30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Ukončení pojistné smlouvy po termínu výpovědi bez udání důvodu  (Přečteno 427 krát)

paramo99

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil



Dobrý den,
  měl bych dotaz ohledně ukoncení smlouvy povinného ručení. Bez udání duvodu jej lze ukoncit 6 týdnu pred výrocím smlouvy. Jak postupovat, abych neplatil případné penále. Smlouva mi koncí za 3 týdny.

Dekuji
IP zaznamenána

anipenny

  • Příspěvků: 135
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení pojistné smlouvy po termínu výpovědi bez udání důvodu
« Odpověď #1 kdy: 23 Dubna 2024, 19:54:27 »

Na nejbližším DI vyřadit vozidlo z provozu na tkzv. "otočku". Tedy vložím vozidlo do depozitu, zaplatím 200 Kč správní poplatek, nechám si pro pojišťovnu vystavit potvrzení o vložení do depozitu a následně vozidlo z depozitu vyjmu. O tom už ale pojišťovnu samozřejmě neinformuji. U nás tu srandu dělám pro klienty běžně a trvá mi to cca 20 minut. Samozřejmě nesmí se to zkonit tím, že pojišťovna spolu s výpovědi dostane i doklad a vyřazení vozidla z provozu a zároveň i o vyjmutí. Pak je to pro pojišťovnu účelovka a výpověď nebude akceptovat  ;D Pokud chcete podrobnosti, napiště mi do SZ. Přeji pohodový den.
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 350
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení pojistné smlouvy po termínu výpovědi bez udání důvodu
« Odpověď #2 kdy: 23 Dubna 2024, 21:38:11 »

Zdražila pojišťovna pojistné na další rok? Pokud ano a upozornění poslali před méně než měsícem, můžete smlouvu standardně vypovědět. Mně Generali posílaj info pojistném na další rok 2 měsíce před výročím, takže můžu smlouvu vypovědět do 4 týdnů před výročím.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení pojistné smlouvy po termínu výpovědi bez udání důvodu
« Odpověď #3 kdy: 24 Dubna 2024, 08:09:19 »

Ještě je možnost smlouvu prostě nezaplatit.
Ona nějaký měsíc bude platná a pak jí zruší z důvodu neplacení a budou požadovat zaplatit jen tu dobu, kdy byla ještě platná.
Což může být cca 2-3 měsíce?
To jen jako alternativu k depozitu, záleží co vyjde levněji.
IP zaznamenána

konqui

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení pojistné smlouvy po termínu výpovědi bez udání důvodu
« Odpověď #4 kdy: 24 Dubna 2024, 09:11:11 »

A co falešná kupní smlouva?
IP zaznamenána

anipenny

  • Příspěvků: 135
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení pojistné smlouvy po termínu výpovědi bez udání důvodu
« Odpověď #5 kdy: 24 Dubna 2024, 09:31:26 »

Nezaplatit je dost velký risk. Pojišťovna bude chtít peníze za dobu do zániku pojištění. Na to má ze zákona právo a potom se ozve další vyděrač v podobě ČKP a ti budou chtít za každý nepojištěný den 50 až 300 Kč podle kubatury vozu (mají na to sazebník) + sankční poplatek. Na jednu stranu nemusíte nikde chodit  8) ale za cenu velké ztráty  >:( Depozit stojí pouze 200 kaček a možná hoďku ztráty času, záleží jak to máte na DI daleko.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 653
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení pojistné smlouvy po termínu výpovědi bez udání důvodu
« Odpověď #6 kdy: 24 Dubna 2024, 10:53:12 »

anipenny: pletete si pojmy. Doba do zániku pojištění samozřejmě není dobou "nepojištěných dnů", ale dobou pojištěnou. Pojistitel je povinen poslat upomínku před zánikem pojištění, kde lhůta pro doplacení nesmí být kratší 1 měsíce. Do zániku pojištění se tedy jedná o dobu pojištěnou (§12e starého zákona ) a den zániku lze sledovat a případné nové pojistné uzavřít včas.

urbann: to není úplně přesně. V případě navýšení pojistného máte možnost s navýšeným pojistným nesouhlasit a do 1 měsíce ode dne, kdy jste se o navýšení pojistného dozvěděl, tento nesouhlas sdělit pojistiteli. Pojištění pak zaniká uplynutím aktuálního období (obvykle pojistného roku). Nejedná se tedy o výpověď. Ovšem pozor na stanovení "dne, kdy jste se o navýšení dozvěděl" - je třeba číst ustanovení pojistných podmínek o doručování, fikcích doručení atd., které mohou být ujednány zcela jinak, než při komunikaci se správním orgánem.
« Poslední změna: 24 Dubna 2024, 11:03:08 od gumidos »
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení pojistné smlouvy po termínu výpovědi bez udání důvodu
« Odpověď #7 kdy: 24 Dubna 2024, 11:07:13 »

Nezaplatit je dost velký risk. Pojišťovna bude chtít peníze za dobu do zániku pojištění.

Vždyť to tam přesně píšu, že budou požadovat peníze za dobu co byla ještě platná. A novou si klidně můžu uzavřít s předstihem. Nikde není psáno, že nemůžu mít současně dvě platné povinné ručení.

A aby to bylo přesně. Depozit je 200,- uložení a 50,- vyzvednutí. Plus čas, plus cesta. Tohle jsem psal jako možnou eventualitu.
Nově snad jde nějaké úkony s vozem oblevnit pokud se zadávají přes internet, ale zatím jsem to nezkoušel.
« Poslední změna: 24 Dubna 2024, 11:10:02 od cocomoon »
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 925
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení pojistné smlouvy po termínu výpovědi bez udání důvodu
« Odpověď #8 kdy: 24 Dubna 2024, 17:00:05 »

Mnohokrat jsem rusil povinne ruceni pozdeji nez v pojistovnou dane lhute pred koncem pojistneho obdobi. Jedina pojistovna, ktera s tim kdy mela problem a ozvala se ze pojisteni nelze zrusit, byla Kooperativa. Chvilku jsme si vymenovali zdvorilosti ohledne prokazovani data, kdy jsem se o nesmyslnem zvyseni ceny pojistneho dozvedel (emailem) az to Kooperativu prestalo bavit a vzdala to.
Netvrdim, ze to je univerzalni recept, ale mne to zatim funguje.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 251
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení pojistné smlouvy po termínu výpovědi bez udání důvodu
« Odpověď #9 kdy: 24 Dubna 2024, 20:32:46 »

Dvakrát jsem postupoval úspěšně jako medved a tímto přístupem bych začal. Prostě podáte výpověď a v případě, že začnou prudit (u mě ani jednou), tak jim sdělíte, že jejich email případně obyčejný dopis byl doručen den před podáním výpovědi.
IP zaznamenána

Féna

  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení pojistné smlouvy po termínu výpovědi bez udání důvodu
« Odpověď #10 kdy: 24 Dubna 2024, 21:32:31 »

Ja jsem tedy již dvakrát narazil (koop a axa), jednou ve snaze ušetřit a jednou z důvodu, že koop měla doménu na blacklistu a zachytil to tedy spamfiltr.
IP zaznamenána