30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Hradečtí policisté natáčejí přestupky ze staré Karosy  (Přečteno 13564 krát)

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Hradečtí policisté natáčejí přestupky ze staré Karosy
« Odpověď #15 kdy: 19 Srpna 2015, 18:50:23 »

Nenapasujete to na nic, při plnění úkolu můžou téměř vše. Tady to na žádnej přestupek neuděláte, šlo by teoreticky uvažovat o technické způsobilosti autobusu, jak někdo výše nakousnul.

ale to by muesli blikat ne? pochybuju že má policejní vrakobus výjimku jako prassat a může neblikat když něco provádí?

ale napráskat ho za nepřipoutání byla první věc , která mě napadla :D

IP zaznamenána
In dubio pro reo

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Re:Hradečtí policisté natáčejí přestupky ze staré Karosy
« Odpověď #16 kdy: 20 Srpna 2015, 08:38:25 »

 :) No  moc pěkný, Na firmě máme taky takové šoféry- ovce, co by se přiznali a bylli spokojení, že to bylo jen za pětikilo.
Nicméně se domnívám ( nechce se mi to teď ve vyhlášce), že autrobus smí jet pouze 70km/h,jestliže přepravuje stojící osoby a tudíž nemá na dálnici, co dělat a nedejbůh ještě předjíždět kamion. 
Fízl s kamerou by se asi divil, kdyby zasyčeli dveře. Mohl by si pak natočit i vzorek  pneu bez zoomu.
PS: Před týdnem jsem opustil kancelář a udělal si výlet do Erfurtu. Dá se to zmáknout na 12 dílů Simpsonových.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Hradečtí policisté natáčejí přestupky ze staré Karosy
« Odpověď #17 kdy: 20 Srpna 2015, 09:21:34 »

ale to by muesli blikat ne? pochybuju že má policejní vrakobus výjimku jako prassat a může neblikat když něco provádí?

ale napráskat ho za nepřipoutání byla první věc , která mě napadla :D

nemusí

vyjádření Policejního prezidia:

Pro  plnění   úkolů  policie,  mezi  které  patří  i  dohled  nad  silničním provozem,  odhalování a  řešení  přestupků v rámci  dohledu, se  na  tato  vozidla  vztahuje výjimka  dle  ustanovení  § 18  odst. 9.  (text ustanovení pod textem) tzn.   jízda  vyšší  než  stanovenou  rychlostí,  a   to   bez  použití  výstražného  světla  modré  barvy.   
Nařízení   MV  č. 80/2001, na které ustanovení nepřímo odkazuje)  uvádí  : Ustanovení   §  18  odst. 3,4 a 8  zákona  č. 361/2000Sb.  Neplatí  pro  řidiče  vozidel  Policejního  prezidia  ČR, útvarů Policie ČR s působností  na  celém  území  ČR a  útvarů  s územně  vymezenou  působností,  je-li  to  nezbytně  nutné  k plnění  úkolů  stanovených  zvláštním  právním  předpisem. Zvláštním  právním  předpisem   je  nyní  platný   zákon  č.  273/2008 Sb., o  policie  ČR.

výjimka neplatí jen pro prassaty
IP zaznamenána

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Hradečtí policisté natáčejí přestupky ze staré Karosy
« Odpověď #18 kdy: 21 Srpna 2015, 10:42:39 »

Jéžiš co se to v tomhle státě děje?  :x  :x  :x

Řek bych že je nás tu dost aby se něco událo......

Na to samý sem se ptal sám sebe, když sem to viděl. Evidentně máme dost fízlů i peněz, když si můžou dopřát takovu kratochvíli. Mimochodem mam pocit, že takovej záznam stejně nepujde použít jako důkaz, protože dle mýho nebyl pořízenej při úkonu, nebo zákroku, nehledě na podmínky jeho vzniku.

JInak pořád nás je tragicky málo, stačí se podivat do diskuzí, jen tak z prdele sem na ksichtoknihu hodil tu parádičku s kaucí a to bylo bečících, že zákony pro zloděje a podobnejch hoven. Otázkou rovněž zůstává, co přesně by se mělo stát.  ;)

Toz je pravda ze ovci je vice. Co treba reportazni videa na YOutube pro osvetu ovci. Viz treba praha vs. prachy na streamu.

V krajnim pripade treba
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Staroměstská_exekuce

Ovcí je hodně, o videích na youtube nebo jiný formě se už hovořilo na srazu, nemám problém přispět svoji troškou, jen se bojim, že vynaloženej čas bude mít jen malej efekt protože tu je zásadní ale,, ovce se bojí a když vidí, co všechno by musela s pomocí absolvovat, tak se radši posere a zaplatí. Není schopná pochopit, že tímhle aktem si škodí víc než postavením na zadní.  Bohužel je to o změně přístupu a hlavně myšlení o pořádnej kus dokola. A to si myslim že je největší problém. 

Ze svýho okolí mám spoustu případů, kdy byla změřená rychlost neztotožněno a pak přišel pozdrav, na kterej se dá tak krásně odpovědět, ale jakmile ovce viděla, že by odmítla poslušně nakráčet a ještě ta drzost jim napsat, že jim nic nesdělí, tak se ještě ten den sebrala a šla poslušně cvakat.

Ja bych rek ze kdyz ovce uvidi jake jsou opice, pachove a ouradove svine a jeste k tomu placeni z penez nas vsech tak by mohli prozrit. I kdyby to melo napravit par ovci tak lepsi neco nez nic.

Prijde mi to ze vsichni jen brecej ale do neceho co by alespon trochu pomohlo se nikomu nechce.

Dovolim si s Vámi nesouhlasit. Osobně nemám problém vypomoct při jakýkoliv osvětě, která by se pozitivně podepsala na tomhle bordelu. Bohužel, pro nás všechny vidim takovou věc jako kontraproduktivni, protože kdykoliv se vyrobí nějaká aktivita, tak se systém upozorní na to kde by měl zakročit. viz- osoba blízká, po ní osoba mrtvá, a další upozornění, díky kterejm systém ví, kde má lepit. osobně si myslim, že už tímhle forem, děláme všichni víc, než je dost, děláme to pro sebe a sám za sebe říkám ano pomoct, ale udržet systém co nejvíc v nevědomosti.
IP zaznamenána

Svobodný Ovčan!

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 269
    • Zobrazit profil
Re:Hradečtí policisté natáčejí přestupky ze staré Karosy
« Odpověď #19 kdy: 21 Srpna 2015, 20:59:41 »

Jéžiš co se to v tomhle státě děje?  :x  :x  :x

Řek bych že je nás tu dost aby se něco událo......

Na to samý sem se ptal sám sebe, když sem to viděl. Evidentně máme dost fízlů i peněz, když si můžou dopřát takovu kratochvíli. Mimochodem mam pocit, že takovej záznam stejně nepujde použít jako důkaz, protože dle mýho nebyl pořízenej při úkonu, nebo zákroku, nehledě na podmínky jeho vzniku.

JInak pořád nás je tragicky málo, stačí se podivat do diskuzí, jen tak z prdele sem na ksichtoknihu hodil tu parádičku s kaucí a to bylo bečících, že zákony pro zloděje a podobnejch hoven. Otázkou rovněž zůstává, co přesně by se mělo stát.  ;)

Toz je pravda ze ovci je vice. Co treba reportazni videa na YOutube pro osvetu ovci. Viz treba praha vs. prachy na streamu.

V krajnim pripade treba
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Staroměstská_exekuce

Ovcí je hodně, o videích na youtube nebo jiný formě se už hovořilo na srazu, nemám problém přispět svoji troškou, jen se bojim, že vynaloženej čas bude mít jen malej efekt protože tu je zásadní ale,, ovce se bojí a když vidí, co všechno by musela s pomocí absolvovat, tak se radši posere a zaplatí. Není schopná pochopit, že tímhle aktem si škodí víc než postavením na zadní.  Bohužel je to o změně přístupu a hlavně myšlení o pořádnej kus dokola. A to si myslim že je největší problém. 

Ze svýho okolí mám spoustu případů, kdy byla změřená rychlost neztotožněno a pak přišel pozdrav, na kterej se dá tak krásně odpovědět, ale jakmile ovce viděla, že by odmítla poslušně nakráčet a ještě ta drzost jim napsat, že jim nic nesdělí, tak se ještě ten den sebrala a šla poslušně cvakat.

Ja bych rek ze kdyz ovce uvidi jake jsou opice, pachove a ouradove svine a jeste k tomu placeni z penez nas vsech tak by mohli prozrit. I kdyby to melo napravit par ovci tak lepsi neco nez nic.

Prijde mi to ze vsichni jen brecej ale do neceho co by alespon trochu pomohlo se nikomu nechce.

Dovolim si s Vámi nesouhlasit. Osobně nemám problém vypomoct při jakýkoliv osvětě, která by se pozitivně podepsala na tomhle bordelu. Bohužel, pro nás všechny vidim takovou věc jako kontraproduktivni, protože kdykoliv se vyrobí nějaká aktivita, tak se systém upozorní na to kde by měl zakročit. viz- osoba blízká, po ní osoba mrtvá, a další upozornění, díky kterejm systém ví, kde má lepit. osobně si myslim, že už tímhle forem, děláme všichni víc, než je dost, děláme to pro sebe a sám za sebe říkám ano pomoct, ale udržet systém co nejvíc v nevědomosti.

Ne, ne vubec jsem nemel na mysli tvorit aktivitu ve smyslu ze budou videa popr cokoliv jineho nabadat k tomu jak resit prestupky a pod... (Od toho je mimo jine treba tohle formu). Jen ukazat ourady, pachy a pod v trochu jinem obraze nez je zobrazuji komercni media....

Samo sebou by to chtelo cele promyslet a doladit.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Hradečtí policisté natáčejí přestupky ze staré Karosy
« Odpověď #20 kdy: 22 Srpna 2015, 12:00:51 »

Chápu Vaši bojovnou náladu, ale jak už kdysi dávno postuloval Karel Marx (19. století), tak pro vznik revoluce je potřeba, aby byly naplněny objektivní a subjektivní podmínky. Ty objektivní v zásadě znamenají, že je tady nějaký problém (buzerace, hlad, imigranti, ...) a ty subjektivní, že to vadí (jsou tím postiženi) nadkritickému množství lidí. A potom se najde užitečný idiot (hrdina, vůdce, idealista ....), který škrtne sirkou (obvykle, když už nemá co ztratit). Jak nám ukazuje 20. století, tak to nemusí stačit (nebyla revoluce za Stalina, Maa, Palach také nestačil ...). Nověji se hovoří o nutnosti revoluční situace. Ta je popsána tak, že lidé musí mít naději na zlepšení a najde se dostatek agitátorů, kteří foukají do ohně (jako zde).
Tím jak jsou lidé bombardováni jednou katastrofou za druhou (bída, krize, teroristi, imigranti, exekutoři...), utahují se šrouby (šmírování, práskání, exekuce, policejní stát, rasismus) je současný vývoj spíše tím směrem dolů (beznaděj) a stále může být hůř (sebenaplňující se proroctví). V takové době je přirozenou strategií přežití sledování individuálního prospěchu a schované hlavy. Dokud se nenarazí na dno. . Např. tím, že policie nebude stíhat řešit malichernosti, stát nevybere dost na své úředníky, ani kdyby všechny pozavíral (Řecko), živelná katastrofa, vnější vlivy. Problém je, že chyba je v systému (demokracie) a nestačí zavřít do koncentráku pár tisícovek těch škodlivých (nakonec jsou to něčí příbuzní). Takže to potom v té ruské ruletě odsereme skoro všichni, aby se vzduch pročistil (viz situace v arabských zemích).
Tož tak.
 
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Hradečtí policisté natáčejí přestupky ze staré Karosy
« Odpověď #21 kdy: 03 Září 2015, 11:45:42 »

Taky bych se do revoluce nepouštěl a souhlasím s kverulantem, že pro to nejsou podmínky - lidi sice brblají, ale když dojde na lámání chleba (nebo ani na to ne, jen třeba na ignoraci lístečku za stěračem), tak sklopí uši, stáhnou ocas a jdou zacvakat. V extrému jsou někteří rádi, že je ukecali jen na 500 Kč....

Kromě toho to může být vždycky horší. Podívejte se na Bureše - sliboval lepší výběr daní. Výběr je sice nižší, ale povedlo se mu zavést slušný daňový fašismus - od nového roku elektronická evidence tržeb a kontrolní hlášení (v zásadě všechny faktury vystavené mezi tuzemskými plátci DPH se budou měsíčně elektronicky hlásit, z každé faktury 5-8 údajů).

Takže bych řekl, že může být podstatně hůř i u dopravních přestupků - nakonec podívejte se na UK, Norsko, Holandsko a další velké "vzory".

Mně osobně současný system docela vyhovuje. Díky FSM a tomuto fóru jsem se v něm naučil docela dobře žít:
- poslední body jsem dostal cca v roce 08, jsou dávno vymazané,
- nejsem stresovaný z radarů ani policajtů,
- přestupky nevyhledávám (radary a většinu hlídek mi hlásí navigace Waze),
- přestože najezdím 40kkm ročně, přestupků do správního dorazí jen pár za rok a s těmi se mi zatím podařilo vypořádat bez ztráty kytičky, některé jsou sdílené zde, něco je ještě v běhu.

Řekl bych, že místní hardcore na tom bude podobně. Dokud je nás pár (a ovcí kvanta), máme se fajn, system si nás nevšímá a neutahuje moc šrouby (i když to prodloužení lhůt nebude úplně příjemné). D-F dokonce publikoval něco o white-listech - ať se snaží, jak chce, přestupky z automatizovaných system mu nějak nechodí  :)

A s pomocí ovcím je to těžké - sám pomoc nabízím, ale nepomáhám těm, kteří pomoci nechtějí nebo pomoc neocení. Mentalitu ovcí hezky vystihuje tento článek od D-F:http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2015042301. Takovým lidem prostě není pomoci....
« Poslední změna: 08 Září 2015, 17:50:27 od AndyT »
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 756
    • Zobrazit profil
Re:Hradečtí policisté natáčejí přestupky ze staré Karosy
« Odpověď #22 kdy: 04 Září 2015, 01:09:35 »


- poslední body jsem dostal cca v roce 08, jsou dávno vymazané,
- ....
nejsou, systém pořád ví, že jste je dostal
to že by se k tomu mělo nebo nemělo přihlížet...
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Hradečtí policisté natáčejí přestupky ze staré Karosy
« Odpověď #23 kdy: 08 Září 2015, 17:50:00 »


- poslední body jsem dostal cca v roce 08, jsou dávno vymazané,
- ....
nejsou, systém pořád ví, že jste je dostal
to že by se k tomu mělo nebo nemělo přihlížet...

Body smazané jsou. Přestupky jsou v kartě řidiče zaznamenány, ale správní orgány k nim nesmějí přihlížet, s tím souhlas.

Za těch cca 10 let, co máme bodový system, jsem musel najezdit tak 300-400 tis. km, většinou po ČR, takže vypadám jako spořádaný a zákona dbalý občan  ;)
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 756
    • Zobrazit profil
Re:Hradečtí policisté natáčejí přestupky ze staré Karosy
« Odpověď #24 kdy: 11 Září 2015, 21:49:52 »

já si nedávno užil protáhlé ksichty oránu na silnici, protže já v té kartě opravdu nikdy žádné neměl  ;)
IP zaznamenána