30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Může se parkovat?  (Přečteno 3146 krát)

Keach

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Může se parkovat?
« kdy: 25 Září 2018, 12:41:39 »

Zdravíčko, mám takový dotaz. Za jedním barákem je takové místo. Dole jsou obchody typu Alza, Mall apod. Nahoře bydlí lidi. Proto je to tu s parkováním v určité hodiny docela oříšek. Někteří se rozhodli parkovat na místě označeném červeně. Jednou jsem viděl, že auto mělo za stěračem lístek jakoby od policie (tudíž pokuta hádám) nestudoval jsem to. Jednou jsem viděl tam stát auto a policie projela a nic. Chci se tedy zeptat, zda se takto může parkovat nebo ne? Trochu to omezuje vyjíždějící, ale podle mě je to v pořádku. Zvlášť když chci skočit jen něco vybrat v obchodě. Žlutá čára tam není a je to široké, že se tam vejdou dvě auta vedle sebe.

Dále parkování jednoho auta na modře označeném místě je už ale stání na chodníku ne? Tam už bych to na přestupek viděl?

Adresa je: Labský Palouk 495, Pardubice (pokud si to chcete najít na google maps).

Za stupidní dotaz se předem omlouvám. O:-)
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 849
    • Zobrazit profil
Re:Může se parkovat?
« Odpověď #1 kdy: 25 Září 2018, 13:51:11 »

Myslim, ze § 25 Zakona c. 361/2000 Sb., o silnicnim provozu mluvi jasne. 3 m v obou jizdnich smerech tam urcite nejsou.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Může se parkovat?
« Odpověď #2 kdy: 26 Září 2018, 13:30:22 »

Jestli po zaparkování zůstanou 3 metry pro každý směr jízdy tak ano.. jinak ne.

Jestli ta cesta je jednosměrná (jedna vjezd a druhá výjezd) tak možná.. ale vypadá obousměrná a po zaparkování tam 6 metrů určitě nebude.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 653
    • Zobrazit profil
Re:Může se parkovat?
« Odpověď #3 kdy: 26 Září 2018, 13:52:14 »

Má to statut komunikace a šířku 6,2 m. Takže po zaparkování tam skutečně 3m pro každý směr nezbydou. Navíc to bonzují pracovníci Alzy a Mallu, protože jim tam najíždí dodávky se zbožím.
Z doslechu vím, že pro celé Polabiny proběhla jakási "dohoda" že případné řešení blbě zaparkovaných  a překážejících vozidel se budou řešit "přes ty 3m", protože prakticky žádná komunikace uvnitř sídliště je nemá. Tiše se to toleruje, dokud někdo nebonzne.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 849
    • Zobrazit profil
Re:Může se parkovat?
« Odpověď #4 kdy: 26 Září 2018, 17:53:12 »

Tak tise se to toleruje vicemene po cele republice, protoze osobne neznam az na par vyjimek osidlenou oblast, kde by po zaparkovani zustalo 6 metru volneho mista...
Druha vec je, ze na bonz to opicajti resit musi i kdyby nahodou meli svetlejsi chvilku a nechteli.
IP zaznamenána

Keach

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Může se parkovat?
« Odpověď #5 kdy: 01 Října 2018, 10:10:01 »

Díky všem. Právě, že to je "slepá" bez značky slepá ulice a vlastně to ani není slepá, protože ten chodník má nájezdy a dá se to projet. Tak jsem si nebyl jistý, jestli nestačí jeden 3m pruh.
IP zaznamenána