30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: MP Ostrov - podání vysvětlení  (Přečteno 3678 krát)

antiviruscz

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
MP Ostrov - podání vysvětlení
« kdy: 30 Listopadu 2015, 18:11:34 »

Ahoj,

tak naše MP je rychlejší než jsem čekal, pár dní po uplynutí lhůty na lístečku lístečku jsem dostal poštou pozvánku na vlastní barbecue :-D Mám v plánu tam zajít ale pouze se pobavit, zdržovat a získat co nejvíce zkušeností do budoucna...

Mám několik dotazů:
1) Je výzva k podání vysvětlení platná? Chybí mi tam poučení o právu nepodat vysvětlení...
2) Mohu si stěžovat na město a k ministerstvu vnitra na nesprávný úřední postup zaměstnance MP, že mi to neodeslal do datové schránky FO?
3) Mohu strážníkovi naplno říct, že na něj z důvodu v bodě 2 hodlám podat stížnost? Doufám, že stáhne sítě a odpluje...
4) Mohu je poslal k šípku (resp. vyžadovat jiný termín), protože v uvedený čas jsem v zaměstnání a požadovat termín kolem 16:50 (Po nebo St, před koncem pracovní doby )? Jejich pracovní doba není nikde uvedena. V opačném případě by mi mohla vzniknout škoda v podobě úšlé mzdy? Mohu požádat o její náhradu?
5) Musí mě na začátku upozornit na právo nepodat vysvětlení?
6) Mohu si dovolit jim cokoliv nepodepsat, sbalit se a odejít?
7) Mohu si pořídit audio nebo audiovizuální nahrávku? Musím je o tom informovat? Mohou mě odmítnout?
8) Když na služebnu přijdu a nebudou k dispozici (aneb jak píšou, zavolejte na tel.), mohu odejít, nevolat jim (vznikla by mi škoda, neměl jsem kredit.. . apod) a v budoucnu se na to odvolat? Co poslouží jako dobrý důkaz? Foto předvolání přede dveřmi s EXIF informací (lokace, čas)
9) Jak podrobně musím nahlásit Helmuta? Stačí říct Walther Müller (nejčastější německé jméno a příjmení) z Berlína? Nebo jim musím dát i adresu, email, telefon, jeho číslo bot, ... ?
10) Když nahlásím mrtvolku jako řidiče, co se stane když zaživa tato osoba nevlastnila ŘP?

Díky všem za rady a zkušenosti :-)

IP zaznamenána

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil
Re:MP Ostrov - podání vysvětlení
« Odpověď #1 kdy: 30 Listopadu 2015, 19:06:57 »

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2014122801 - předvolání od MP já osobně zatím vždy ignoroval. Nicméně je možno nepodat vysvětlení také písemně, doporučuju přečíst odkazovaný článek, rozebírá (ne)podání vysvětlení v různých scénářích včetně toho, kdy předvolává MP.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:MP Ostrov - podání vysvětlení
« Odpověď #2 kdy: 01 Prosince 2015, 10:09:22 »

Přesně tak, zbytečně moc otázek k naprosto nepodstatný věci, nejlepší řešení je tuhle výzvu hodit do koše a dál se tím zabývat, až něco přijde od města, pokud teda chcete bojovat a ne to spláchnout nějakou blokovkou.
« Poslední změna: 01 Prosince 2015, 14:45:52 od plikous »
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:MP Ostrov - podání vysvětlení
« Odpověď #3 kdy: 01 Prosince 2015, 12:51:46 »

Výzvu od opičáků nikdo normální neřeší a je zbytečné zabývat se nějakou její pseudo platností. Jinak obecně lze doručovat kamkoliv, kde je adresát zastižen. Takže pokud se jim povedlo vám doručit, tak si ze stížnosti na to, že to nebylo podle zákona, nikdo nic moc dělat nebude. K šípku je můžete poslat kdykoliv, oni to pak jen předaj úřadu a víc se vámi nebudou zabývat. Zkráceně řečeno, je ztráta času tam chodit nebo na ně jinak reagovat, ale pokud nevíte co s časem, tak si tam z nich můžete jít udělat srandu, nebo na ně udělat ramena, ale víc od toho nečekejte.

Když naprášíte osobu co nikdy neměla ŘP, můžou se vám snažit přišít přestupek pro porušení povinností provozovatele vozidla...
Citace
Provozovatel vozidla nesmí (mj.) svěřit řízení motorového vozidla osobě, která nesplňuje podmínky podle § 3 odst. 3

Edit: Když o tom ještě tak přemýšlím, to doručování bych vůbec nevytahoval. Máte šanci, že úředník udělá stejnou chybu. Když to hned dáte opičákovi sežrat, tak ten tu vaši datovku do bonz papírů pro úřad jistě nezapomene napsat...
« Poslední změna: 01 Prosince 2015, 12:58:50 od iWarp »
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.