Ukončené případy > Jízda na červenou, pásy, světla

[WIN] Jizda na cervenou - SPRDEL

<< < (3/3)

v1kt:
UPDATE 19.9.2022

Dobry vecer preji,

dalsi novinky o vyvoj v mem pripade:

 - Omluvu z ustniho jednani a zadost o presun do mista bydliste SO1 ignoroval
 - O par dni pozdeji provedl ustni jednani beze me, ukoncil dokazovani, vyzval k seznameni s podklady a vyzval k doplneni
 - Na to jsem navrhnul provedeni ustniho jednani, protoze mi neodpovedeli na omluvu
 - Opet ignorovali a poslali rozhodnuti
 - Poslal jsem blanektni odvolani, dostal lhutu na doplneni

Ted sepisuji odvolani - pracovni verze zatim vypada takto (uvitam pripadne napady, podnety):


odvolání
proti rozhodnutí Městského úřadu xxx, Odbor dopravních a správních agend
vydanému pod č.j. xxx, o tom, že jsem podle výrokové části napadeného rozhodnutí vinen, že jsem jako provozovatel vozidla nezajistil, aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemní komunikaci stanovená zákonem o provozu na pozemních komunikacích

Předmětné rozhodnutí napadám v plném rozsahu a to z následujících důvodů:
1.)   Krajský úřad Pardubického kraje, odbor dopravy a silničního hospodářství jako věcně a místně příslušný odvolací orgán uložil správnímu orgánu I. stupně (dále jen SO1) vypořádat se s odvolacími námitkami uvedenými v Odvolání proti rozhodnutí ze dne 20.10.2021. Toto správní SO1 učinil v napadeném rozhodnutí nedostatečně a neúplně.
2.)   SO1 mi odepřel právo zúčastnit se ústního jednání o domnělém přestupku dle ustanovení § 125f odst. 1 zákona o silničním provozu zákona číslo 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích:
Dne 07.03.2022 SO1 ve věci nařídil ústní jednání dne 29.03.2022 v 08:00 hod. a předvolal mě k tomuto ústnímu jednání. Dne 25.03.2022 jsem se prostřednictvím datové schránky omluvil z ústního jednání a požádal o přesunutí řízení do místa bydliště. Na tuto omluvu a žádost SO1 nereagoval, 29.3.2022 ukončil dokazování a vyzval mě ve lhůtě 5 dní od doručení k vyjádření a k návrhům na doplnění podkladů. V této lhůtě jsem navrhl doplnit podklady pro vydání rozhodnutí provedením ústního jednání, upozornil jsem SO1 na svoji vůli se zúčastnit ústního jednání. SO1 opět nereagoval a odepřel mi tak možnost zúčastnit se ústního projednání domnělého přestupku.
Hodnocení mé omluvy z ústního jednání ze dne 25.03.2022 SO1 jako nedůvodné je nesprávné a nepřiměřené a vzhledem k ostatním okolnostem při projednávání domnělých přestupků fyzické osoby a provozovatele vozidla (záměrné zkracování zákonných lhůt, absentující komunikace, atd.) zakládá podezření podjatosti.
Jestliže účast na jednání ve zvoleném termínu a zvoleném čase předpokládá takové náklady (finanční, časové, jiné) na účast na jednání, že jsou srovnatelné s hodnocením společenské nebezpečnosti domnělého přestupku (viz výměra sankce v napadeném rozhodnutí), pak správní orgán musí zvážit, jestli je na místě jiné, méně zatěžující řešení. Takové řešení jsem navrhl při žádosti o přesunutí řízení do místa bydliště.

Vzhledem k výše uvedenému navrhuji,
aby odvolací orgán v souladu s ust. § 90 odst. 1 písm. a) SprŘ napadené rozhodnutí zrušil a řízení zastavil

v1kt:
UPDATE 1.6.2023

V dubnu SO2 opet vratil pripad k SO1 k novemu projednani protoze se nevyporadali s moji zadosti o ustni projednani.

22. kvetna SO1 rizeni zastavil protoze uplynuly 3 roky od prestupku.

__________

Dekuji vsem za pomoc a za skvele forum ktere mi pomohlo vyhrat tento pripad a neco se priucit a uzit si spoustu zabavy!
Adminy prosim o presun vlakna z Kuchyne.

Číkus:
Gratulace!

Nyní můžete ještě podat odvolání proti usnesení o zastavení řízení a přidat tak parazitům práci.

Navigace

[0] Seznam témat

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi