30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 18

Autor Téma: [WIN] Výzva z MHMP - ulice Zálesí  (Přečteno 150533 krát)

Charon

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #90 kdy: 16 Června 2015, 18:39:27 »

Prošel jsem si forum vícekrát a snažím se utřídit informace a minimalizovat riziko pokračování nebo prohry.
Jel jsem v dubnu podle magistrátu rychleji o 15 km/h, požádali o odpustek nebo napráskat  řidiče do 15 dnů. To jsem neudělal. Do 60 dnů budou hledat řidiče a pak to mohou překlopit na SprDel.  A teď otázky:
1.   SprDel  - jaká je promlčecí lhůta, 1 rok nebo 4 roky?
2.   Udám Helmuta do 60 dní, jméno, adresu a datum narození
3.   Helmut ze Španělska nebo Anglie s reálnou adresou a jménem, ale špatným datem narození, je to problém?
4.   Přiznávací dopis pošle Helmut doporučeně z Prahy nebo Brna, ale adresu uvede zahraniční.
5.   V případě nutnosti pošle Helmut dopis z Anglie, ale asi ne doporučeně.
Nebo mrtvý brouček a čekat zda se ozvou?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #91 kdy: 16 Června 2015, 22:31:49 »

.... Koukal jsem po značce a mam pocit, že ji inovovali, doplnili o žluté pozadí (možná přemístili) či co. Moc si to nepamatuji, jen ten pocit tu je. Můžete na to někdo kouknout a případně vyfotit, až tam tudy pojedete? ....
Jel jsem dnes tudy s připraveným mobilem a skutečně byla značka upgradeovaná. Zpracovával jsem to v hlavě, až jsem projel křižovatku svojí 50kmh. Takže jsem také na řadě.  :).

Jo a ten Helmut je správný postup, jen ať se úřednictvo v našem Babyloně snaží něčemu přiučit.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #92 kdy: 17 Června 2015, 07:37:46 »

Hele je, tunery :-) No, každopádně super, možná to takto "bylo" hooodně dlouho (škoda, že jen od osazení nové verze) a ať orgán prokáže opak všem těm, co nemohli věděť, že tam není 50km/h :-) Každopádně Tebe podezřívám, že ta 50tka byla záměr :-)
« Poslední změna: 17 Června 2015, 07:41:02 od swenak »
IP zaznamenána

Charon

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #93 kdy: 17 Června 2015, 09:29:09 »

Díky kverulante, pěkná fotečka. Dal jsem si jí vedle té starší fotky a je vidět i změna v umístění značky, holt původně nebyla vidět a asi ani vzdálenosti neodpovídaly.

Má to nějaký dopad, když je značka nečitelná, jako třeba v případě na fotce? Přeci nemohou chtít, abych věštil co tam na té značce je, nebo mam zastavit a jít se podívat?



IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #94 kdy: 17 Června 2015, 10:34:10 »

Necitelna = neplatna ( v pripade, ze organ uspesne neprokaze, ze clovek pouzil kristalovou kouli)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #95 kdy: 17 Června 2015, 13:07:48 »

Má to nějaký dopad, když je značka nečitelná, jako třeba v případě na fotce? ....
Mohu potvrdit, že to dopad má. Začal jsem kontrolovat v mobilu tu fotku a jel a jel ....
Už se těším jestli něco přijde, když mám fotku s časovým záznamem 5 vteřin před projetím. Našel jsem na trase spoustu dalších přechodů, které omezení rychlosti nemají a přitom je tam daleko větší pohyb lidí a ještě jsou mimo křižovatku, kde většina podvědomě sundá nohu z plynu. Takže evidentní šikana a připomenutí vohnoutům, kdo je tady pánem.
Problém demokracie je, že rozhodnutí (např. o měření rychlosti) udělá pár ocasů, ale aby došlo ke změně, tak to aby jste získal deset tisíc hlasů a tři zastupitele. Pak se někdo může divit vandalismu. 
http://frankbold.org/poradna/kategorie/mistni-referendum/rada/jak-dosahnout-vyhlaseni-mistniho-referenda
 
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #96 kdy: 17 Června 2015, 13:46:38 »


Už se těším jestli něco přijde, když mám fotku s časovým záznamem 5 vteřin před projetím.

Pane řidiči, Vy jste nevěnoval jízdě dostatečnou pozornost a ohrožoval jste silniční provoz fotografováním dopravního značení? :-)

§ 5 Povinnosti řidiče
1b) věnovat se plně řízení vozidla nebo jízdě na zvířeti a sledovat situaci v provozu na pozemních komunikacích,

§ 7 Řidič nesmí
1c) při jízdě vozidlem držet v ruce nebo jiným způsobem telefonní přístroj nebo jiné hovorové nebo záznamové zařízení,

IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #97 kdy: 17 Června 2015, 13:48:27 »

Pane úředníku, dokažte mi, že jsem zařízení páchající tento záznam držel já a ne spolujezdec či držák vypadající jako ruka ;)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #98 kdy: 17 Června 2015, 13:54:54 »

Vy máte napevno v zorném poli před řidičem držák ve tvaru ruky? Vy jste se nechal omezovat spolujezdcem? Vina byla prokázána, ač nevíme jaká, zaplaťte! :-)
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #99 kdy: 17 Června 2015, 14:01:56 »

K obvinění že někdo něco držel v ruce a čí to byla ruka se nebudu vyjadřovat ani já, ani moje žena, co mi jinak furt strká ruku před obličej  ;D
IP zaznamenána

Charon

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #100 kdy: 17 Června 2015, 16:51:57 »

Pan řidič zastavil, provedl fotku a pak pokračoval v jízdě dál. Zákaz zastavení tam neni.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #101 kdy: 17 Června 2015, 17:45:53 »

§ 5 Povinnosti řidiče
1b) věnovat se plně řízení vozidla nebo jízdě na zvířeti a sledovat situaci v provozu na pozemních komunikacích,
§ 7 Řidič nesmí
1c) při jízdě vozidlem držet v ruce nebo jiným způsobem telefonní přístroj nebo jiné hovorové nebo záznamové zařízení,
Hm, asi se půjdu preventivně prásknout sám, než na mě ještě vyleze ten sex pod volantem. Postavím se k tomu jako chlap a zvolám : Nešetřete mě vy kurvy, představte si, že na těhlech pokutičkách stojí celé naše demokratické zřízení !
Váš Nadal Dokurev  :)
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #102 kdy: 17 Června 2015, 18:05:39 »

Napráskej i mně :-)
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #103 kdy: 18 Června 2015, 00:08:45 »

Teďka jsem jel kolem (a před inkriminovanou třicítkou brzdil asi ze 110km/h na dvojku tvrdou brzdou, ať i okolí pociťuje negativní faktory přítomnosti měření rychlosti) a říkám si, kdo tu třicítku asi tak mohl začmárat a proč se tam objevila přenosná tak rychle? (včera tam ještě nebyla)

(jinak pokroky, na smyčkách 38km/h real. bohužel bez videa - v noci, a trochu šejdrem od přímého směru)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Cheriko

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Ruší křižovatka omezenou rychlost - Praha 4, Zálesí?
« Odpověď #104 kdy: 18 Června 2015, 12:49:06 »

Taky jsem si dnes všiml. Otázka ale zní, za jak dlouho se přenosná dopravní značka ztratí např někde v lese. Dávám tomu den maximálně dva.  :D
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 18