30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dotaz na parkování v obratišti? slépe ulice.  (Přečteno 917 krát)

TemnyProrok

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Dotaz na parkování v obratišti? slépe ulice.
« kdy: 16 Března 2022, 10:22:40 »

Dobrý den,

Chtěl bych touto cestou požádat o zhodnocení následujícího problému.

Dostal jsem pokutu za parkování ve slepé ulici (dorazilo příkazem) s tím, že na vozovce nezůstal alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 metry pro každý směr jízdy, čímž jsem porušil ust. § 25 odst. 3 zákona o silničním provozu a spáchal tak z nedbalosti přestupek podle § 125c odst. 1 písm. k)

Slepá ulice, ve které jsem parkoval, je dle mého názoru ukončena obratištěm a já jsem stál při pravé straně vozovky ve směru jízdy. Daný kus komunikace je v daném místě široká cca 6,5 metrů - viz obrázky:

Situační plánek


Satelitní pohled na dané místo (stříbrné vozidlo dole odpovídá místu kde jsem parkoval)


Jediná značka je při příjezdu do oné ulice a to označení slepé ulice (a pak na výjezdu dej přednost v jízdě a okružní křižovatka).

Předpokládal jsem, že v rámci onoho obratiště se jedná o jednosměrnou komunikaci, jelikož obratiště je plocha pozemní komunikace, která umožňuje otočení vozidel a jízdních souprav do opačného směru a tedy v rámci daného ramene mi stačí zachovat právě ty 3 metry a druhé 3 metry je třeba dodržet z druhé strany "ostrůvku zeleně". Leč dle vyjádření jsem i v tomto místě měl nechat 6 metrů a dle názoru správního orgánu je i toto obratiště celé obousměrné.

Má cenu proti tomuto rozhodnutí podávat odpor a argumentovat obratištěm, či si mám jen zanadávat a vyměřených 1500 zaplatit? Nikde jsem nedohledal, zda musí být obratiště nějak značené a zda je na něm při zachování 3 metrů průjezdného pruhu možno parkovat. Je faktem, že při vjezdu na obratiště není určen přikázaný směr jízdy a tedy nevím, zda má argumentace v případě podání odporu má šanci na úspěch.

Předem děkuji za vaše rady a zhodnocení situace.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz na parkování v obratišti? slépe ulice.
« Odpověď #1 kdy: 16 Března 2022, 10:51:22 »

A řízení bylo tedy zahájeno s řidičem?

Pokud ano, tak bych odpor podal - už jen pro tu zábavu, jak v takovém místě kalibrovaným měřidlem měřili ty 3+3 metry. A dál se uvidí, co bude ve spisu a jak se úředník popasuje s klasifikací té pozemní komunikace.
Odpor podáváme vždy blanketní.
IP zaznamenána