30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] SPRDEL - premiéra  (Přečteno 41197 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #15 kdy: 15 Dubna 2015, 11:11:14 »

Zkritizujte mi tuhle blbost.
Mám slovenského kamaráda. Přechodně bydlí u mně na chatě. Půjčuje si auto. Přijde výzva. Udám jeho jméno a adresu na chatu. Přijde dopis. Pošťačce řeknu, že je zrovna na 14 dní doma ať to hodí po 10 dnech do schránky, že určitě přijede. Pak se písemně přizná a následně se vrátí na slovensko.  Adresa co mi nechá, je špatně. Ach jo asi to byl nějakej podvodník.....
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #16 kdy: 15 Dubna 2015, 11:53:24 »

To přesně je varianta Helmut  ;)
IP zaznamenána

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #17 kdy: 15 Dubna 2015, 12:04:28 »

takže, jestli sem to správně pochopil, musí tam bejt dodržená podmínka toho, že to někdo přebere a vypadá to jako komunikace z druhy strany.   

Já se tak těšil, že si Janusz Pičuszovski udělá prdel z úřadu  ;D
IP zaznamenána

emet

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #18 kdy: 15 Dubna 2015, 12:24:14 »

Přijde dopis. Pošťačce řeknu, že je zrovna na 14 dní doma ať to hodí po 10 dnech do schránky, že určitě přijede.

Pokud úřad vyznačí, že "Nevhazovat do schránky a odeslat zpět odesílateli...", tak zřejmě bude uplatněna fikce.
Všechny dopisy, které jsem kdy od úřadu dostal, byly takto označeny.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 422
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #19 kdy: 15 Dubna 2015, 12:25:55 »

Přijde dopis. Pošťačce řeknu, že je zrovna na 14 dní doma ať to hodí po 10 dnech do schránky, že určitě přijede.

Pokud úřad vyznačí, že "Nevhazovat do schránky a odeslat zpět odesílateli...", tak zřejmě bude uplatněna fikce.
Všechny dopisy, které jsem kdy od úřadu dostal, byly takto označeny.

Ano, většinou chtějí dopisy vrátit zpátky (aby se to nedoručilo vůbec, jen fikcí, ale abyste dopis neměl v ruce ani potom).
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #20 kdy: 15 Dubna 2015, 12:30:21 »

Myslím si, že podmínkou je, aby to bylo řádně doručeno - což je i vhození do schránky. Pak je zde ještě, jak jsem psal výše, modifikace na mrtvého Helmuta, kdy pošťačce oznámíte, že Helmut umřel - a pošta by měla psaní vrátit orgánu s poznámkou "adresát zemřel" a ten by měl řízení zastavit, protože pachatel zemřel (ale nevím o nikom, kdo by "mrtvého Helmuta" použil).
IP zaznamenána

Phil

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #21 kdy: 15 Dubna 2015, 16:25:42 »

Díky za reakce. Ovšem nerad to říkám, ale teď v tom mám teda kompletní guláš. Metodu Helmut chápu, ale to asi nelze použít v tomto případě. Má smysl ten dopis posílat, když se viníka nepokoušeli ani kontaktovat?
Nechci být nevděčný, nicméně bych potřeboval rady pro tento můj případ.
Jak tedy máme dále postupovat. Počkat až orgán zareaguje na odpor a pak jim omlátit, že nekontaktovali viníka? A nemám zkusit přidat i tu nehodu?
Může mi tady někdo případně poskytnout ucelenou asistenci? Díky.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #22 kdy: 15 Dubna 2015, 17:29:35 »

Tak jak čtu teď máte podaný odpor a na tahu je úřad.
Počkejte co udělá.

Mělo by proběhnout jednání nebo aspoň vyjádření k podkladům rozhodnutí.
Tam dejte že když jim něco nebylo jasné tak proč nepožádali o doplnění podání a že cizinec existuje a dodá dopis.
A pak může cizinec sepsat dopis a poslat a zároveň naskenovat a pošlete jim ho mailem.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #23 kdy: 15 Dubna 2015, 22:06:59 »

No jelikož víme, co se v tom dopisu posílá a jestli bude uplatněna fikce (a dopis se vrátí zpátky), tak klidně může pan Piczusovski poslat přiznání, protože z pohledu zákona doručeno bylo. Je to tak?
« Poslední změna: 15 Dubna 2015, 22:08:34 od paty »
IP zaznamenána

vstan

  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #24 kdy: 16 Dubna 2015, 21:26:59 »

Jen dotaz, když mám reálného kamaráda na Slovensku a udám jeho adresu, tak by to měl úřad doručit. On se přizná...
Co pak? Bude ho pokutovat? Jak, když se dál na úřad vys...?
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #25 kdy: 16 Dubna 2015, 23:31:13 »

Jen dotaz, když mám reálného kamaráda na Slovensku a udám jeho adresu, tak by to měl úřad doručit. On se přizná...
Co pak? Bude ho pokutovat? Jak, když se dál na úřad vys...?
Podle mě nijak. Už to takhle zkoušíme s jedním polským kolegou žijícím v Anglii a ještě nikdy mu nepřišel jakýkoli dopis. Podle mě to hodí rovnou pod stůl. I když na Slovensko to možná pošlou.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #26 kdy: 17 Dubna 2015, 04:47:38 »

Nešlo by třeba pro tyto případy využívat skutečných "bezdomovců"? Např. na Slovensku zveřejňují často města na internetu výzvy pro místní "bezdomovce" o uložení zásilky, případně zveřejňují seznamy přihlášených "bezdomovců" kvůli platbám poplatkům za svoz odpadu a drobné opravy, takže jde lehce získat stovky a tisíce reálných jmen (i s rokem narození) s adresou úřadu.

Takže napráskám někoho reálného (nebo jméno trošku "zkomolím", aby si úřad myslel, že je to jen překlep a převzal to). Psaní bude převzato úřadem, ale nebude téměř jistě doručeno adresátovi. Pak, dle potřeby, odepsat jeho jménem (nebo jménem zkomoleným), protože jde odhladnout, co mu bude zasláno, nebo by to šlo zjistit ze spisu, takže mi nevadí, že jsem doručený dopis ani neviděl. Zde už je pak otázka, jestli to budu posílat z jeho města (takže bych našel "bezdomovce", někde, kde v blízkosti mám známého), nebo odkud chci (bydlet můze přece i v ČR), ale opět s adresou doručení na úřad na Slovensku. Na internetu pak můžu kontrolovat, jestli úřad pro napráskanou osobu nějakou poštu přijal, nebo ne (tedy, jestli bylo z ČR něco vůbec posláno).

Zde je třeba příklad možnosti dolování osob. V oznámení uvádějí dokonce i čísla jednací, což je taky plus :-) http://www.zilina.sk/mesto-zilina-uradna-tabula-mesta-uradne-oznamy


Nebo další možnost. Není problém si třeba zřídit virtuální adresu (mám jednu v USA, další v DE), ale na cizí jméno a to si pak případně nechat přeposlat, nebo otevřít a poslat scan/fotku dopisu, pokud už by mi na obsahu záleželo :-)
« Poslední změna: 17 Dubna 2015, 04:56:22 od swenak »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #27 kdy: 17 Dubna 2015, 10:58:13 »

swenak: Ale tady úřady fungují obráceně než u normálních přestupků.
U přestupku se obviněnému snaží napařit pokutu za každou cenu.
Ale když na to jde SPRDEL tak se snaží přestupek odložit a přehodit na SPRDEL. Proto ani že osoba existuje a bylo doručeno nemusí stačit.
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #28 kdy: 17 Dubna 2015, 12:52:30 »

Proto ani že osoba existuje a bylo doručeno nemusí stačit.
No ale když sprostý podezřelý napíše, že přestupek opravdu spáchal a přiznává se k němu, tak už přece SPRDEL nemůže hrozit, ne? Tady už musí správní orgán vymáhat sankci na pachateli přestupku.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL - premiéra
« Odpověď #29 kdy: 17 Dubna 2015, 13:11:26 »

Z toho jsem tak nějak vycházel. Já jsem provozovatel, označil jsem osobu, která měla vůz svěřen (nikoliv řídila), té osobě se dá napsat a ještě se i přizná, resp. komunikuje a tím byla splněna má povinnost. Jistě, pořád asi můžou ignorovat tu osobu, jak už zo tady pár krát bylo psáno, ale to už je pak jen o tom "nedat se". Nebo je to jinak?
IP zaznamenána