Poradna > Komerční služby, advokáti

Prosím o vyjádření vašeho názoru na následující situaci.

(1/7) > >>

signoflife:
Informace k anketě: Jde o uzavřený případ, věcně s tím už nejde nic dělat. Jde jenom o závěr a rozpor s vratkou vysouzené částky na náklady řízení. Proto se přesunu až k soudu, předchozí úkony v tom nehrají roli. Věc tedy po známých rozhodnutích o vině dospěla k podání žaloby, kterou pro mne nezaplatim.cz vyhrálo, krajský soud zrušil rozhodnutí SO1 i SO2. V rámci plné moci advokátovi bylo odsouhlaseno, že vysouzené náklady řízení budou odměnou společnosti za zastupování, což chápu, nejsou charita. Tak nějak ovšem očekávám, že jsou-li vysouzeny náklady řízení, případ byl ukončen můj prospěch. Tady však SO2 nelenil a podal kasační stížnost na NSS a ten mu dal za pravdu. Zcela nečekaně, NSS při tom postupoval v rozporu s jiným svým rozhodnutím, nicméně jsem se mu asi nelíbil a proto to udělal tak. Tak se to vrátilo na krajský soud, který v tuto chvíli obrátil o 180° žblepty SO1 a SO2 potvrdil, čímž se případ definitivně projel. Součástí původního vítězného rozsudku byly vysouzeny i náklady řízení, které obdržel advokát jako můj zástupce od kraje. Po dvou letech ovšem a po otočení rozsudku se kraj o svoje náklady přihlásil a tady to začíná být pro mě zajímavé, neboť příjemce nákladů řízení odkázal kraj na mě, jako žalobce, že to mám vrátit já. Nezaplatim.cz se k vrácení také nemá. Na kraji mi sdělili, že příjemce částky kontaktovali několikrát, což i doložili. Takže jsem na tom tak, že kdybych to nechal tenkrát plavat, zaplatím 2500,- + body a už by byly od roku 2018 dávno vymazány, zatímco nyní jsem v tom s poplaty a vrácením nákladů řízení, které jsem neobdržel (ze mě je kraj samozřejmě vymlátí) za více než 16 tis. a body až nyní. A to se vyplatí.

Fakt mě zajímá, co byste v tomto případě čekali, já jsem toho názoru, že případ je prohraný a tedy před tím vysouzené náklady řízení má vrátit jejich skutečný příjemnce a nikoli já. Ale třeba se mýlím.

Paralelně stále jsou na stránkách nezaplatim.cz informace:

"Zastupujeme Vás i v případném soudním sporu. V případě neúspěchu za Vás hradíme pokutu i náklady řízení. Za každý bod v bodovém systému vyplácíme odškodné ve výši 1500,- Kč".

Pokud to platí, měl bych ještě obdržet odškodné.

P.S. Všechny soudy řídilo a texty připravovalo Nezaplatim.cz, lhůty k odesílání písemností byly dodrženy.

hořčík:
xx

Medojed:
Oni ještě fungují?

konqui:
O nezaplatim je tady toho plno. Divím se, že jim ještě někdo věří a že je platí. Nic z nich nedostaneš, jsou to lháři. Kvalita na úrovni Kocourka....

hořčík:
xx

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi