30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Za neplatnou dálniční známku na skle hrozí vysoká pokuta  (Přečteno 6544 krát)

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Za neplatnou dálniční známku na skle hrozí vysoká pokuta
« Odpověď #15 kdy: 03 Února 2019, 20:19:56 »

nejsou zpoplatněný ty okrsky. Po vzoru Norska například. Tam maj systém poplatků vymyšlen velmi pěkně.

Vy si děláte legraci, že? Co je pěkného na jakémkoli zpoplatnění okresek? Především v tom norském bordelu. U nás platíte obci, když jedete nad limit a vyfotí Vás buzerbudka. V Norsku platíte automaticky, i když pojedete 20km/h, jen proto, že nějaký tamní úředník rozhodl, že zrovna tenhle kousek silnice u obce zpoplatní. To by bylo žůžo, mít to i u nás...
IP zaznamenána

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Za neplatnou dálniční známku na skle hrozí vysoká pokuta
« Odpověď #16 kdy: 03 Února 2019, 21:59:09 »

Ani ne. Projezdil jsem v Norsku kopec kilometrů a za stejný prachy (1500) jako v ČR jsem si užil mnohem lepší infrastrukturu. Navíc mýtný Norové sundavají po zaplacení úseku, nebo snižují tak, aby se pokryly náklady na údržbu. V ČR vypláznu prachy a za odměnu si můžu rozmlátit auto nebo kempovat na hopsenštráse.

BTW: některý úseky v Norsku mají možnost volby. Pokud nechci platit vezmu to autem na střed pokud jsou dva pruhy, protisměrem nebo po krajnici a kamera to nesejme. :D
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Za neplatnou dálniční známku na skle hrozí vysoká pokuta
« Odpověď #17 kdy: 03 Února 2019, 23:04:01 »

O tom, že mýto ruší po zaplacení úseku slyším prvně. Slyšel jsem jen, přímo od kolegů, Norů, že platí jak mourovatí. Nejde o tunel nebo most, ale o pár km obyčejné silnice, která má tu smůlu, že vede kolem nenažrané obce.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 688
    • Zobrazit profil
Re:Za neplatnou dálniční známku na skle hrozí vysoká pokuta
« Odpověď #18 kdy: 03 Února 2019, 23:08:16 »

Pokud nechci platit vezmu to autem na střed pokud jsou dva pruhy, protisměrem nebo po krajnici a kamera to nesejme. :D

Mirne OT - na Nordkappu je placene parkoviste. Pred branou stalo jedine auto nekoho, kdo nechtel platit. Oktavka s prazskou znackou. Dost jsem se za nej stydel.
IP zaznamenána

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Za neplatnou dálniční známku na skle hrozí vysoká pokuta
« Odpověď #19 kdy: 04 Února 2019, 08:39:33 »

Tak to byl jiný level pražáka. Já to bral mimo detekci jen v noci, kde nikde nikdo nebyl. Zásadně jako experiment, jaký všechny fotky mi dorazí ve finálním vyúčtování. Přišli všechny, kde auto bylo spořádaně ve svém pruhu, excesy ne. Zásadní problém Norských cest je, že drtivá většina je v soukromých rukou. A soukromníci si můžou vybírat jak chtějí. Největší kokotina jakou jsem potkal byla nezpevněná polňačka přes kopec za 20NOK. Kamera, závora a automat na drobný, stejně jak u nás v nějakým OCčku.  ;D  ;D Takže ano, taky jsem potkal cesty, kde mýtná brána nedávala smysl vzhledem ke kvalitě a pak také úseky skoro dálničního typu a brána nikde. 
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Za neplatnou dálniční známku na skle hrozí vysoká pokuta
« Odpověď #20 kdy: 04 Února 2019, 10:08:20 »

...Pred branou stalo jedine auto nekoho, kdo nechtel platit. Oktavka s prazskou znackou. Dost jsem se za nej stydel.

Není to trochu pokrytectví? Zde na fóru každý řeší, jak se placení vyhnout, ať za parkování, rychlost. Proč by v cizině měl najednou přepnout?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Za neplatnou dálniční známku na skle hrozí vysoká pokuta
« Odpověď #21 kdy: 04 Února 2019, 10:12:43 »

Protože v cizině jsme na návštěvě. Nikdo nás nenutí tam jezdit. Slušnost velí na návštěvě dodržovat pravidla hostitele. Pokud ale máme špatná pravidla spojená s každodenní šikanou a simulací souladu se zákonem doma, je naším právem i povinností se této zvůli bránit.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Za neplatnou dálniční známku na skle hrozí vysoká pokuta
« Odpověď #22 kdy: 04 Února 2019, 10:13:32 »

...Pred branou stalo jedine auto nekoho, kdo nechtel platit. Oktavka s prazskou znackou. Dost jsem se za nej stydel.

Není to trochu pokrytectví? Zde na fóru každý řeší, jak se placení vyhnout, ať za parkování, rychlost. Proč by v cizině měl najednou přepnout?
Někde to dává smysl. Když jsem ve Slovinsku platil za parkoviště v horském sedle, beru to jako poplatek za to, že si tam vyvezu prdel a že z toho někdo vysypává koše a provozuje záchranáře... ideálně. Jiná věc je když si v mé zemi a městě, kde platím daně nějaký zmrd omaluje město na modro a chce ještě další peníze k těm co už bere za svou práci.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 926
    • Zobrazit profil
Re:Za neplatnou dálniční známku na skle hrozí vysoká pokuta
« Odpověď #23 kdy: 05 Února 2019, 10:45:17 »

... a chce ještě další peníze k těm co už bere za svou práci.
Praci? :-D
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Za neplatnou dálniční známku na skle hrozí vysoká pokuta
« Odpověď #24 kdy: 05 Února 2019, 11:12:19 »

... a chce ještě další peníze k těm co už bere za svou práci.
Praci? :-D
Ale jo, někdo ty ulice udržuje, čistí, plánuje. To je reálná a potřebná práce a za tu dostává v tomto systému mé daně. Modré zóny, městapo, eltodo... jsou tak nějak něco navíc, jako tasemnice, co ujídá a nic neposkytuje.
IP zaznamenána