30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva k zápisu o podání vysvětlení od MP  (Přečteno 10776 krát)

Radon

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
[?] Výzva k zápisu o podání vysvětlení od MP
« kdy: 22 Ledna 2015, 14:20:19 »

Zdravím všechny dobré duše, které se tu snaží pomáhat. Konáte velmi záslužnou činost, díky...
Přišla mi výzva k zápisu o podání vysvětlení od MP. Podle datumu tuším, že se jedná o přestupek jízdy v protisměru jednosměrkou s pěší zónou, která se mi povedla před měsícem. Své auto jsem vyzvedával od kamaráda (měl ho pujčené, do pěší zóny vjel v povolenou dobu) z jeho dvorku, uprostřed ulice. Nevědomky (neznal jsem tu ulici) jsem zabočil protisměru jízdy. Nikde nebyly značky, nikde žádné auto. Dokud mi to se smíchem kamarád nezavolal, tak jsem nic netušil. Bohužel byla na výjezdu z ulice kamera. Podle toho, co jsem zde na fóru zjistil, je nejlepší výzvu ignorovat. Je to tak? Nebo bude lepší tam jít a odmítnout podat vysvětlení? Má někdo praktickou zkušenost s ignorováním výzvy? Co bude následovat?  Předem děkuji za rady...
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k zápisu o podání vysvětlení od MP
« Odpověď #1 kdy: 22 Ledna 2015, 14:39:02 »

Jedná se o výzvu k zápisu o podání vysvětlení. Pokud jste s žádným polocajtem nemluvil, nepodával jste vysvětlení a tudíž není možné o tomto vysvětlení sepsat zápis. Výzva je tedy bezpředmětná a ignoruje se.
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k zápisu o podání vysvětlení od MP
« Odpověď #2 kdy: 22 Ledna 2015, 17:43:14 »

To můžete ignorovat.
Nebo být "hustej" a napsat jim že jste žádné vysvětlení nepodával a tak není o čem dělat zápis a celé to asi je omyl  :)
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k zápisu o podání vysvětlení od MP
« Odpověď #3 kdy: 23 Ledna 2015, 01:15:52 »

Napadá mě - jakou formou ta výzva "přišla"? Dodejka?

Jestli to byl obyč dopis, tak výzva samozřejmě vůbec nepřišla :)

Ale pokud byla výzva úředně doručena, možná by se na ní mělo nějak reagovat. V tomto případě je samozřejmě jediná validní reakce prostředníček (není co zapisovat), ale v případě ignorace by mohlo v nejhorším (absurdně nejhorším) případě dojít až k předvedení, protože vyzvat k sepsání zápisu o podání vysvětlení MP podle zákona může. Je to sice kravina, ale dala by se případná ignorace nějak paragrafově obhájit?
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k zápisu o podání vysvětlení od MP
« Odpověď #4 kdy: 23 Ledna 2015, 06:26:10 »

Tak MP a ani PČR po ignoracích nepředvádí. Jim je to jedno, stejně oznámení přestupků postupují na úřad. Nechtějí si přidělávat práci. Jinak se využívá nález ÚS http://30kmh.cz/index.php?topic=302.0
IP zaznamenána

Radon

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k zápisu o podání vysvětlení od MP
« Odpověď #5 kdy: 23 Ledna 2015, 08:17:26 »

Napadá mě - jakou formou ta výzva "přišla"? Dodejka?

Jestli to byl obyč dopis, tak výzva samozřejmě vůbec nepřišla :)

Došla s proužkem. Převzala ji v dobré víře mamka, díky známosti s doručovatelkou.

Termín výzvy je v pondělí 26.1. takže písemně jim už nic doručit nestihnu. Nebo stačí, když by měl dopis s citací nálezu ÚS razítko z pošty stejného dne, jako je termín dostavení?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k zápisu o podání vysvětlení od MP
« Odpověď #6 kdy: 23 Ledna 2015, 09:16:58 »

Ano, stačí. Jinak můžete (dnes je úřední den) hodit omluvenku na podatelnu i s potvrzenou kopií pro sebe.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k zápisu o podání vysvětlení od MP
« Odpověď #7 kdy: 23 Ledna 2015, 09:28:03 »

ignorovat, nikam nechodit, nic neposílat. zbytečně to komplikujete
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k zápisu o podání vysvětlení od MP
« Odpověď #8 kdy: 23 Ledna 2015, 09:57:25 »

ignorovat, nikam nechodit, nic neposílat. zbytečně to komplikujete

Přesně tak, jediný rozumný řešení je výzvu naprosto ignorovat. Já tuhle taktiku aplikuju minimálně 6 let a vždycky to taky tím jejich jedním dopisem skončilo. Takže žádný strach, dopis prostě hoďte do koše a zapomeňte na to.
« Poslední změna: 23 Ledna 2015, 10:42:18 od plikous »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k zápisu o podání vysvětlení od MP
« Odpověď #9 kdy: 23 Ledna 2015, 10:20:15 »

jo, aha, má blbost, nečetl jsem to úplně všechno. Výzvu od městských opic samozřejmě ignorovat…
IP zaznamenána

Radon

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k zápisu o podání vysvětlení od MP
« Odpověď #10 kdy: 23 Ledna 2015, 11:02:29 »

Ok... budu ignorovat. Stejně bylo toto řešení mému přesvědčení nejblíže :)  Každopádně díky za rady. Uvidím jak se to bude vyvíjet dál...
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k zápisu o podání vysvětlení od MP
« Odpověď #11 kdy: 23 Ledna 2015, 19:48:32 »

Důležitá je taky informace, že poštu může přebírat v dobré víře mamka.
Jestliže bude něco následovat, tak klidně nechat matku převzít např. výzvu k seznámení se s podklady před vydáním rozhodnutí nebo oznámení o zahájení řízení, podle toho co pošlou. Krásně to půjde využít v odvolání proti rozhodnutí, protože takové doručení je neplatné a vše co by dělali následně je také neplatné ;)
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k zápisu o podání vysvětlení od MP
« Odpověď #12 kdy: 28 Ledna 2015, 14:20:11 »

Tak MP a ani PČR po ignoracích nepředvádí. Jim je to jedno, stejně oznámení přestupků postupují na úřad. Nechtějí si přidělávat práci. Jinak se využívá nález ÚS http://30kmh.cz/index.php?topic=302.0

Četl jsem to, ale netýká se tento nález jen správních orgánů jednajících ve správním řízení podle SŘ? Mám pocit, že "podání vysvětlení" funguje v jiném režimu, konkrétně v režimu zákona o [obecní] policii...
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Výzva k zápisu o podání vysvětlení od MP
« Odpověď #13 kdy: 28 Ledna 2015, 16:49:41 »

Tak MP a ani PČR po ignoracích nepředvádí. Jim je to jedno, stejně oznámení přestupků postupují na úřad. Nechtějí si přidělávat práci. Jinak se využívá nález ÚS http://30kmh.cz/index.php?topic=302.0

Četl jsem to, ale netýká se tento nález jen správních orgánů jednajících ve správním řízení podle SŘ?
Ano, jedná, ale výchozí premisa je stejná, takže se případně lze pokusit takto argumentovat.
IP zaznamenána