30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva provozovateli vozidla ke sdělení totožnosti řidiče  (Přečteno 15018 krát)

Johan

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil

Dobrý den vespolek,

jsem amatér a začátečník v probírané oblasti. Přečetl jsem si fórum, ale mám z toho v hlavě zmatek.
Určitě zde můj problém byl řešen nesčetněkrát,  nicméně zkusím nastínit řešení a jen mi ho prosím odsouhlaste nebo zkritizujte.
Díky

Přišla výzva k uhrazení určené částky od městského úřadu, že mé auto hlídka MP nejméně po dobu 5 min viděla stát za značkou "zóna s dopravním omezením", s vyobrazením mimo jiné značky "zákazu stání", přičemž auto ještě stálo pravými koly a větší části svého objemu na chodníku (kraj chodníku je prostě jen tmavější odstín těch stejných kostek jako je cesta, ale i náměstí, ještě se tam podívám).
Výzvu jsem ignoroval.

Přišla výzva provozovateli vozidla ke sdělení totožnosti řidiče. Do 5 dnů udat, jinak 60 dní odložení a pak SPRDEL, píší.
A mě napadlo.
Udám Helmuta z EU. Korespondenční adresu dám tu, kde bydlím. Jsem tam čerstvě, nemám tam ani jméno na zvonku (hodil bych na zvonek helmutovo jméno) a trvalou adresu mám o 10 km jinde. Napíšou Helmutovi, helmut jim odepíše, že se přiznává. A potom zmizí ze zvonku, tudíž se odstěhoval. Takže budou mít viníka, ten se přizná, ale pak z ČR zmizí. Je to ještě platná taktika? Někde jsem to tady četl.
Problém, že nemáme na baráku poštovní schránky, takže poštu hážou dírou ve dveřích na chodbu a my tam jsme 3 rodiny, co se známe, takže poštu si pak rozebereme.

Díky za konstruktivní kritiku a shovívavost ze začátečníkem.


IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla ke sdělení totožnosti řidiče
« Odpověď #1 kdy: 10 Června 2016, 15:20:17 »

Ano, Helmuta lze použít. Výhodou je, že pokud úřad nechá po nedoručení dopisu vhodit do schránky (díry ve dveřích), vyřešíte celou věc odesláním Helmutova přiznání během pár minut. Nevýhodou je, že se může stát, že ke vhození dírou ve dveřích nedojde, a věc se překlopí na správní delikt z důvody Helmutovy nekontaktnosti.

Pokud nechcete riskovat a jste ochoten investovat trochu času do "budování skillu", udejte sám sebe a vyzkoušejte si správní řízení. Za parkování nehrozí žádné body ani nijak vysoká pokuta, i kdybyste byl shledán vinným. O čemž dost pochybuji, je-li jediným důkazem o vině to, že Vás dvě opičky viděly parkovat na nechodníku po dobu delší než 5 minut, kterou změřily nejspíše mozkovým myšlením.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla ke sdělení totožnosti řidiče
« Odpověď #2 kdy: 11 Června 2016, 22:33:46 »

Budování skillu jde i prostřednictvím Helmuta.
Pokud Helmutovi nic nedorazí, tak v době 60 dnů jděte nahlédnout do spisu a pokud ho neúspěšně obeslali, tak mu pošlete kopii na libovolný (třeba i nově zřízený mail). On se z něj úřadu obratem přizná a pošle to podepsané i na podatelnu.
Ideální by byl nějaký slovenský reálný Helmut bydlící přechodně u Vás. Je dost pravděpodobné, že to úřad neuzná, překlopí to na sprdel, chvilku bude tahanice (a budování skillu) a bude spousta času doložit, že ten Helmut skutečně existuje. Když úřad zastaví sprdel a obešle Helmuta, tak se kolečko může opakovat a Vy si tady mezitím přečtete spoustu variant k postupu (Helmut řekne, že si nepamatuje apod. nebo že řídila Helmutice ....).
Mrkněte do kalhot a když tam uvidíte koule, tak ony Vám řeknou jak se rozhodnout.  :) 
IP zaznamenána

Johan

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla ke sdělení totožnosti řidiče
« Odpověď #3 kdy: 13 Června 2016, 12:59:14 »

Díky, pánové.

Za rady a hlavně za podporu. Člověk snadno podlehne nutkání zaplatit a zabečet se zpátky do fronty, když je na takové věci sám a ještě se v tom nevyzná.

Ještě vysvětlím, jak jsem plánoval helmuta, ale verze udat se sám a pak ještě vyhrát, se mi moc líbí. A když nevyhrát, tak aspoň zkušenost pro příště.

1. varianta Helmuta
Mám kamaráda z EU.
Není to úplně morální, ale teoreticky mohl by mi nahlásit údaje na jeho dědu, který už nevystrčí paty z Řecka? Korespondenčka ke mě na byt. Pokud by přišel dopis, obratem bych za něj napsal přiznání a tím by to haslo, protože by ho nikdy nedohledali? Jde to takhle snadno? Pokud by tedy nic nepřišlo, dohledal bych si spis, kopii poslal kamarádovi, ten napsal na podatelnu a tím by to zase haslo? Od kdy můžu nahlížet do spisu(odkdy je veden?) a na základě čeho můžu zajít na úřad, že chci vidět ten a ten spis? Zkoušel jsem to najít, ale moc se mi to nedařilo najít v takové podobě, abych si byl jistý odpovědí.

2. varianta
Kamarád to vezme na sebe, nicméně studuje v ČR, takže si myslím, že by nechtěl nikde figurovat. Proto jsem zvažoval "nemorálního" dědu v první variantě :-) Měl by on z toho nějaké potíže? Kdybychom použili jeho trvalou adresu v domovině, ale korespondenčku ke mě. Pak tedy přiznání, že řídil. Jej by ale v ČR dohledali, popř. kdyby tady chtěl zůstat a žít, tak jsou to pro něj zbytečné obtíže. Nebo ne?
Akorát nevím, jak bych dokládal helmuta, ať už by to byl děda nebo kamarád, protože oba to mají ke mě na úřad daleko.

No a pak tedy varianta udání sám sebe a nasbírat SPRDEL skill. To bych ale chtěl vidět ten spis, abych věděl, co na mě vlastně mají a s vámi se poradit, protože tam jsem na tenkém ledě úplně.

A můžu se udat tím, že jim do 5 dnů neodpovím a tedy zahájí SPRDEL s majitelem vozidla, tedy se mnou? Protože to ignorování výzev je velice příjemné. :-)

Jen dodám, že nejraději bych do toho nikoho nezatahoval a vyřešil si to sám svými schopnostmi.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla ke sdělení totožnosti řidiče
« Odpověď #4 kdy: 13 Června 2016, 13:17:19 »

Nejlépe, když kamarád napíše řecky přiznání za dědu a počká na zahájení řízení. Úřad se na to nejspíš vykašle, protože vize vedení řízení v řečtině je pro úředníka spíš noční můra.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla ke sdělení totožnosti řidiče
« Odpověď #5 kdy: 13 Června 2016, 14:07:30 »

Jak píše opas.. když to vezme jeden z nich na sebe a požádá o vedení řízení v řečtině tak se už asi nic dalšího nestane..
IP zaznamenána

Johan

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla ke sdělení totožnosti řidiče
« Odpověď #6 kdy: 13 Července 2016, 09:13:28 »

[img]Situace se o kousek posunula, tedy informuji.
Nechtěl jsem do toho zatahovat helmuty (dokud nejde o nic vážného) a v rámci budování skillu, jsem dle rady uživatele kdo, udal sám sebe.
No, skill sem zatím moc nevybudoval a nevím, jestli sem si nenaběhl. Přišel rovnou příkaz, že jsem vinen.
Posílám doufám dostatečně zanonymizovaný příkaz, abyste se mohli podívat a doporučit jak byste postupovali vy.
Mě napadá tohle.
Nejdříve si skočím pro spis, ten sem anonymizovaný naskenuji. Pár dní počkám na vaše rady a pak buď podám odpor nebo když nebudu mít podle vás šanci, vyměknu a zaplatím.

Pokud podám odpor a pak budu ústně něco vysvětlovat, mohlo by projít například toto? Stál sem po dobu 5 minut na zákazu stání +  části vozidla na chodníku. Mohu například uvést, že jsem si nutně potřeboval odskočit do nejbližšího obchodu(který tam byl), jinak bych se mohl taky posrat. Za to, že jsem tam byl po dobu 6 minut, kdy už měštáci odjeli, nemohu. Nepřišlo mi bezpečné v této situaci řídit, tak jsem narychlo zastavil, a poprosil v nejbližším obchůdku o možnost navštívit toaletu. Je to použitelné nebo je to úplně blbost. Nemám žádnou zkušenost.
Děkuji za rady.

MOD: sebral jsem prilohu, anonymizace nekorektni - ctverecky v jine vrstve nez text. Vratim sem upraveny dokument


[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 13 Července 2016, 14:22:45 od frantisek »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 215
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla ke sdělení totožnosti řidiče
« Odpověď #7 kdy: 13 Července 2016, 09:32:09 »

[img]Situace se o kousek posunula, tedy informuji.
Nechtěl jsem do toho zatahovat helmuty (dokud nejde o nic vážného) a v rámci budování skillu, jsem dle rady uživatele kdo, udal sám sebe.
No, skill sem zatím moc nevybudoval a nevím, jestli sem si nenaběhl. Přišel rovnou příkaz, že jsem vinen.
Posílám doufám dostatečně zanonymizovaný příkaz, abyste se mohli podívat a doporučit jak byste postupovali vy.
Mě napadá tohle.
Nejdříve si skočím pro spis, ten sem anonymizovaný naskenuji. Pár dní počkám na vaše rady a pak buď podám odpor nebo když nebudu mít podle vás šanci, vyměknu a zaplatím.

Pokud podám odpor a pak budu ústně něco vysvětlovat, mohlo by projít například toto? Stál sem po dobu 5 minut na zákazu stání +  části vozidla na chodníku. Mohu například uvést, že jsem si nutně potřeboval odskočit do nejbližšího obchodu(který tam byl), jinak bych se mohl taky posrat. Za to, že jsem tam byl po dobu 6 minut, kdy už měštáci odjeli, nemohu. Nepřišlo mi bezpečné v této situaci řídit, tak jsem narychlo zastavil, a poprosil v nejbližším obchůdku o možnost navštívit toaletu. Je to použitelné nebo je to úplně blbost. Nemám žádnou zkušenost.
Děkuji za rady.
Obchod bych nezminoval, zkusil bych hospudu(tam se neptate a hlavne je tam takovy frmol, ze jejich vypoved je jim k nicemu), pokud mela otevreno. Svestky maji tendenci si kraviny overovat.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla ke sdělení totožnosti řidiče
« Odpověď #8 kdy: 13 Července 2016, 09:45:46 »

Nechtěl jsem do toho zatahovat helmuty (dokud nejde o nic vážného) a v rámci budování skillu, jsem dle rady uživatele kdo, udal sám sebe.
No, skill sem zatím moc nevybudoval a nevím, jestli sem si nenaběhl. Přišel rovnou příkaz, že jsem vinen.

Budování skillu právě začíná.. když provozovatel udá sám sebe tak příkaz je další tah úřadu..

Udat sám sebe v rámci budování skillu a pak to vzdát když úřad udělá další tah je nesmysl.. už to rozhodnutí budovat skill mělo být i že až úřad pošle příkaz tak bude následovat odpor.
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla ke sdělení totožnosti řidiče
« Odpověď #9 kdy: 13 Července 2016, 15:56:55 »

No, a nedoslo nahodou k zastaveniu vozidla? Nezacal zahadne blbnut motor alebo nieco a Vy ste miesto oznacil trojuholnikom (ktory niekto asi ukradol) a hladal ste v okoli pomoc?
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

awake

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla ke sdělení totožnosti řidiče
« Odpověď #10 kdy: 14 Července 2016, 12:03:49 »

Jo závada vozidla je mrcha, vždycky se stane někde na zákazu...
Mimochodem, jak vlastně stojící vozidlo ohrožuje bezpečnost chodců? :)
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 927
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla ke sdělení totožnosti řidiče
« Odpověď #11 kdy: 14 Července 2016, 12:21:03 »

Jo závada vozidla je mrcha, vždycky se stane někde na zákazu...
Mimochodem, jak vlastně stojící vozidlo ohrožuje bezpečnost chodců? :)
Kdyby to bylo nejake pekne, hodnotne auto - treba MB W126/560SEC, jakykoli Mustang od roku 72 dolu nebo podobne stara Corvette ci Chevelle/SS tak napriklad mne by mohla rupnout zilka zavisti ;-).
IP zaznamenána

Johan

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla ke sdělení totožnosti řidiče
« Odpověď #12 kdy: 21 Září 2016, 11:40:32 »

Dobrý den,

tak mám za s sebou první ústní projednání ve správním řízení a vypadá, že jsem situaci podcenil a mohl sem se připravit lépe.
Ale když jsem ještě před ústním nad tím přemýšlel, tak mi to přišlo jako dostatečná výpověď, ale teď zpětně už tak moc asi ne. :D
No na konci mi úřednice řekla, že mi nevěří ani slovo. To jsem ale už nechtěl komentovat.
Nicméně nevím, jak moc může rozhodovat na základě svých pocitů, protože nějakých opravdu zásadních argumentů v rozhodnutí nemá. Vlastně jen píše, že se to nemohlo udat, jak říkám, protože to je moc velká souhra náhod. Což ale tu možnost samotnou nevyvrací.
V příloze je anonymizované rozhodnutí o mé vině, tak se prosím podívejte a budu rád, za jakoukoliv konstruktivní kritiku.
Do neděle budu pryč, takže nebudu moci na případné dotazy reagovat.
Děkuji vám.

EDIT: Smazal sem starý dokument a nahradil novým, byl špatně anonymizován.
« Poslední změna: 29 Září 2016, 09:34:26 od Johan »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 146
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla ke sdělení totožnosti řidiče
« Odpověď #13 kdy: 21 Září 2016, 11:44:26 »

Doufám, že jste úřednici sdělil též, že ji nevěříte ani slovo a na místě jste na ni podal námitku podjatosti (už z principu) a jako důkaz zmínil audionahrávku…
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 424
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla ke sdělení totožnosti řidiče
« Odpověď #14 kdy: 21 Září 2016, 12:22:44 »

Doufám, že jste úřednici sdělil též, že ji nevěříte ani slovo a na místě jste na ni podal námitku podjatosti (už z principu) a jako důkaz zmínil audionahrávku…

Naprostý souhlas - to chtělo okamžitou reakci :-)
IP zaznamenána