30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] 47 km/h na 30tce, Praha Čimice  (Přečteno 13980 krát)

Martin2086

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
[?] 47 km/h na 30tce, Praha Čimice
« kdy: 11 Června 2015, 19:16:04 »

Takže 23.3.2015 mě změřili MP ze stojícího auta jak jedu 47km/h na 30tce. Nesouhlasil jsem, jen jsem se podepsal. Nyní, převzato tuším 3.6. přišel Příkaz o uložení pokuty ve výši 1500 kč. Z principu chci bojovat. Vzdělání v oboru správní právo mám čistě teoretické, státnice u Bc., tedy ne úplný laik, ale v praxi k prdu. Byl bych proto vděčný, když mi pomůžete. Odpor podám a zatím se tedy uvidí, pravděpodobně tedy poté co zahájí správní řízení a dají mi lhůtu k seznámení se s podklady zažádám o zaslání kopie spisu, do té doby s tím nic neudělám, hádám-li správně.

« Poslední změna: 11 Června 2015, 21:24:57 od Martin2086 »
IP zaznamenána

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
Re:47 km/h na 30tce, Praha Čimice
« Odpověď #1 kdy: 11 Června 2015, 19:33:45 »

Ulice Cimicka v useku Mlazicka-Tisicka? Shodou okolnosti resim podobny pripad nedaleko, pravdepodobne stejne auto/posadka. Tak bych pro zacatek zkontroloval jestli merili na schvalenem useku. Ale predpokladam, ze to bylo to klasicke misto v kopecku.
IP zaznamenána

mortas

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:47 km/h na 30tce, Praha Čimice
« Odpověď #2 kdy: 11 Června 2015, 19:43:51 »

Máš to špatně anonymizované... je tam tvá adresa i registračka..
IP zaznamenána

Martin2086

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:47 km/h na 30tce, Praha Čimice
« Odpověď #3 kdy: 11 Června 2015, 20:20:19 »

hm.. já na to kašlu, vždyť co, já se za to nestydím a nikomu to stejně k ničemu není. Máte zkušenost za jak dlouho nařídí ústní jednání po podání odporu cca ? Btw. teď jsem zjistil, že mi nefunguje tiskárna, takže odpor holt napíšu v ruce a zítra odešlu, co se dá dělat, moc profesionálně to sice působit nebude.. :)
IP zaznamenána

Svobodný Ovčan!

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 269
    • Zobrazit profil
Re:47 km/h na 30tce, Praha Čimice
« Odpověď #4 kdy: 11 Června 2015, 20:40:18 »

hm.. já na to kašlu, vždyť co, já se za to nestydím a nikomu to stejně k ničemu není. Máte zkušenost za jak dlouho nařídí ústní jednání po podání odporu cca ? Btw. teď jsem zjistil, že mi nefunguje tiskárna, takže odpor holt napíšu v ruce a zítra odešlu, co se dá dělat, moc profesionálně to sice působit nebude.. :)

Nikomu az na magosratni ourady kteri to tady maji jako povinnou cetbu ;) a ukazovat karty protihraci neni moc rozumne....
IP zaznamenána

Martin2086

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:47 km/h na 30tce, Praha Čimice
« Odpověď #5 kdy: 11 Června 2015, 20:51:37 »

tak tem přece staci i místo, cas, datum, jmeno urednice.. me je v podstate jedno jestli to vyhraju nebo ne.. v podstate ma první zkušenost.. defacto poprvé, co jsem věc "poslal" do spravniho rizeni a konecne me obeslali :D trikrat předtím nic nenapsali.. protože za oznamko holt není zadna carka a jeden mestak vypadal tak, ze by to ani nezvladl..

jinak, pokud bych mel zajem i o manual k radaru k overeni moznych a nemoznych uhlu mereni, okolnich podmínek atd.. do zadosti o poskytnuti spisu to mam zvlast uvest, jelikož pochybuju, ze to jeho soucasti bude, to bude tak kalibracni protokol. Poskytnou mi to navíc nebo si musim vygooglovat něco na netu od výrobce ?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:47 km/h na 30tce, Praha Čimice
« Odpověď #6 kdy: 11 Června 2015, 21:01:31 »

jinak, pokud bych mel zajem i o manual k radaru k overeni moznych a nemoznych uhlu mereni, okolnich podmínek atd.. do zadosti o poskytnuti spisu to mam zvlast uvest, jelikož pochybuju, ze to jeho soucasti bude, to bude tak kalibracni protokol. Poskytnou mi to navíc nebo si musim vygooglovat něco na netu od výrobce ?

Buď je to budete postupně nechávat doplnit, nebo absenci těchto věcí napadnete v odvolání.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:47 km/h na 30tce, Praha Čimice
« Odpověď #7 kdy: 12 Června 2015, 13:45:35 »

Tak, nejlepší je nechtít na začátek nic, oni se na to vys* a pak máte dlouhej seznam do odvolání. Pro začátek podejte odpor podle šablony, nic víc tam nepsat, jen podávám odpor dle xyz.

Časem pošlou předvolání, jestli máte vhodnýho doktora nebo dovolenou, zahraniční cestu, tak napoprvé podejte omluvenku. Klidně hned v té samé obálce požádejte o kopii spisu dle 106, vzory tu zase jsou.

Do této doby už pravděpodobně nasekají pár chyb, můžete hned 4-5 dní před termínem druhého předvolání poslat podjatost, případně jít na prní ÚJ, to si nahrávat, trochu prudit s občankou atd., pokud budou mlít moc sraček tak si je nechat do podjatosti až následně. Tam je to tím lepší, protože když ouřada naseká hodně chyb, chová se arogantně atd., tak to opravdu jsou těžce relevantní body (ne jen klasické pokuta je příjmem orgána) a i když to smetou, můžete se ještě i proti tomuto odvolat a dál zdržovat.

Pokud špatně doručí (rodinným příslušníkům atd)., tak bezva, odkládá se to o půl roku (vydají si rozhodnutí atd., to shodíéte pro neplatné doručení a restart).

Tohle máte zatím srandu na pár měsíců, dál se uvidí :D Další metoda k protažení je někde ke konci řízení zvolit zmocněnce.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:47 km/h na 30tce, Praha Čimice
« Odpověď #8 kdy: 12 Června 2015, 14:01:14 »

... a i když to smetou, můžete se ještě i proti tomuto odvolat a dál zdržovat...

Omyl, kolego. Odvolání proti usnesení o námitce podjatosti nemá odkladný účinek pro samotné řízení o přestupku.
Viz §76 odst. 5 SprŘ:

(5) Proti usnesení se může odvolat účastník, jemuž se usnesení oznamuje. Odvolání proti usnesení nemá odkladný účinek. Proti usnesení, které se pouze poznamená do spisu, a proti usnesení, o němž to stanoví zákon, se nelze odvolat.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:47 km/h na 30tce, Praha Čimice
« Odpověď #9 kdy: 12 Června 2015, 14:04:13 »

No to jo, ale zdržuje to ouřadu a nadělá tam další chyby…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

lubos

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 85
    • Zobrazit profil
Re:47 km/h na 30tce, Praha Čimice
« Odpověď #10 kdy: 12 Června 2015, 14:28:09 »

To tak skutečně je, odvolání proti usnesení nemá odkladný účinek a správní orgán může pokračovat v řízení. Nese však riziko že pokud bude odvolání úspěšné budou všechny provedené úkony v rozporu se zákonem. Moje zkušenost je taková že správní orgán neučinil absolutně nic dokud nebylo rozhodnuto o odvolání.
IP zaznamenána

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:47 km/h na 30tce, Praha Čimice
« Odpověď #11 kdy: 12 Června 2015, 14:53:43 »

Ano. Aktuálně s kolegou řešíme jeden případ z Plzně, kde skutečně správní orgán čekal se vším až do vyřešení odvolání proti námitce podjatosti. Vlastně je celá ta hra s námitkou vypnula na dobrý 2 a půl měsíce a to ta námitka nebyla nijak sofistikovaná. Na druhou stranu mám i několikanásobnou zkušenost s opačným postupem, kdy správní orgán ono Vámi zmiňované riziko skutečně podstoupil. Dost záleží na konkrétním znění té námitky. Já používám často jen to klasické o příjmu z pokut, jehož ambicí vůbec není, aby mi snad někdo vyhověl a úředníka z řízení vylučoval, ale beru to čistě jako získávání času a nucení úředníka k dalším krokům, kde často napáchá spoustu přešlapů. Ono vůbec se s námitkou podjatosti dá užít spoustu legrace. Místní admin by o tom mohl dlouze vyprávět :)
Jeho anabáze s námitkou podjatosti a MHMP vejde do dějin jak množstvím podjatých, tak délkou uspořeného času a v neposlední řadě množstvím korespondence na toto téma. Podotýkám, že v tomto případě těžíme značně nad plán a vůbec jsme nepočítali s tím, že se k nám úřednící zachovají takto velkoryse a budou si s námi takto dlouze povídat. Tímto zdravím celé druhé a šesté patro jedné budovy na Pankráci a vězte, že podjatost je jako nemoc. Šíří se rychle a záludně a kdo není podjatej dnes, zítra být může.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:47 km/h na 30tce, Praha Čimice
« Odpověď #12 kdy: 12 Června 2015, 16:11:14 »

…podjatost je jako nemoc. Šíří se rychle a záludně a kdo není podjatej dnes, zítra být může.

To je moc pěkný  ;D

Není ani od věci v námtice rovnou spojit další práva a navrhovat předání věci jinému úřadu, nezainteresovanému na příjmu z dané pokuty (protože první úřad je zaitneresovanej celej) a zmínit, že to je právo. Při jejich kvalitě na to zapomenou nebo napíšou nesmysly proč to nejde. No a když to náhodou jinýmu úřadu předaj, tak ten v podstatě začíná skoro od začátku…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Martin2086

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:47 km/h na 30tce, Praha Čimice
« Odpověď #13 kdy: 31 Července 2015, 22:16:36 »

tak prislo predvolani na urcene datum, za necele tri tydny.

zatim mam v planu - omlouvat se dokud to jde.

Co se tyce kopie spisu - zazadal jsem, prisel mi mustr, ze ano, ale az po zaplaceni nakladu na kopie.. +- 100 kc. Je toto v poradku? Predpokladam ze na to pravo maji. Tim padem s tim nemusim spechat a o kopii pozadat az ptipadne pri ustnim jednani, jelikoz v tuhle chvili mi to stejne k nicemu neni.
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:47 km/h na 30tce, Praha Čimice
« Odpověď #14 kdy: 01 Srpna 2015, 00:20:14 »

100,-je v poradku, nejsou-li to pouhe tri strany. U ustniho vam musi udelat kopii zdarma.
IP zaznamenána