30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Humlovka za deště  (Přečteno 7935 krát)

spark

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Humlovka za deště
« kdy: 29 Června 2016, 00:14:31 »

Zdravím,

poměrně záhy po činu mi dorzila Humlovka, kde na mě zkoušejí několik věcí. Zatím na ni nereaguji, ale rád bych měl nabito, kdyby orgán nebyl nečinný. Jedná se o rychlost, která byla snížena za deště a tímto překročena o 9km/h. Navíc prý změřena automatizovaným technickým prostředkem.

Pravděpodobně to projedou hned zkraje, protože jsem si jistý, že automatizovaný technický prostředek měl placatou čepici a seděl při tom v autě, ale pro zajímavost bych rád věděl, jak se dokazuje déšť, kdy už se jedná o déšť, apod. Nevzpomínám si totiž, že by ten den pršelo. Pokud ano, tak pouze lehké mrholení. Nejbližší meteorologická stanice je vzdálena cca 4km a to mi už příjde hodně. Dále mě zajímá, zda se dají Ramery provozovat v dešti.

Díky za odpovědi
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Humlovka za deště
« Odpověď #1 kdy: 29 Června 2016, 13:01:40 »

"byla snížena za deště" - dodatkovou tabulkou, alebo sa jednalo o digitalnu znacku?
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

spark

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:Humlovka za deště
« Odpověď #2 kdy: 29 Června 2016, 13:55:16 »

Dodatková značka
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Humlovka za deště
« Odpověď #3 kdy: 29 Června 2016, 16:25:17 »

Dodatková značka

Tak staci najit svedka, ktery tu padlou znacku zvedl a vypovi v tomto smyslu...nemela by policie Vam dokazat, ze v dane dobe znacka spadla nebyla?
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

spark

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:Humlovka za deště
« Odpověď #4 kdy: 08 Července 2016, 09:58:55 »

Dorazila mi odpoved na zadost o nahlednuti do spisu. Opravdu se jednalo o Ramer 10C v automatizovanem rezimu. Co dal? Trestni oznameni za Zneuziti pravomoci uredni osoby doplnene metodikou MD a navodem k pouziti? Podaval bych ho na mistne prislusne oddeleni, ktere provadelo mereni a samo si mysli, ze tohle je automatizovany rezim. Mohli by to hodit do kose.
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Humlovka za deště
« Odpověď #5 kdy: 08 Července 2016, 11:18:16 »

IP zaznamenána

spark

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:Humlovka za deště
« Odpověď #6 kdy: 08 Července 2016, 13:08:04 »

Celé přečíst:

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2183.msg28864#msg28864

Téma nebo diskuze, které hledáte buď chybí, nebo leží mimo Vaše možnosti.
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Humlovka za deště
« Odpověď #7 kdy: 08 Července 2016, 15:00:08 »

Omlovám se za nekorektní odkaz.

Výtah k nesprávně vyloženému automatizovanému prostředku:

Citace: kverulant
Hlavní bude prokázat, že se nejedná o automatizovaný systém měření.
Podobné řeší adder http://30kmh.cz/index.php?topic=1637.msg13552#msg13552 , kde odvolačka nabádá úřad, aby si tuto otázku položil. Nebo tady http://30kmh.cz/index.php?topic=1891.msg16564#msg16564 .
Bude to chvíli opruz, ale chce mi věřit, že to dříve nebo později někdo shodí, že se jedná o výklad policie za hranice toho, co chtěl zákonodárce.

....

Citace: A
Osvědčení
k ovládání měřiče
školitel prap. xxxxx xxxxxx  - ten byl jako kým a jak pověřen, že může proškolovat?

Citace: kverulant
To mi teda hlava nebere, proč musí být někdo proškolen k ovládání bezobslužného automatického měřiče rychlosti.

http://www.mobilita2014.cz/?p=151
"Městský úřad v Benešově takto „ošetřil“, pravděpodobně ve spolupráci s policií,  měření prováděné přístrojem Ramer 7CCD vestavěném ve vozidle Škoda Felicia. Přitom manuál v uvedenému měřiči předpokládá, že přístroj je po dobu měření obsluhován. Doporučujeme řidičům, aby i přes uvedenou argumentaci trvali na tom, aby správní orgán provedl řádné dokazování, že byla podmínka bezobslužnosti automatického zařízení naplněna, protože pouhé konstatování, že tomu tak bylo nebo že to je technicky možné zjevně nepostačuje."

Otázka : Lze provozovat zařízení RAMER 7 v módu obsluhy ?
Odpověď : Jistě, k tomu je obsluha vyškolena.
Požadavek : Dokažte nade vší pochybnost, že v době měření nebylo zařízení obsluhováno.
(Negativní důkaz je dost obtížný  :)  )

Citace: A
prohra...

Citace: kverulant
V zásadě ten vývoj není úplně neočekávaný, je to loterie, který nadřízený orgán se s námitkou "neautomatizovaného" měření vypořádá a jak, všeobecně ale platí, že postupy se v čase sjednocují, a to vždy k horšímu.
A správně postupovala v intencích rad, které zde dostávala a tento případ se asi hodí k tomu, ho dotáhnout k soudu. To, že orgán tvrdí, že se jedná o automatizované měření je opsáno z metodiky MD (http://road-fens.cz/stanovisko-mdcr-k-automatizovanym-zarizenim/), ale to nemá sílu zákona, je to spíše legalizace zbožného přání. A také z toho vyplývá, že by součástí spisu měla být smlouva s obcí, že tehdy a tehdy bude probíhat bezprčnostní akce a řidiči nebudou chytáni. Dost pochybuji, že to pomahači mají.
Takže navrhuji, abychom převzali tento případ a pověřili nějakého právníka, aby se toho ujal.

Citace: Mršťa
Citace: A
To, zda pokračovat ještě promyslím....

Tady není o čem přemýšlet, v tomto případu jít dál je povinnost. Rozsudek soudu bude průlomový buď pro nás nebo pro kasičkáře, ale budeme vědět na čem jsme. Nevýhoda je, že v případě neúspěchu se to rádoby automatizované měření bez obsluhy rozšíří napříč republikou, ale osobně tipuji, že soud lenost a neschopnost pachů nepodrží.

Dávali jste si žádost podle 106 kolik bylo ten den na to místě změřeno vozidel, kolik z nich bylo zastaveno a případně kolik bylo uloženo blokových pokut? To byla pro odvolání důležitá informace, už jsem se s tím setkal a výrazně by to měnilo situaci v náš prospěch. Současně pach(ové) seděli v autě a pokud zjistili porušení zákona, tak měli přestupce zastavit a né nečinně přihlížet, jak je porušován zákon. Jděte do toho, držím palce.

Citace: kverulant
Podána velmi pěkně zpracovaná žaloba (zařídil OSBID), nenapadá mě, jak bych mohl přijatelně vyvrátit sled logických úvah o tom, co je a co není měření v "automatizovaném" režimu. Obvzlášť pěkná je pasáž, za co PaCh brali plat v době, kdy "automat" sbíral data.
A náleží pochvalné zamručení za to, že se postavila matrixu.

Citace: frantisek
OK, takze v tematu tu budu nechavat jednotlive ukony, tak jak pujdou a pockame si vsichni na vysledek.

Výklad, že radar zabudovaný v autě je možné považovat za automatizovaný prostředek, se tedy právě řeší u soudu.
Ve Vašem případě zpochybněte (mimo jiné, pochopitelně) déšť, značku i automatizovaný prostředek - patrně nevyhovuje ani požadavkům podle citované metodiky MD.
IP zaznamenána

spark

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:Humlovka za deště
« Odpověď #8 kdy: 08 Července 2016, 16:07:09 »

Děkuji za obsáhlou odpověď. Na tahu je správní orgán. V oznámení od policie je větička "Měření bylo prováděno po dohodě". IMHO se právě odvolává na metodiku MD s tím, že mají PaCh nějaký bianco šek na provádění bezpečnostně dopravní akce kdy se jim zamane (v mém případě kdykoliv na daném úseku zaprší). Zkusím o tom přes 106 vypáčit víc. Pokud to tak je, v podstatě se tím dá ATP napasovat na libovolné měření a to považuji za pořádné svinstvo.
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Humlovka za deště
« Odpověď #9 kdy: 09 Července 2016, 21:30:04 »

Mna by skor zaujimalo, ako budu dokazovat ten dazd v dany konkretny moment.
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Humlovka za deště
« Odpověď #10 kdy: 09 Července 2016, 22:09:14 »

Mna by skor zaujimalo, ako budu dokazovat ten dazd v dany konkretny moment.

Mozkové myšlení to jistí.  ::)
IP zaznamenána

spark

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:Humlovka za deště
« Odpověď #11 kdy: 09 Října 2016, 21:20:12 »

Akce dále pokračuje a tentokrát v můj prospěch zásahem silničářů, kteří zmíněné značky z místa činu odstranili a při té příležitosti překreslili pruhy. IMHO aspekt materiálního aspektu by tímto mohl nabrat na síle, jelikož identické jednání už není kvalifikováno jako přestupek. Není ještě něco, od čeho by se dalo odpíchnout?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Humlovka za deště
« Odpověď #12 kdy: 10 Října 2016, 10:35:33 »

Napište jim, že sice policajta sedícího u radaru stejně jako správní orgán nepovažujete zrovna za myslitele, ale označovat ho za automatický měřící sytém vám přijde poněkud nevhodné :-D
IP zaznamenána