30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] SPRDEL - premiéra  (Přečteno 41202 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #30 kdy: 17 Dubna 2015, 13:22:31 »

Když se přizná tak OK.
Když je to cizinec a nekomunikuje tak to úřad bude tlačit na SPRDEL.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #31 kdy: 17 Dubna 2015, 18:30:10 »

Já se přiznám za něj. Je pak ale otázka, co bude dál. Přiznání mně vyviní a on pak přestane reagovat. Co dál ouřadi?
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #32 kdy: 17 Dubna 2015, 22:19:19 »

http://30kmh.cz/index.php?topic=568.0

Stačí to tu trochu pročíst....
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #33 kdy: 17 Dubna 2015, 23:08:44 »

To jsem přečetl, ale tam nic nevidím, možná se dívám špatně. Jedině concorde se u někoho, komu radil, dostal blízko, ale taky to pak nedopadlo. Mně jde o to, co to pak znamená pro Helmuta, který se přiznal a to pro případ, že bych opravdu použil skutečného "bezdomovce". Nemám totiž chuť někomu na můj úkor ublížit. Samozřejmě prvotně bych nechtěl použítvat přesné jméno, tedy, pokud bych na úřední tabuli našel třeba Katarína Jariabková, tak bych použil Katarína Jariapková jako Helmutku, kdy se dá očekávat, že by to úřad města přijal a vyvěsil na tabuli a internetu, ač to není úplně přesné jméno přihlášeného "bezdomovce".

Pokud by to ale obecní úřad nepřijímal, musel bych používat skutečná jména "bezdomovců" a tam už by mně zajímalo, jak moc jí můžu uškodit, třeba, kdyby pak Helmutka navštívila ČR, nebo zde i žije a dejme tomu byla účastnicí dopravní nehody, nebo spáchala přestupek. Pravdou ale je, že touto metodou bude známé jenom jméno a adresa, možná rok narození, ale to ještě není jednoznačná identifikace.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #34 kdy: 17 Dubna 2015, 23:50:45 »

Z toho jsem tak nějak vycházel. Já jsem provozovatel, označil jsem osobu, která měla vůz svěřen (nikoliv řídila), té osobě se dá napsat a ještě se i přizná, resp. komunikuje a tím byla splněna má povinnost. Jistě, pořád asi můžou ignorovat tu osobu, jak už zo tady pár krát bylo psáno, ale to už je pak jen o tom "nedat se". Nebo je to jinak?
Myslím, že uvažujete správně, ale v něčem třeba budete průkopník. Problém je, že většina podobných řešení z minulosti expirovala, takže je těžké Vás odkázat na nějaký win případ v případě.
Vytvořte si nějakou virtuální identitu nebo nalezněte spřízněného cizozemce a vesele komunikujte. V okamžiku kdy orgán pochopí, že náklady budou vyšší než výnosy, tak to hodí pod stůl. Jinak si podřezává větev, kterou proudí míza.


 
IP zaznamenána

Pavko

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #35 kdy: 03 Května 2015, 09:33:09 »

Když osoba, které jsem coby provozovatel vozidla vůz svěřil (jestli řídila či ne fakt nevím), použije (zjednodušeně) institut osoby blízké (což se může klidně stát - půjčuji dlouhodobě auto, které mi jinak stojí na dvoře, kamarádovi, a ten nechá řídit svou přítelkyni a ta spáchá nějaký hrdelní zločin typu parkování kouskem kola na městské zeleni) - překlopí se i tak celá kauza na sprdel? Jako provozovatel svou povinnost přece splním a že kamoš nechce udat svou pichnu tak jako co já s tím, že... Kamoš je reálná osoba a bydlí v ČR...
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #36 kdy: 03 Května 2015, 10:16:09 »

- překlopí se i tak celá kauza na sprdel?

Ano, protože orgán nezjistí skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #37 kdy: 03 Května 2015, 10:26:51 »

Nepředbíhej Mršťo !  :)

Jako provozovatel jste povinen vědět kdo řídil, nestačí vědět komu jste půjčil. Jinak SPRDEL.
IP zaznamenána

Pavko

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #38 kdy: 03 Května 2015, 10:44:45 »

Nepředbíhej Mršťo !  :)

Jako provozovatel jste povinen vědět kdo řídil, nestačí vědět komu jste půjčil. Jinak SPRDEL.

Takže "správný" postup je napráskat, že řídil můj kamoš, byť on ve skutečnosti neřídil? Ale já přece nemůžu vědět, jestli skutečně řídil (zaparkoval) on anebo někdo jiný? Já mu svůj vůz jen svěřil.
Napadá mne, že je to obdobné věc jako referentský vůz, se kterým můžou jezdit i rodinní příslušníci (tak jsem to kdysi u jednoho zaměstnavatele měl). Firma nemůže vědět, jestli jsem auto opravdu řídil já anebo manželka. A já přece svou ženu neprásknu, to po mne žádný ouřada chtít nemůže.

Co tedy s tím?

Díky.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #39 kdy: 03 Května 2015, 10:57:19 »

Jenomže zde by se mohlo jednat o nesplnitelnou podmínku a to by snad šlo napadnout. Např. svého času jsem si koupil vůz a starý jsem ještě neprodal a zevloval u baráku. Když ho chtěl známý koupit, půjčil jsem mu ho na pár týdnů. Mezi tím spáchal přestupek (jako že opravdu ano, ale mně nic nepřišlo). Jenomže, stejně tak ho mohl spáchat někdo, komu ten vůz půjčil on, ač jsem ho instruoval, že ho nesmí půjčit. Mám za to, že mám povinnost vědět, komu jsem svěřil a kdo by měl dle dohody řídit (a znát jeho údaje), ale kdo řídil, to je prostě někdy nesplnitelná podmínka. No a ten, komu jsem svěřil vůz už nemusí znát údaje toho, kdo řídil (pokud vím).

Je to podobné, jako s povinností zařídit, aby byl vůz provozován v souladu s pravidly. Jak už psal Beran, i kdybych seděl jako spolujezdec, neovlivním to. A to se mně třeba taky děje, že se někdo chce svézt v mém vozidle a ani nevím, kdo to je (ač bych ze zákona měl) a znám leda tak nick a telefon. Do řízení mu zasahovat nesmím. Opět tedy, nesplnitelná podmínka. To, že při projížďce předem očekávám, že pravidla porušovat bude (jinak by se nechtěl ani svézt), je věc druhá :-)

Nebo taková trošku extrémní situace, kdy mi někdo vůz ukradne, ale než to zjistím (stane se to v noci, jsem na dovolené, služebce, ...) a ohlásím, tak spáchá přestupek. Co s tím?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #40 kdy: 03 Května 2015, 11:10:00 »

..... Ale já přece nemůžu vědět, jestli skutečně řídil (zaparkoval) ....
Proto se to jmenuje OBJEKTIVNÍ ZODPOVĚDNOST PROVOZOVATELE. Pěkná sviňárna to je.
A o tom to tady (skoro) celé je. Takže si počtěte. 
IP zaznamenána

Pavko

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #41 kdy: 03 Května 2015, 11:28:15 »

No právě, že to čtu!

Takže co bych měl udělat? Jestli jsem to pochopil správně, tak i když udám kamoše a ten prohlásí, že řídila "osoba jemu blízká", tak to stejně skončí zase u mne a ve SPRDELi, že?

Stejně tak, když je auto napsané na tchýni (nemá ani řidičák), se kterým ale jezdí moje manželka (a občas já), tak tchyně musí udat vlastní dceru. Anebo když moje manželka řídí auto napsané na mé IČo (OSVČ), tak napráskat ji... To je snad horší, jak za Heydrichiády...  :x

No nic, chtěl jsem hrát "slušně", ale asi halt není jiné zbytí, než si na lístky napsat "mrtvola", "japonec", "Helmut" a udělat losovačku...   :D

EDIT: a ještě k tomu samozřejmě "nehoda se stala"...
« Poslední změna: 03 Května 2015, 11:40:08 od Pavko »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #42 kdy: 03 Května 2015, 12:01:16 »

No právě, že to čtu!
....Jestli jsem to pochopil správně... To je snad horší, jak za Heydrichiády... 
...chtěl jsem hrát "slušně"....
Vítejte v klubu.  :)
Tento web je pro samouky s možností výměny zkušeností a event. pomoci od pokročilých fighterů.
Bránit se může být někdy dražší než přijmout korupční nabídku odpustku, ale stejně drahé je to i pro správní orgán, takže z tohoto pohledu je to vždy WIN. Nepodporovat hydru v růstu. Jinak budete mít za chvíli kameru i v ložnici.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #43 kdy: 03 Května 2015, 12:04:24 »

Ty ji tam ještě nemáš ;)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #44 kdy: 03 Května 2015, 12:28:22 »

Ty ji tam ještě nemáš ;)
Možná jo, ale zatím se tam asi chovám slušně. Takže žádná pokutička za nesprávné stání nebo přílišnou rychlost.  :) 
IP zaznamenána