30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Kdo by byl viníkem?  (Přečteno 2501 krát)

Josifek

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Kdo by byl viníkem?
« kdy: 16 Září 2015, 13:37:16 »

Jsem čerstvý řidič a rád bych se dozvěděl, kdo by byl případným viníkem této situace. Jedu po hlavní silnici (na obrázku směrem od místa fotografování). Přede mnou jede pomalejší auto, tak se rozhoduji ho předjet. Když ho předjíždím, vyjíždí do připojovacího pruhu (na obrázku na levé straně) auto, které ale nevyužívá délky připojovacího pruhu, ale ihned vjíždí na hlavní silnici. Situace byla vcelku poklidná, nijak jsem ho neomezil ani neohrozil (ale aktivně mě problikl dálkovými bez žádnýho důvodu), ale co kdyby došlo k nehodě, kdo by byl podle Vás viníkem? Děkuji za odpověď
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Kdo by byl viníkem?
« Odpověď #1 kdy: 16 Září 2015, 14:09:20 »

To by záleželo na tom, kdo byl v levem pruhu dřív. Jestli predjizdejici, nebo ten co tam vjizdel.
Taky by se urcite resilo, jestli predjizdejici vyrazne neprekrocil rychlost, atd.
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Kdo by byl viníkem?
« Odpověď #2 kdy: 16 Září 2015, 14:10:32 »

Pokud  to protijedoucí auto vjelo do připojovacího pruhu až když Vy jste předjížděl, viníkem by byl on. Asi by to ale byl boj a chtěli to přišít Vám, takže by to celé extrémně záleželo i na okolnostech, například co byste řekl policii a podobně (správně je „jsem otřesen po nehodě, vlezte mi na záda”).

Trochu ošemetnější by bylo (a tady tedy opravdu nevím), kdyby při zahájení Vašeho předjíždění už v tom připojovacím pruhu byl. Nejsem si jist, zda se i ten připojovák počítá za hlavní silnici, nebo ne. Pak by to mohlo být na Vás, protože jste ohrozil protijedoucí vozidlo.
IP zaznamenána