30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nehoda s neoznačenou překážkou  (Přečteno 2151 krát)

reseth

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Nehoda s neoznačenou překážkou
« kdy: 05 Července 2018, 11:20:43 »

Zdravím,
příbuzná měla nehodu, kdy na silnici pro motorová vozidla sestřelila stojící auto. Co jsem pochopil tak to pánovi přestalo jet, zastavil na krajnici(krajnice je úzká, takže zasahoval do pruhu). Bylo to v táhlé pravotočivé, takže ho přehlídla a zezadu sundala(obě auta totálka, bez zranění). Co je podle mě důležité je, že auto nebylo vůbec označené, žádný trojuhelník, bez varovek, svědci ví, že tam týpek pobíhal bez vesty a pak si šel sednout do auta. Je mi jasný, že rozhodovat to nebudeme my tady na fóru, ale kdo to pravděpodobně odskáče? Četníci jí na výslechu řekli, že ona. Stojící auto prý nikdy nemůže zavinit nehodu. To mi osobně přijde trochu jako bullshit, ale nejsem v tomhle kovanej jako zdejší a proto píšu. Naštěstí si ona nic nepamatuje, takže jim nic neřekla.
Díky
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda s neoznačenou překážkou
« Odpověď #1 kdy: 05 Července 2018, 11:59:36 »

Měl dostat pokutu za neumístění trojúhelníku ale to že někdo někde stojí kde nemá ještě neznamená že do něj lze legálně nabourat. Řidič je povinen jet tak aby mohl zastavit na vzdálenost na kterou ma dohled.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
« Poslední změna: 05 Července 2018, 18:44:07 od opas »
IP zaznamenána

reseth

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda s neoznačenou překážkou
« Odpověď #3 kdy: 05 Července 2018, 21:08:01 »

Díky. Co jsem z toho ale pochopil, tak tady bylo auto za horizontem a fakticky tedy nebylo možné vidět. Tohle se stalo na rovině a ta zatáčka mi při průjezdu nepřišla tak ostrá (na druhou stranu tam je povolených 110). Taky jsou tam zmíněný stopy brzdění, tady nevim jestli nějaký jsou. Každopádně uvidim, jestli projeví zájem o nějakou pomoc a pak bych se podíval do spisu (za předpokladu že to nerozhodnou příkazem a ona to nezaplatí hned) a podle toho se uvidí co dál.
IP zaznamenána