs.wikipedia.org/wiki/Ublížení_na_zdraví

Počítám, že jste nevypovídal.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #12 kdy: 10 Června 2014, 12:18:52 »

zdravím tak kopii mi neudělali a je to tak že ta paní leží doma a bolí ji záda je v důchodu do práce nechodí je to pro mě dobře nebo ne

na papíře je kod  KPRT-1257-3/PŘ-2014....
dále je ale psáno že : vysvětlení bylo požadováno z důvodu
odhalení trestného činu nebo přestupku a jeho pachatele ve věci dopravní nehoda s lehkým zraněním.....

Oni musí s pomocí lékařské zprávy určit rozsah zranění a jeho intenzitu. Po té budou věc kvalifikovat konkrétně.
Teď to mají nabrané jako přestupek, možná čekají na lékařské zprávy a na to, jak dlouho bude paní marodit.

Že jí bolí záda neprokazuje, že se tak stalo v souvislosti s dopravní nehodou. Je to starší paní, záda jí můžou bolet už 20 let.
Taky si za bolest zad může třeba sama. Zajímalo by mě co dělala v tom autobuse, jestli seděla, stála, držela se, v jaké části autobusu se nacházela. Seděla po směru jízdy nebo proti atd. Je řada věcí, které se můžou hodit při dalším dokazování.

Kdyby chtěli věc kvalifikovat na 125c odst. 1 písm. h) z.č. 361, za což hrozí pokuta 25 - 50.000,- a zákaz řízení na 1 - 2 roky, tak je na místě se řádně obhajovat :) Samozřejmě bych chtěl po správním orgánu, aby nechal vypracovat znalecký posudek z oboru lékařství. Eventuelně navrhnout svého lékaře, který provede přezkoumání zdravotního stavu.

Pak by mě zajímalo co dělal řidič autobusu, jestli intenzivně brzdil, stál, přibržďoval nebo z náhlého sledu událostí nedělal nic, co udělal dopravní podnik pro bezpečnost cestujících, např. při náhlém snížení rychlosti jízdy atd.

Všechno může hrát roli při pomoci řešení přestupku a zejména ke krásnému protahování řízení.

Každopádně si myslím, že to bude jen obyčený přestupek i s tím lehkým zraněním. I u přestupku je obligatorní podmínkou ublížení na zdraví, omezení osoby na běžném způsobu života, což by znamenalo, že bude upoutána na lůžku a neobejde se bez cizí pomoci, nebo bude mít zlomeninu některé části těla apod.

Moudřejší budeme až příjde oznámení o zahájení řízení od správního orgánu. Jak píše jkraus, rozhodně vybírat poštu až poslední 10 den.

IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #13 kdy: 10 Června 2014, 12:33:38 »

Ještě důležitá věc je, aby ve spise byl poškozenou podepsaný souhlas s vydáním lékařské zprávy pro potřeby správního řízení, pokud není, nemůže správní orgán použít lékařskou zprávu v dokazování a zahájit řízení v souvislosti se zraněním, a to i kdyby tam ta lékařská zpráva byla.
IP zaznamenána

franta93

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:srážka s autobusem , výslech v utery ráno (10,6)
« Odpověď #14 kdy: 10 Června 2014, 13:29:33 »

té paní může být tak cca 60 let, seděla přesně za řidičem ,řidič autobusu asi brzdil na místě nehody jsou vidět brzdné stopy
paní vystoupila z autobusu po svých a řekla ze ji bolí záda

něco o mě jsem mladý kluk a ten policista mi dával jasně na jevo že to bude trestný čin nevím jestli mě vtom chce utopit jako nějakou kočku v řece

vypovídal jsem má výpověd byla ze jsem se plně nevěnoval řízení jel nějakých 60km/h za hodinu a předemnou bylo vozidlo začal jsem brzdit vozidlo nemělo abs takže jsme vyletěl do druhého pruhu kde jsme se střetl s autobusem

jsem v kontaktu se snachou bylo mi řečeno že se paní nemůže hýbat nemůže ani sedět ani ležet a střídavě se o ní s manželem starají
chci za rodinou zajít s nějakou omluvou a požadat je jestli by to nějak nemohly stáhnout že jsme mlády kluk že to byla hloupost a že můj život tet ma v rukou ona
IP zaznamenána