30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Přejíždění v zákazu x levý odbočovač  (Přečteno 15410 krát)

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Přejíždění v zákazu x levý odbočovač
« Odpověď #15 kdy: 15 Listopadu 2016, 09:42:17 »

Tady jde podle mě o nepochopení situace. Něco jiného je jezdit s porouchaným autem (vina řidiče) a něco jiného je jezdit s autem, které není porouchané, ale má statisticky vyšší možnost poruchy než ostatní. Protože ta vyšší míra poruchovosti se projeví až intenzivním provozem. A taky MB od těch strojních brzd pak v další generaci ustoupil.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Přejíždění v zákazu x levý odbočovač
« Odpověď #16 kdy: 15 Listopadu 2016, 10:10:14 »

Čili výrobce je vinen, že nesvolal do servisu auta k opravení závady, o které ještě v tu dobu nevěděl? Můžete mě to někdo vysvětlit, já to pořád nechápu. Je rok 2004, já vyrobím novej model auta, kterej projde naprosto všema zkouškama a má všechny potřebné certifikáty, nakonec dostane zelenou známku, techničák, veškerou dokumentaci a zákazník ho koupí. Před přechodem mu přestanou fungovat brzdy a zabije chodce na přechodu.

Závada bude z vozidla odstraněna v rámci záruky. V případě, že je to v roce 2006 a je po záruce, tak jako výrobce nemám už v podstatě žádnou odpovědnost - produkt je po záruce, kupte si novej.

Co na tom je k nepochopení? Proč bych měl proboha trestat automobilku? Za co???
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Přejíždění v zákazu x levý odbočovač
« Odpověď #17 kdy: 15 Listopadu 2016, 10:22:16 »

Jo, tahle snaha na někoho hodit úplně všechno mě taky fascinuje. Když na kamionu bouchne levá přední guma a ten kamion sešrotuje dva osobáky a na krajnici žvejkne ještě babičku se psem, tak kdo za to může? Výrobce pneu? Ten co pneu montoval? Řidič? Majitel kamionu?
Ne, pokud nikdo nic osobně nezanedbal, tak je tam hmotně právní odpovědnost provozovatele (náhrada škody způsobené provozem vozidla placená z povinného ručení), ale trestně právní odpovědnost tam nebude.
« Poslední změna: 15 Listopadu 2016, 10:27:59 od opas »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Přejíždění v zákazu x levý odbočovač
« Odpověď #18 kdy: 15 Listopadu 2016, 12:11:25 »

Sorry ale pneumatika ti jen tak bouchnout nemuze, bud je prefoukla nebo stara a zpuchrela, coz je chyba ridice.
IP zaznamenána

smazany_uzivatel

  • Příspěvků: 0
    • Zobrazit profil
Re:Přejíždění v zákazu x levý odbočovač
« Odpověď #19 kdy: 15 Listopadu 2016, 12:21:14 »

A co třeba skrytá výrobní vada?
IP zaznamenána
smazany_uzivatel: autor tohoto prispevku z fora odesel. Jeho prispevky byly v ramci zachovani kontinuity temat presunuty pod tohle univerzalni jmeno.

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Přejíždění v zákazu x levý odbočovač
« Odpověď #20 kdy: 15 Listopadu 2016, 12:24:38 »

Sorry ale pneumatika ti jen tak bouchnout nemuze, bud je prefoukla nebo stara a zpuchrela, coz je chyba ridice.

fakt nemuze? A co treba
- kus nejakyho zeleza na dalnici (mmch kvuli tomu pred lety spadl Concorde)
- vada materialu
- projeti nejake diry diry, ktere udelal treba i jiny ridic a guma se provalila az po nejake dobe?
- kousla se brzda a prehral se disk
- cokoli jineho, co v danou chvili nemuze nikdo predpokladat a zkontrolovat.

Stat se to muze a stava se to.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Přejíždění v zákazu x levý odbočovač
« Odpověď #21 kdy: 15 Listopadu 2016, 12:41:23 »

To zelezo na silnici nekdo musel ztratit nebo dat takze to jde za nim.
Za diru na silnici muze majitel komunikace.
Vada materialu - opet vyrobce.

Nehoda neni nahoda, nechci nikoho poucovat, taky zanedbavam spoustu veci ale vse ma sve vysvetleni a pricinu


IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Přejíždění v zákazu x levý odbočovač
« Odpověď #22 kdy: 15 Listopadu 2016, 12:53:19 »

Nehoda neni nahoda, nechci nikoho poucovat, taky zanedbavam spoustu veci ale vse ma sve vysvetleni a pricinu

Když přijde zemětřesení, kvůli kterému vznikne díra v silnici, do které mi spadne auto, tak za to může kdo? Seismologové?
Vraťte se na zem. Ve spoustě případů za škodu nikdo fakticky nemůže, prostě se to stává. Přijměte to jako smutnou skutečnost a udělejte si finanční rezervu nebo zaplaťte pojištění pro pokrytí škod způsobených vyšší mocí.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Přejíždění v zákazu x levý odbočovač
« Odpověď #23 kdy: 15 Listopadu 2016, 13:08:22 »

Ano, to je vyssi moc, s tim souhlasim, to ze spadne meteorit, splache me tsunami nebo zemetreseni, sopka, tornado (to se k soudu ale nedostane) ale resime pripady ze zivota ktere az na techto par promile procent vyjjimek ktere mi zde asi nezazijem vzdy je nekdo odpovedny.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Přejíždění v zákazu x levý odbočovač
« Odpověď #24 kdy: 15 Listopadu 2016, 13:13:15 »

Ve spoustě případů ale nemůžete zjistit, kdo je za to odpovedny.
Treba kus zeleza na dalnici. Jak zjistite odkud spadlo?
Pneumatika bouchla proto, ze minuly tyden nekdo prohucel devadesatkou nejakou diru a udělal poskozeni gumy, ktere navenek nebylo videt. Jak zjistite kde a kdy to bylo a kdo to udelal?

Vis maior je známá právní zásada již od dob Říma. Zkuste se smířit s tím, že t4455 asi nikoho nedojme natolik, aby se to změnilo a zařiďte se podle toho.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Přejíždění v zákazu x levý odbočovač
« Odpověď #25 kdy: 15 Listopadu 2016, 13:21:07 »

To ze se nepodari vinika zjistit neznamena ze za to NIKDO nemuze, bud se jedna o vyse uvedenou vyssi moc (spadly strom na auto z duvodu vychrice) nebo je nekdo odpovedny.

Nechci nikoho dojimat ani presvedcovat ale slovo nikdo mi prijde z pravniho hlediska neprijatelne.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Přejíždění v zákazu x levý odbočovač
« Odpověď #26 kdy: 15 Listopadu 2016, 14:15:11 »

To ze se nepodari vinika zjistit neznamena ze za to NIKDO nemuze, bud se jedna o vyse uvedenou vyssi moc (spadly strom na auto z duvodu vychrice) nebo je nekdo odpovedny.

Nechci nikoho dojimat ani presvedcovat ale slovo nikdo mi prijde z pravniho hlediska neprijatelne.

To je tím, že tomu právnímu hledisku nerozumíte. Já taky ne, ale jsem schopen pochopit až po tu část, kdy se říká, že se prostě stávají věci, za které nikdo nemůže. Musíte si uvědomit, že pokud není možné žádnému z účastníků prokázat zavinění, tak za to prostě nikdo z nich nemůže. Nejde paušálně říct, že když prasklo kolo a kamion boural, tak za to může řidič, protože přece řídil a jeho řízení způsobilo buď to prasknutí, nebo blbě řídil dlouhodobě a tak způsobil únavu materiálu a hotovo dvacet, máme viníka.

Kvůli teoriím jako je tato vznikl řád špagetového monstra, které odůvodňuje ozonovou díru nedostatkem mořských pirátů, protože v dobách, kdy oceány křižovaly mnohé pirátské výpravy žádná ozonová díra zdokumentována nebyla. Tak strašně blbý to vaše zdůvodnění je. Proč bych proboha trestal řidiče za to, že mu prasklo kolo na dálnici, když ten řidič dokáže, že údržbu nezanedbal, silnice je v pořádku, opilej nebyl a tak dále. A ptal by se - a co jsem teda měl podle vás dělat?

Tenhle krátkozraký druh přemýšlení dokáže často zastavit až ústavní soud:
http://zpravy.idnes.cz/ustavni-soud-smrt-ditete-pri-couvani-dwc-/domaci.aspx?c=A160608_104325_domaci_mav

Co měl ten řidič udělat jinak? Vy byste ho klidně odsoudil, přitom ten člověk si do vězení jít nezaslouží.

A taky MB od těch strojních brzd pak v další generaci ustoupil.

Nikoliv, odstoupil od toho už ve fejsliftu té stejné generace, jak jsem psal dříve.
« Poslední změna: 15 Listopadu 2016, 14:19:38 od mcsoap »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Přejíždění v zákazu x levý odbočovač
« Odpověď #27 kdy: 15 Listopadu 2016, 14:24:31 »

Sakra, ja jsem ten posledni kdo by vsechno svaloval na ridice. V pripade ktery uvadite jsem se uz vyjadril na minule strance, v tomto pripade ridic nepochybyil v nicem, pochybyla matka ktera to dite nechala odbehnout od auta. Prispevek 17:46, 11.11..
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Přejíždění v zákazu x levý odbočovač
« Odpověď #28 kdy: 15 Listopadu 2016, 14:26:08 »

Sakra, ja jsem ten posledni kdo by vsechno svaloval na ridice. V pripade ktery uvadite jsem se uz vyjadril na minule strance, v tomto pripade ridic nepochybyil v nicem, pochybyla matka ktera to dite nechala odbehnout od auta. Prispevek 17:46, 11.11..

Což taky není pravda mimochodem.

Abych to rozvedl, opět aplikujete presumpci viny skrz objektivní odpovědnost na někoho tím, že místo abyste prokázal, že ten člověk se něčeho dopustil, tak mu prokazujete, že něco neudělal, což je mnohem jednodušší a přesouvá důkazní břemeno na obviněného, který musí prokázat, že něco udělal, což je často skoro nemožné.

Pokud hlídám svoje dítě 24 hodin denně a otočím se na deset sekund, abych našel v kabelce pití a dítě se mezitím rozběhne přes silnici a přejede ho auto, tak to nemůžu přišít tomu rodiči. Nemůžu mu přišít, že tu nehodu způsobil svým jednáním, protože ten rodič nijak nejednal a nic neudělal. Navíc lze asi s jistotou říct, že z mrtvého potomka ten rodič žádný prospěch neměl, tak proč bych ho ještě tahal po soudech. Tím podle mě operuje ten soud, protože matka toho dítěte to neudělala naschvál a nedbalost bych jí taky nedal. Je rozdíl nebejt schopnej hodinu řídit ještěrku na někoho vyklopil paletu, kterou jsem blbě nabral na vidle, a výchovou dítěte, která trvá v nejkratším případě 18 let, během kterých podle vás nesmí rodič pochybit ani jednou jedinkrát, jinak je automaticky vinen.
« Poslední změna: 15 Listopadu 2016, 14:40:00 od mcsoap »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Přejíždění v zákazu x levý odbočovač
« Odpověď #29 kdy: 15 Listopadu 2016, 17:31:26 »

To zelezo na silnici nekdo musel ztratit nebo dat takze to jde za nim.
Za diru na silnici muze majitel komunikace.
Vada materialu - opet vyrobce.

Nehoda neni nahoda, nechci nikoho poucovat, taky zanedbavam spoustu veci ale vse ma sve vysvetleni a pricinu

Ano.. vše má příčinu.. ale nemusí to mít viníka..

železo na silnici.. někdo ho tam ztratil, ale třebas taky nic nezanedbal.. udělal všechno jak měl a železo vypadlo když si toho nemohl všimnout.

Za díru může majitel komunikace.. ale nelze od majitele požadovat aby každou díru spravil a nebo aspoň označil hned když vznikne.. to by o tom musel vědět ještě dřív než díra vznikne..
A proč je viníkem majitel komunikace a ne ten kdo díru vytvořil.. a když díra vznikla opotřebením komunikace tak jsou trochu viníky všichni kdo tam projeli..

A proč za vadu materiálu může výrobce? I když nic nezanedbal a je to vada o které nemohl vědět?

Tak můžeme vždycky někoho administrativně určit že je za to odpovědný.. i když to nemůže ovlivnit..
Můžeme dát provozovateli objektivní odpovědnost zajistit aby se jeho vozidlo neúčastnilo dopravních nehod..
A nebo můžeme dát majitelům komunikací objektivní odpovědnost zajistit aby se na jejich komunikacích nestávaly dopravní nehody..
IP zaznamenána