30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Celní řízení Praha 120  (Přečteno 30835 krát)

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Celní řízení Praha 120
« Odpověď #30 kdy: 23 Dubna 2015, 17:50:22 »

Spíš bych šel cestou označit to celý jako zařízení na náhradní díly. I když myslim si, že ty individua, co tam pracujou to stejne proclej jako funkční. a ještě jeden postřeh, pokud můžete, poproste kamaráda o vyfocení celýho toho zařízení před tím, než to zabalí a pošle. Od známejch se množej stížnosti a i nedávno sem objevil článek na netu, že při rozbalování to záměrně kurvej, jako nožem projety plasty a podobny fičury.  Normálně na férovku se to snažej znepříjemnovat, jak jen to jde.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Celní řízení Praha 120
« Odpověď #31 kdy: 24 Dubna 2015, 02:05:07 »

Pokud se nepletu, tak oni jsou schopni koukat se na cenu, za kterou se to běžně prodává v zahraničí, nebo dokonce můžou počítat s cenou v tuzemsku. Některé eshopy přímo v tomto pomáhají kupujícím - při objednávce si vyberete, o kolik mají snížit ceny na průvodním dokladu. Dělal to tak třeba HobbyKing, kde šla nastavit snad až 90% "sleva". Pak už to chce jen případně poupravit výpis z účtu, pokud si to celní úřad vyžádá.

No když to bude přeposílat kamarád tak rovnou třebas u notebooku může napsat "poškozený notebook 19 USD".

No, to může napsat, ale celník je přeci jen ouřada a stejně jako opice, má zájem oškubat, takže pokud to spíše omylem rovnou nepropustí bez řízení a vypadá ten notebook jako nový, taky bych se moc nespoléhal...:-( Stejně neprochází "gifts" z Číny, pokud je to větší balení a ne malá krabička, nebo obálka (asi jedou na "co je velké, to je drahé").

Třeba teď čekám na kameru do auta, která přijde z Číny jako reklamace vadného kusu (a opravdu je to reklamace) a očekávám, že budou chtít zase prachy a budu muset prokazovat, že jsem do Číny tu kameru poslal. A to se ještě může stát, že mně rovnou ČP zastoupí a mně už jen přijde na poštu balík s dobírkou na výpalné od ČP, CLO a DPH.

Jednou po mně chtěli prokázat platbu za zboží k nějaké zásilce kvůli zjištění pořizovací ceny a já jim poslal reálnou platbu u účtu, ale za jiné zboží v menší částce, to taky prošlo, takže DPH a clo bylo nižší. Nejvíce mně sere, když za služby ČP zaplatím více, než DPH a CLO.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Celní řízení Praha 120
« Odpověď #32 kdy: 24 Dubna 2015, 09:10:09 »

„…A to se ještě může stát, že mně rovnou ČP zastoupí a mně už jen přijde na poštu balík s dobírkou na výpalné od ČP, CLO a DPH.“
Ano, to se sice může stát, ale pak rozjedete reklamační řízení a pokud prokážete, že se jedná o reklamaci vadného kusu (s čímž jste jistě počítal a máte k tomu doklady), pak veškeré náklady vám vrátí…
IP zaznamenána

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Celní řízení Praha 120
« Odpověď #33 kdy: 24 Dubna 2015, 10:48:34 »

Tím bych si nebyl uplně jistej. i když já sem jim reklamoval to, že mi vnutili zastupování, jinak se to nehne. třeba s vrácením celního nebo dph poplatku budete mít štestí. Ale jejich taktika je zadržet, jakmile zjistej, že máte co je potřeba pro doložení reklamace, nebo okolo sebe kopete, tak aspoň vývar za zastoupení.
« Poslední změna: 24 Dubna 2015, 10:52:53 od zodiiac »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Celní řízení Praha 120
« Odpověď #34 kdy: 24 Dubna 2015, 11:23:00 »

Reklamovat můžu a už jsem to dělal, je to běh, ale stát se to může a pak po nich půjdu. V době, kdy s tím začali jsem si psal i s nějakým šéfem na ČP, ale nikam to nevedlo.
IP zaznamenána