30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Za zabavený řidičák obdrží 653 tisíc...  (Přečteno 4919 krát)

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Za zabavený řidičák obdrží 653 tisíc...
« Odpověď #1 kdy: 25 Dubna 2015, 12:35:02 »

Tahle cast je vcelku depresivni:
Citace
Na první rozsudek ve svém případu musel řidič čekat až do roku 2008. Jeho požadavek postupně odmítly jako nepřípustný Okresní soud v Opavě, Krajský soud v Ostravě, pak i Nejvyšší soud České republiky.

A jelikoz aktualne ma velmi aktualni clanky i v souvisejicich, vyskocila tam na me tahle starsi vec. Coz bude evidentne duvodem pro prezkoumavani nepodepsanych blocku: http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/ceska-ekonomika/ridici-pozor-bez-podpisu-vam-trestne-body-nehrozi/r~i:article:770801/
« Poslední změna: 25 Dubna 2015, 12:37:55 od gw »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 896
    • Zobrazit profil
Re:Za zabavený řidičák obdrží 653 tisíc...
« Odpověď #2 kdy: 25 Dubna 2015, 21:19:35 »

Velmi zajímavé.....horší je že se člověk musí rozhodnout okamžitě a na místě zaplatit pokutu a nepodepsat blok a později ty přidělěné body napadnout.
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Za zabavený řidičák obdrží 653 tisíc...
« Odpověď #3 kdy: 25 Dubna 2015, 21:48:39 »

Nepodepsat blok půjde těžko. Před lety se se mnou policajt docela hádal ohledně podpisu, blok jsem podepsat odmítl. Nakonec vyměknul, blok roztrhal a poslal to do správka. Takže omylem se možná zadaří, záměrně spíše nikoli.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Za zabavený řidičák obdrží 653 tisíc...
« Odpověď #4 kdy: 26 Dubna 2015, 09:48:18 »

přeně tak, je to puze blbost opicajta, když jsem tenhle trik zkusil, opicajt měl jasno - není podpis, není pokuta = SŘ
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Za zabavený řidičák obdrží 653 tisíc...
« Odpověď #5 kdy: 26 Dubna 2015, 15:06:44 »

Ale má to obstrukční potenciál. Nechal opičky natěšit na penízky a pak to zamáznout kvůli podpisu. Musíte mít ale čas si tu obstrukci užít......
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Za zabavený řidičák obdrží 653 tisíc...
« Odpověď #6 kdy: 26 Dubna 2015, 15:13:24 »

S podpisem je to těžké. Podpisem stvrzuju často i to, co není psáno (i ten bloček, nebo záznam o přestupku obsahuje jen pár základních "kravin"). Nejsem si ale jist, nakolik je možné od občana očekávat, nebo dokonce vyžadovat, aby si byl každých okolností vědom právních důsledků podpisu, resp. jeho činů obecně. Sice se tak nějak kalkuluje s tím, že "neznalost zákona neomlouvá", ale pokud bych do důsledků měl být na vše připraven, musel bych asi jen a jen studovat právní předpisy, judikatury a další, abych si mohl za každé okolnosti být jist, resp. alespoň předpokládat, že vím, co činím a jaký to následek může mít mé podepsání. Jenomže, kdo mně bude živit? Kdo uživý ty, co zákony a normy plácají na papír? Je to vůbec v lidských silách, být na vše připraven? A to nemluvím o tom, že i kdybych studoval a četl, nemusím tomu rozumět, protože nemám schopnosti se vypořádat s tak složitým textem, natož si ho pamatovat. Pak je snad jedinou možnou ochranou nic nepodepisovat a nevypovídat bez přítomnosti právního zástupce (což ale taky nezaručuje, že on bude vědět, co a jak, ale mám alespoň důvod se domnívat, že tomu tak bude), nebo alespoň podepsání, nebo výpověď, či jiný právní úkon, odložit na dobu, kdy se budu moct v rozumné míře seznámit s důsledky. Spoléhat se na to, že úředník, opice, nebo jiný konzument daní, mi nechce uškodit, nebo že jeho poučení a doporučení je správné, je velice bláhové. I kdyby nechtěl uškodit, může to být blbec (což je často dost vysoká pravděpodobnost), ale ve výsledku na to doplatí řadový občan.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 896
    • Zobrazit profil
Re:Za zabavený řidičák obdrží 653 tisíc...
« Odpověď #7 kdy: 26 Dubna 2015, 22:13:31 »

S podpisem je to těžké. Podpisem stvrzuju často i to, co není psáno (i ten bloček, nebo záznam o přestupku obsahuje jen pár základních "kravin"). Nejsem si ale jist, nakolik je možné od občana očekávat, nebo dokonce vyžadovat, aby si byl každých okolností vědom právních důsledků podpisu, resp. jeho činů obecně. Sice se tak nějak kalkuluje s tím, že "neznalost zákona neomlouvá", ale pokud bych do důsledků měl být na vše připraven, musel bych asi jen a jen studovat právní předpisy, judikatury a další, abych si mohl za každé okolnosti být jist, resp. alespoň předpokládat, že vím, co činím a jaký to následek může mít mé podepsání. Jenomže, kdo mně bude živit? Kdo uživý ty, co zákony a normy plácají na papír? Je to vůbec v lidských silách, být na vše připraven? A to nemluvím o tom, že i kdybych studoval a četl, nemusím tomu rozumět, protože nemám schopnosti se vypořádat s tak složitým textem, natož si ho pamatovat. Pak je snad jedinou možnou ochranou nic nepodepisovat a nevypovídat bez přítomnosti právního zástupce (což ale taky nezaručuje, že on bude vědět, co a jak, ale mám alespoň důvod se domnívat, že tomu tak bude), nebo alespoň podepsání, nebo výpověď, či jiný právní úkon, odložit na dobu, kdy se budu moct v rozumné míře seznámit s důsledky. Spoléhat se na to, že úředník, opice, nebo jiný konzument daní, mi nechce uškodit, nebo že jeho poučení a doporučení je správné, je velice bláhové. I kdyby nechtěl uškodit, může to být blbec (což je často dost vysoká pravděpodobnost), ale ve výsledku na to doplatí řadový občan.

Svatá pravda...a proto se policisty se nebavíme, nic jim nepotvrzujeme ani nevyvracíme a nic jim nepodepisujeme. Pokud možno si vše nahráváme. Nicméně jsem vyhodnotil, že pro někoho by případně pokuta na místě řádově okolo 500Kč za nějaký bodovaný přestupek mohla být natolik nízká že by vyvážila případné starosti s hájením a zároveň bychom (pokud by to přes blba prošlo) nepodepsáním bloku celkem bezpečně odvrátili bodový postih kterážto je velmi důležitý.   
IP zaznamenána